alta intrebare pt moderator

alta intrebare pt moderator | Autor: belle_vue

Link direct la acest mesaj

de ce dureaza atat de mult pentru ca sa apara mesajul pe forum? exista undeva o regula in acest sens si n-am bagat eu de seama? mentionez ca am citit regulamentul.
m-am inregistrat, n-am primit nici un mesaj de confirmare, dar am constatat ca pot sa ma loghez cu id-ul si parola respective. in consecinta, am scris un mesaj acum doua zile si la expediere a aparut raspunsul "mesajul va aparea dupa ce va fi aprobat de moderator".
dependenta de DC e una, faptul ca fiecare dintre noi are timpul limitat e altceva. aveam nevoie de sugestii pana astazi dupa-amiaza (vineri, 9 iunie), faptul ca mesajul nici macar n-a aparut face ca timpul petrecut cu inregistrarea si scrierea mesajului sa fi fost pierdut.
as aprecia o explicatie.
cu urari de bine si succes.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Raspunsul este urmatorul:
Pentru toate persoanele nou venite (unde nou venit inseamna nu neaparat data inregistrarii pe DC ci data primei postari) exista o procedura de verificarea prealabila a mesajelor postate. Acest numar de postari verificate este relativ restrans, iar sensul verificarii si aprobarii lor este de a proteja forumul si implicit membrii acestuia de mesaje inadecvate, rau intentionate sau care nu cadreaza cu sensul acestui site. Exista intradevar aceasta inconvenienta pe care ati ridicat-o si dvs. dar speram ca intelegeti motivatia acestei proceduri si va asiguram ca este doar cu caracter temporar dupa un numar de mesaje aceasta verificare inceteaza automat.
Cat despre intarzierea aprobarii pot doar sa spun ca moderatorii nu sunt intotdeauna on line astfel incat poate sa apara un interval de timp mai mare sau mai mic intre momentul postarii dvs. si momentul aprobarii. In principiu acest interval este relativ mic.


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

belle la acest mesaj te referi?
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77811


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Da, e just ce spui Marius -- sunt insa atat de singura si aveam nevoie de o vorba de raspuns, mai mult chiar, de un sfat. Suntem in curs de mutare si pe mine ma scutura greturile, iar fiu-miu e in faza de cocotzat peste tot.
Marina, nu inteleg de ce mesajul meu nu a aparut la "romanii din Marea Britanie" fiindca eu de pe forumul ala l-am trimis...
il puteti muta acolo, va rog?
multumesc inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

belle la greturi nu am sfaturi ca am fost norocoasa de sarcini fara si despre cocotat iar nu pot da ca nu am reusit inca sa-l controlez pe fi'miu.
Si nici nu pot muta mesajul ca nu sunt moderator pe acel forum si nu am puteri. Oricum orice moderator i-ar face un copy paste ca asta e solutia tehnica asa ca te rog eu frumos il repui tu unde ii e locul ca sa apara cu numele tau?

Mersi mult, sarcina usoara si copil cuminte (daca reusesti sa-mi vinzi pontul)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Multumesc mult, Marina, copilu' e cuminte, nu ma plang -- mananca, doarme, se hlizeste cu gura pana la urechi de dimineata pana seara, sigur ca se cocoata si cauta sa afle tot ce poate, mai bine asa decat sa stea bleg intr-un colt fara sa aiba nici o initiativa (nu-i bai daca ma mai scoate pe mine din sarite din cand in cand, doar asta mi-e functia de mama, nu?). Sanatate si numai bine!

Mergi la inceput