Mamici de mai-iunie 2006 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zax spune:

diana - fii tare. Oricum mai mult de doua saptamani nu mai dureaza

zax 38+ Horia Alexandru

POZE

Voinicel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

zax, iti imprumut eu un tensiometru din ala electronic, are mama mea. vrei?

Luana si Hora

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste#8230;

Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Buna fetelor,
In primul rind va multumesc la toate pt aprecierile facute la adresa lui Mihaitza.

Vestea mare e ca sambata Mihaitza vine acasa.Deci momentul mult asteptat a sosit.Sint extrem de bucuroasa si parca emotionata.Nu mi-a venit sa cred cind dr m-a anuntat ieri ca mi-l da acasa.

Steluta-te-as ruga sa faci niste modificari.Numele:David Mihai, data nasterii:19 mai; greutate 1389 .Multumesc!

Diana79-hai , putina rabdare.Partea buna e - cu cit bb sta mai mult in burtica cu atit mai bine pt el.

Neda si Mihai (3w)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Luana ai facut bine ca ti-ai luat cantar.Vezi sa nu exagerezi ca eu il cantaream de 2 ori pe zi.Acum il cantaresc la 2-3 zile.si sigur e bun cantarul, mai ales ca nu o sa-l folosesti doar la bebe.Din fericire al meu se transforma in cantar de bucatarie dar asta dupa ce nu il mai folosesc la bebe.Si din cate am vazut in poze, Hora a crescut deci nu iti mai face probleme.

Zax, Diana79, vin bebeii repede nu va mai faceti probleme.

Luc sa-iti traiasca voinicelul.



Arabela si bebe Victor(22 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Neda, sa vezi ce repede o sa creasca Mihaita.ce bine ca vine acasa! Si noi am iesit cu 2,050 kg din spital si acum avem 4,400 kg la 7 saptamani.Cei mici recupereaza rapid.



Arabela si bebe Victor(22 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Maare intalnire maaare, marti la Gradina botanica!!!

Toata lumea e invitata, bebelusi la purtator sau in carucior, cu mamiclile aferente!
Propun orele 16.00

Lista rosie (inca deschisa!):
1.Io&Serghei
2.Magda&Nichita
3.Carmina&Mihnea


cine mai doreste..cine mai pofteste...

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Virgi, poti sa ridici carutul pana la 45 grade aprox, doar sa nu il tii asa tot timpul. Nu de alta dar e inconfortabil pt bb pentru ca nu isi tine capsorul inca si ii vine barbia in piept (ca in pozele lui Serghei!) Cat despre coloana lui bb..nu e afectata, ca doar in marsupiu, unde e atarnat la verticala, cum poate merge si n-are nici pe naiba..sa fim seriosi!

Luana, felicitari pentru cantar, sa-l stapaniti sanatosi cu totii. Cat despre cresterea in greutate a Horei...vezi ca erai putin paranoica?

Cristina,acu' sper ca te-ai linistit data fiind si optiunea pentru cezariana. Nu se razgandeste el, stai linistita! Iti urez un sfarsit de sarcina usor si sa nu te mai doara nimic!!!

Vivi, imi pare rau pentru problemele tale de sanatate. Incearca sa te concentrezi la miracolul de bebe. Iti doresc numai bine si sa treci rapid si usor prin asta!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

as veni si io...
da unde la gradina botanica, je n-am fost niciodata?

Luana si Hora

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste#8230;

Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Ioana, iti dai seama ca ma rog sa fiu eu paranoica.. da problema nu de la mine a venit, medicul e ingrijorat si asistenta la fel. sper sa inceapa sa ia mai zdravan, o voi chema si pe asistenta in we, sa o mai vada. m-am mai linistit, orisicum m-ATI mai linistit adica!! o gramada la toata lumea frumoasa de aici!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste#8230;

Lisboa 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Neda ma bucur enorm pentru asa vesti bune. Un pt. micul cavaler.

Zax si Diana79 fruntea sus ca bebe stie el cand vine si voua nu vrea sa va zica

Aura(38) mamica Nicoletei

POZE

Mergi la inceput