INSEMINARE

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Mai este in Craiova un medic care face IAS la cabinetul lui particular, dr.Vaduva. Detalii ne poate da Liana, si eventual Mihaipopescu (daca mai intra pe aici).

Aniast, bafta maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

DJ_MAMA felicitari pentru ideea acestui capitol! Cred ca este bine venit pentru multe fete si sa speram si cu succes la bebelusi!!
Chiar acum sunt si eu in cautare de un medic bun pentru inseminare, caci asta m-am hotarat sa fac luna asta! Ce stiti despre Centrul Medical Unirea? Am auzit doar ca e curat si ca sunt medici buni! Dar in afara de Cezara Bucur de acolo, nici un alt medic nu face ISA? Pentru ca din cate stiu eu, D-na Cezara e foarte ocupata si dureaza pina te programezi la ea. Ce preturi sunt la C.M.Unirea?

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Ioana, eu am sunat dar toti ne trimit la asistenta d-nei dr. Bucur care nu spune nici un pret prin telefon; te cheama la analizele din z2-4; eu am facut acest exercitiu pt luna asta dar mi-a trezit suspiciuni ca zicea, ei! merg si din ziua 5 analizele (ca atunci putea ea sa vina la CMU);eu care nu-mi mai facusem pana atunci FSH (aveam unul dar eronat) am vrut musai sa-l fac corect nu cand avea ea timp; apoi, voia sa-mi faca stimulare fara inseminare ca sa vada cum raspunde organismul, nu mi-a fost clar cand vorbea si cu d-na dr.; pai, eu mai am timp de testari? iar cele 4 analize fsh, estradiol, prolactina si lh costau la CMU cam 1.8 milioane (ma asteptam sa fie preturi mai ridicate dar sper sa nu fie chiar ca la MEDSANA; ce mai conteaza, nu vedeti ca n-avem de ales?); totusi cred ca mai sunt si altii la CMU care fac inseminari dar eu ma oprisem la dr. c BUCUR; TREBUIE DE PE ACUM SA NE PROGRAMAM PE UNDEVA CA NU MAI APUCAM
astept info in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Eu am mers la Dna Cezara Bucur si va pot spune preturile din feb 2006.
La Centrul Medical Unirea o ISA costa 5 mil cu tot cu monitorizari, trebuie sa o suni pe asistenta (Ani) in ziua 1, mie mi-a dat stimulare cu Ovamit si te cheama la monitorizari din ziua 10. Este intr-adevar foarte curat acolo. Intr-adevar si mie mi-a dat sa fac analizele hormonale + toate celelalte dar asta inainte de a-mi recomanda ISA. Preturile la analize sunt un picut mai mari decat la Medicover dar mai mici decat la MEdsana clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

aici e problema Alexia, ca nu vreau sa-mi faca schema de stimulare d-na Ani ci doctorul; in cazul meu s-a dovedit OVAMIT cam slabutz ca nu prea mai ovulez (FSH cam maricel, aproape 17)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

5 milioane e ok ca si dincolo s-au strans chiar mai multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Da iubita, io am inteles dar in cazul asta trebuie sa-ti faci intai o programare pt consultatie probleme fertilitate care dureaza cam 1 luna, cu analizele facute eventual....asta ca sa reusesti sa te vada Cezara. Altfel nu cred ca se poate...nu stiu, zic si eu, intr-adevar pierzi mult timp asa, poate o gasesti la Giulesti ca sa discuti cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna dimineata fetelor,
cand am ales sa fac ISA la dr. M am chibzuit bine din raspunsurile fetelor de site si mi s-a parut cel mai nimerit sa o aleg pe ea. Chiar si acum dupa ce am patit-o ( nu raspunde la telefon in afara orelor de program + cabinet, e putin cam repezita, vorbeste uneori putin cam de sus, m-a tinut foarte putin pe masa dupa inseminare, adica 5 minute) eu tot la ea m-as opri pentru ca in sinea mea cred ca nu voi gasi niciodata medicul perfect. Oriunde ma voi duce va trebui s-o iau de la capat si nu-mi doresc asta. Eu sper ca in toamna sa fac FIV si atunci sa inchei acest capitol de aspiranta inversunata. Binenteles ca am mai spus-o, la norocul meu vorba ta dj_mama, ori n-o sa am foliculi, ori daca am n-o sa se divida, iar daca se vor divide nu se vor prinde. Si eu sunt artista in scenarii pesimiste. Dar trebuie sa incerc si asta.
Parerea mea? Ei bine du-te acolo unde crezi nu ca-ti va fi bine ci ca e posibil sa ai rezultate. Din punctul asta de vederea "ea" cam are. Si cine stie, poate tu vei fi urmatoarea "victima".
Cat priveste faza cu prezervativul, e bine sa-l ai la tine pentru ca unii medici, mai ales in spitale, folosesc manusi chirurgicale din lipsa prezerv. Nu cred ca exista totusi medici care sa-ti faca echo fara nimic pe sonda, desi despre asta s-a mai scris la " ce a mai ramas din mitul....."
Bafta in continuare si da-ne amanunte despre ce vei face in continuare


gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

crede-ma ca mi-a mai confirmat o prietena ca stergea batzul de la eco, sper macar ca il dezinfecta ca de sterilizat nu cred ca are atatea betze, iti dai seama ...; nu avea nimic pe el; sigur; iar Aurelia isi trateaza acum o micoza de la acest batz
m-a enervat rau faza asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

am sunat la CMU
d-na ANI e singura care face programari si e in concediu pana pe 19
nici dr BUCUR nu vine in clinica; ANI taie si spanzura la sterilitate CMU
doar dr BECHIR (cine-o mai fi) mai face inseminari la CMU dar tot nu misca fara ANI

Mergi la inceput