Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

Polux,draga de tine,imi dau seama ce-i in sufletelul tau, Alex a fost plecat doar o saptamana la bunici la doar 50km de casa si m-am perpelit de dorul lui.Si m-a striga toata ziua ,saracutul.Dar gandeste-te ca e bine ingrijita si cu bunicii care-o iubesc tare.
Si noi va trebui sa ne despartim o luna de zile ca incep serviciul in august si il duc si eu la bunici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daniela, ce-i cu tine la ora aceasta pe aici ? Nici tu n-ai somn ?

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Alice, cum stai cu vestile? No news, means good news?
Nu stiu ce sa zic in ceea ce priveste luatul aici. Din cate am vazut eu, Adela se acomodeaza foarte repede, inclusiv cu persoane straine si antipatice(gen socrosenia). Nu spun mai mult, caci sigur monopolizez discutia aici pe o saptamana.Cert este ca sigur imi simte lipsa, caci se tine scai de cumnata si nepoata mea.
Am vorbit ieri seara la telefon, si dupa un mama intrebator si unul rugator ia intins receptorul mamei mele. Dar nu am apucat sa vorbim prea mult caci facuse ceva in pantaloni si ia luat receptorul mamei mele din mana , ca sa imi spuna, mama, hai gata. Adica hai nu mai termini odata ca eu sunt murdara si mamaie are treaba. Asa ca m-a concediat repede.
Danuta, macar la tine e aproape si cand nu mai poti te urci in tren, masina sau microbuz si fugi la pui..dar la mine si Olivia distantele sunt astronomice, cel putin asa mi se par mie.
Hai somn usor Romania.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai atunci e bine, Liliana, daca se acomodeaza usor ! Ma gindeam ca ii vor lipsi persoanele pe care le vede de doi ani linga ea si carora le zice mama si tata ...
Nu am nici un fel de vesti de la al meu sot, inca ... asa ca pentru a-mi lua gindul de la el trebaluiam prin bucatarie, ca meciurile s-au terminat !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana...ce sa zic cum sintem..eu sint Ok...caci altfel ce ne-am face...Sorin pe calmante, tata imi plinge si el la telefon din cauza depresiei..asa ca eu trebuie sa fiu tare!
...ce pot sa-ti spun este ca eu te suport sa te plingi in fiecare zi ..pt ca stiu cum este...Dar eu am folosit DC -ul ca pe o supapa, telefoane si emailuri la prietene, rude..etc...si m-am comportat foarte bine spun eu! Asa ca ai grija ...sa nu patesti ca al meu sot!
Cind ne arati poze? Si da este foarte bine ca mergem la servici...
Alice asa te vreau ..."ocupati mintea" cu altceva
AMR 38 de zile!!!!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

vazut pe Giulia..ce frumoasa este! Ce culoare au ochii ei?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, ma intrebam eu pe unde esti ! Si pentru sotul tau multi !! Dar de ce ia calmante, parca ai spus tu, dar nu imi amintesc ...
Da, apropo de mintea ocupata, doar ca este destul de greu pentru mine sa stau asa de tirziu in noapte, ziua mai e cum mai e, ca tot il pazesc pe gizmo prin casa, sau ne jucam, sau mergem afara (acu spre exemplu tocma ce a facut pipi pe covorul din camera !), dar noaptea abia astept sa ma duc sa ma culc si ma napadesc o mie si un catralion de ginduri si deseori sfirsesc plingind !
Mi-am mai gasit niste filme si o sa am ce face plus ca a inceput si campionatul de fotbal ... dar gindurile sint undeva in spatele mintii ...
Va doresc o duminica minunata !
PS - iara merge forumul din doi in doi sau e doar conexiunea mea ?

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

helou helou, remember me?

LA MULTI ANI pentru Andrea si Marcela, tot ce va doriti voi!

stiu ca am tras chiulul la greu, dar simt ca 24 de ore nu-mi sint de ajuns, sint super obosita, extenuata, si nu doar din cauza de alergat toata ziua, ci din cauza moatei, de o saptamana e racita si m-a daramat starea ei, vreo 3-4 zile a avut temperatura, 39 cu 2 de cele mai multe ori, nu manca, doarmea tot timpul, si bineinteles ca eu n-am avut chef de nimic, de vreo 2 zile e mai bine, dar acum tuseste de isi provoaca voma, se inroseste la fata, nici nu stiu ce sa-i mai dau, insa a inceput sa manance, febra n-a mai avut, se mai joaca, a prins un pic de forta, e spre bine ...noua ne-a dat tot programul peste cap, doua zile a stat tati cu ea, eu doua zile, dar tot a trebuit sa merg pe la cabinet, ca asa e ...cand faci ceva pentru tine, nu te mai invoieste nimeni, ai de alergat si n-ai incotro!
dar se face ea bine ....!
bineinteles ca nici eu nu fac exceptie si depresia e la usa, sapt asta se implineste un an de cand mama a plecat intre ingeri si nu va zic cum ma simt, as plange continuu ...noroc ca am foarte multa treaba, de dim pana seara sint in priza!
poate reusesc zilele urmatoare sa-i fac moatei poze, s-o vedeti ce plete are, si ce mare s-a facut, a inceput sa faca propozitii scurte de 2-3 cuvinte, zilele astea daca a fost bolnavioara am rasfatat-o la maxim si acum ne zapaceste pe amandoi, cum nu-i convine ceva imediat zice "veau a mami" sau "veau a tati", de vreo doua sapt face si niste crize de ma termina, se tavaleste pe jos, urla si orice o intrebi zice "nu", tac din gura si o las in pace, dar sint cu nervii la pamanat cand face asa, mai sint pitici care fac faze din astea? linistiti-ma
nici nu stiu ce sa va mai povestesc, ca n-am mai scris de un secol ...va pupam pe toti si toate, aveti grija de voi si sa ne pregatim, nu mai e mult si incepe sezonul aniversarilor!

pupacim

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Oau, Nicole, bine ai revenit !
Sanatate muuulta moatzei si tie, multa rabdare si putere si sa stii ca nu esti singura in clubul crizelor, Andrei le face si pe strada afara mai nou !!
Succese la cabinet - am tot promis ca ajung la tine, cit de curind !!!
Pupici multi si te asteptam cu pozicile !!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice ia pastilute pt ca plecarea lui Lucaciu a declansat stari asemanatoare cu cele descrise de tine (la noi s-au adunat 6 ani de stres..ca sa nu zic ultimii 10)....Vine acusica vara si o sa stati mai mult pe afara..Am trimis invitatie pe yahoo
Nicole sanatate Moatei ..o sa fie bine....Si tie putere de munca si te mai asteptam cu raportul..chiar si asa scurt!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput