IUBITU' MEU MICUTZ!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

am revenit sa spunem ca facem 4 saptamani si vreau sa fie stiut de toata lumea ca greu a trecut!MULTUMESC DIN SUFLET MADAU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Raalucutza, sa-ti traiasca frumosul Celestin, e dulcic foc, si ii sta foarte bine in culori de fetita.Eu am o fetita de 3 anisori, nascuta in Rom. iar acum sunt insarcinata in 35 de sapt.tot cu o fetita.Cand ti-am citit povestea nasterii ma cam pusesei pe ganduri ca v-au ametit cu sexul lui bebe, pt ca si noua la 5 luni ne-au zis ca este suta la suta fetita, dar cand am fost marti la dr m-a asigurat ca tot fetita o sa avem.Ma gandeam ca astia pe aici nu fac asemenea greseli, dar se mai intampla si la case mari, nu?Oricum o sa-ti trimit si mesaj privat ca sa-mi povestesti si mie mai multe despre cum e sa nasti in Austria,ca eu pana acum am fost foarte multumita de sistemul de aici,mai ales ca prima fetita am nascut-o in rom, si in afara de dr care a fost de nota10, restu, spital, asistente mi-au lasat un gust amar.Asa ca va pupic dulce pe tine si micutul Celestin. Monica de Beatrice(8.05.2003)si tot cu (35saptamani)-Luiza Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

MONICEL eu daca nu nasteam in austria ori muream de durere ori ma taiau astia -doctorii romani-ca pe porc!bine ca as fii optat pt.nasterea intr-un centru specializat cu tehnologie avansata.....etc.etc.......dar am fost tratat regeste aici in austria......toata lumea m-a pupat in c_r mai ceva ca pe ai lor.....ca era una langa mine care era la primul copil si nu i-o spus nimeni ca la 3-4 ore ar cam trebui sa il schimbe de pampers.....si ea nascuse la 3 noaptea si la 12 dupa-amiaza am rupt-o in engleza cu germana si i-am spus sa meraga sa il schimbe...........plus ca la fiecare 2-3 ore ma intreba careva daca sunt ok si daca nu am nevoie de ceva....asa ca sunt super incantata de alegerea facuta si de modul de nastere-natural cu epidurala-ca la un moment dat am fost tentata sa plec in romania sa nasc ca astia nu au fost de acord sa imi faca cezariana si eu natural nu vroiam in ruptul capului....si uite-ma la aproape 6 sapt cum azi a fost prima zi de alergat si gimnastica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Felicitari Raalucutza, sa-tzi traiasca micutza minune si... sigur va veni si Celestina
pentru Raul Celestin si si pentru mamica cea curajoasa

Daniela si capsunica lu'mami
Ingerasul nostru, de la 6 la 10 luni, Isabella la un anishor
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea micutzei printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Sa inteleg ca in Austria nu sunt pro cezariana? Pe mine m-a impresionat foarte tare povestea ta: sa te chinui atatea ore. Ma tot intrebam de ce nu ai cerut cezariana.
Felicitari si sa va bucurati de bebelus care e scump-foc!

Mihaela 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arici-Veve spune:

eu trebuie sa nasc in urmatoarea saptamana si ma tot incurajez ca o sa fie bine,dar dupa ce am citit povestea asta...m-a apucat frica.Oricum, speranta moare ultima, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

VEVE nu trebuie sa fii speriata!merita toate durerile din lume pt bebelusul tau!dar parca atunci gandeam rau de el,insa acum e viata mea!succes la nastere si multa multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Daaaaa, Raluca, e frumos tare Raul al vostru (ca voi, de altfel!)! Sa-ti traiasca.
Mi-a placut f mult povestea voastra si stilul tau de a povesti; chiar daca ai suferit enorm, acum ai puterea sa te uiti in urma zambind; o pt o mamica curajoasa.

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gaia m-a pus sa citesc subiectul asta Mai mult m-am speriat. Cum adica "saraca"? Aoleu, chiar asa rau sa fie???
Raalucutza, sa va traiasca micul Raul si sa aveti parte de cele mai frumoase clipe impreuna!!!

37+ cu Maria Cornelia
Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

ma GOGOASA FURIOASA sa dea domnul sa ai parte de o nastere usoara!dar eu zic ca daca ma speria cineva si pe mine cred ca nu ma durea asa rau!dar eu m-am dus chitita ca totul va fii bine si usor!si ghinion.....asa ca nu am fost pregatita psihic pt ce era mai rau!eu m-am dus fara frica si fara emotii si uite ce o iesit...bine ca acum e o minune....dar atunci..............

Mergi la inceput