FIV 78

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu te pupic.Acum cu Dumnezeu inainte!Ce-o vrea EL aia va fi!Asa ca incerc sa nu ma mai gandesc si sa-mi fac viata frumoasa asa cum pot!Dar nu-mi pierd speranta ca poate poate intr-o zi.....!
Lachi tinem pumnii sa fie bine la dr..
Moniland speram ca tu sa vii cu vesti bune,ca ar cam fii cazul!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Mai Andicule cum sa va uit? Mereu ma gandesc la fiecare dintre noi, tin pumnii si ma rog sa fie bine pentru fiecare, sa ajungem sa ne vedem visul implinit

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna ziua tuturor!
Nu am vrut sa contrazic pe nimeni,nu pun la indoiala ceea ce ati platit,eu m-am speriat crezind ca poate nu am aflat de anumite costuri.Dar m-am mai informat si se pare ca,in cazul meu,problema este asa cum am prezentat-o;69 mil. lei fiv,aprox. 30 mil lei toata medicatia(cu 24 fiole gonal f si 12 fiole menogon,diphereline de 3,75 unu,si pregnyl unu).Este posibil sa mai am nevoie de inca citeva fiole dar oricum nu voi mai plati inca 30 mil.Asa cred.Iar analizele m-au dus in jur de 15 mil. ,max 20 ,nu cred ca am calculat pina la ultimul leu pt. ca eu am mai tot facut niste tratamente intre timp,am mai repetat unele analize,dar zic eu ca mai mult de 20 mil. nu au fost.Deci cam astea sint costurile.Ce am platit eu extra a fost congelarea de sperma,200 euro.
Si ce am mai zis ca am facut,am obtinut niste reduceri,compensari la tratament prin medicul de familie.
Cam asta.Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Fivoaselor, va cer parerea in legatura cu afirmatia ca stimularile repetate ar consuma mai repede rezerva ovariana (masurat prin FSH)

uite ca nu numai GABIU argumenteaza ca prin stimulari n-are cum sa scada rezerva ovariana mai mult decat dezvolta in luna aceea, in cazul nostru cate un folicul ... deci un ovocit

mi-e sa nu sperii degeaba fetele pe forum dar dr. care mi-a precizat asta, este chiar embriologul nr. 1 al Giulestiului adik dr. Cocei.
Acu', io ma cam resemnasem dupa aceasta discutie care in cazul meu a inceput cu nu la toate si cu 1% sanse de reusita chiar si la un FIV.
Eu degeaba ma duc in iulie la prof. Marinescu ca ei sunt gashca, trimite fetele intai sa-si spuna dr. Cocei pct. de vedere si apoi el nush ce mai face.

Ba m-as lasa, ba nu m-as lasa . Numai la Adriana Iliescu ma gandesc. Da' nici cu ovocite donate nu "vreu" .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

dj_mama, poate devi o provocare pentru echipa de la Giulesti, ca cica asa le place sa spuna cand au un caz mai greutz.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisly spune:

Dj MAMA

Eu sunt de parere ca stimularile scad rezerva ovariana din 2 motive:


1. La dozarile hormonale facute dupa 3 luni de stimulari ptr inseminari mi-a iesit FSH in ziua 3 la valoarea 10 ( in septembrie)fata de 6,8 cat aveam inainte ( in februarie)

2. La punctie am avut 8 foliculi si numai 4 ovocite dintre care 1 singur s-a fecundat. Dr Ancar a ramas foarte surprins ca am ovocite de asa proasta calitate si m-a intrebat daca am mai facut cumva FIV???? - Concluzia o tragi si singura ..stimularile scad rezerva si calitatea.

sisley


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Moniland sunt aciii stii tu!!
serbanicooooo,olteanca mea iubita..pana nu vin scarbele io tin pumnii..
lachiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tin pumniii stransii stransii maine1!!

va pupacesc pe toate si va tin pumnii celor care sunteti in focuri!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

dj mama, zicea intr-adevar medicul ceva de dozarea de progesteron, dar mai zicea si de "indiciu". Deci imi da pe buletin valoarea de referinta a progesteronului la femeile insarcinate in primul trimestru. Voi vedea maine.
In legatura cu rezerva ovariana la mine in urma obtinerii a 6 ovocite eu zic ca a scazut pentru ca ne nastem cu un anumit nr. de ovocite. Daca la tine in fiecare luna apare un ovocit atunci esti in grafic cu acestea. Zic sa te duci totusi la Marinescu ca poate are "idei".
Tu esti un caz mai fericit printre noi cele care nu au deloc copilasi. Fiecare de aici, in situatiile astea, cred ca s-ar multumi cu un singur copilas. Dar daca tu il vrei pe al 2-lea si numai asa poti sa il ai eu iti doresc sa rusesti.

Ingeras26a, nu cred ca trebuie sa ma trageti ca dau navala. Numai sa fie cazul.

Veronici, tu de ce ai facut testul in ziua 11-a? Nu ai mai avut rabdare sau asa ai primit indicatii?!

Andicu, voi face testul de maine intr-o saptamana, intr-o zi de vineri pe 23 iunie.

Ceciserban, asa zic si eu

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Liana, la ora asta ?! Cam repede. Eram obisnuita sa te citesc dimineata, dar ma bucur .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

moniland bafta la test, nu te grabi, fa-l cand ti-ai propus

gabi

Mergi la inceput