Spitalul Universitar, Ginecologie IV?

Spitalul Universitar, Ginecologie IV? | Autor: mirustefy

Link direct la acest mesaj

Urmeaza sa nasc la Universitar si as vrea sa imi spuneti cam care sunt conditiile din spital, cum sunt moasele, etc. Va rog!!! Nu stiu mai nimic despre cum decurg lucrurile la Ginecologie IV? Ma puteti ajuta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bmagdaro spune:

Am nascut acolo cu dr Constantinescu in 2001 si era bine, m-a bagat in rezerva de doua paturi cu bb2 langa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Eu am nascut la Universitar (Municipal) in 2004. Nu e cel mai rau dar nici cel mai bine. E curatenie, dar cam sarcie...Nu ai unde sa faci dus. Sau, cel putin atunci nu aveai. Moasele sunt ok daca le dai bani, daca nu, nu! Ce e bine, e ca merg pe sistemul rooming-in si te lasa cu bebele. Dar il speli...in chiuveta unde te speli tu pe dinti.
Dupa ce am nascut am vazut Polizu si am regretat ca nu am fost acolo. Super curat, rezervele sunt luxoase...si nu sunt asa scumpe ca la municipal.

Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Si eu am nascut in 2004 la Municipal.
Mi s-a parut OK, foarte curat, in post-operator am stat singura in camera (ma rog, erau si saloane de 6 paturi, depinde a cui pacienta esti ), iar in salon eram 2 mamici + bebeii din dotare.
Asistentele din post - operator sunt dragute, dar cele de la bebei si mamici scarboase rau, le-am dat o gramada de bani si tot nu se sinchiseau sa vina.
Poti fi sigura de ceva - doctorii sunt foarte buni, atat ginecologii act si neonatologii.


Nastere usoara!

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Eu am nascut in 2005 la Municipal. Era curat si asistentele au fost amabile. Iar asistentele de la neonato ne-au invatat multe lucruri bune privind ingrijirea bebeului. Si am stat la A4. Dar cum zicea si Naty depinde a cui pacienta esti.

si Alexia Ioana (24 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Eu am nascut in 2005 in municipal cu dr Denisa Protopopescu si am stat in aripa cu desene pe pereti.pot sa spun ca am fost f bine tratata si conditiile au fost ok.Am nascut prin cezariana si la reanimare unde am stat 24 de ore la fel a fost ok am si dat in stanga si in dreapta ptr ca sarcina a fost obtinuta prin fertilizare in vitro.Am nascut sambata la ora 10.30 si luni la ora 11 eram acasa. In salon am stat doua pers si cu bebe langa noi iar asistentele de la bebe unele dintre ele mau invatat lucruri f utile. Bebe se spala in chiuveta dar este o chiuveta separata ptr bebe si una ptr mamici. Ai grup sanitar in rezerva iar dusul esyte peste drum dar sincer la cum ma simteam eu dupa cezariana numai de dus nu mi-a ars.

Mergi la inceput