Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

negaracristina,placerea ei cea mai mare este sa traga de par si cum tati este deficitar la cest capitol il tragea de urechi,sau....poate stie daria ceva

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

LA MULTI ANI BEBELACILOR NASCUTI ACUM 6 SI 7 LUNI!!!!!SA SE FACA MAAAAAAAARI, SANATOSI SI VOIOSI!

Ela- maaare figura Dariutza ta! Cum ii place ei sa stea in scaunul de papa!

AncaLoredana- noi punem cereale orez FARA lapte dela Milupa in bibele de dimineatza - 1 linguritza, iar seara 2 linguritze. Pun laptele praf si apoi linguritzele respective. Se diviolva la aceeasi temperatura ca laptele praf. Cu cerealele care au lapte in ele, e cam haotic la noi. In principiu ii pun in fructele de diineatza, si se amesteca in sucul lor, dar cum Saraly nu se da in vant dupa ele, ii dau destul de rar.

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NOKI-am admirat-o pe saricica in actiune,tare nazdrava si scumpica foc,asa ca daca faceam schimb nu cred ca simteam diferenta la neastampar

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

Salutam pe toata lumea!
LA MULTI ANI PITICILOR DE AZI !!!!!

oooof ce mi-a lipsit netu'. Am schimbat provideru' si deh, a trebuit sa stau nitel pe bara.
M-am chinuit printre picaturi sa citesc tot ce s-a postat, sper sa mai apuc si eu sa ma bag in vorba cu una-alta.
Noki, nu mai stiu, voi ati inceput diversificarea mai tarziu? si eu am avut niste probleme la inceput, poate te putem ajuta cu vreo idee..
Am recuperat la greu la vazut poze si filmulete...mai ce copii frumosi si destepti avem

Am introdus mazarea verde noua in meniul piticului. Buuuuna! Prima ligurita a balota-o urgent, pe a 2-a a luat-o, a tinut-o in gurita, apoi a bagat mana in gura si a scos-o, s-a uitat la ea si si-a intins-o pe fata, in par, pe scoica ...si l-a bufnit rasul iar eu ma uitam la el gata sa-i sar la beregata dc nu papa. Dar a bagat tot-tot, asa ca m-am linistit.

Sa va zic de marea tzeapa de la Cora: eu luam de acolo lapticul (NAN) cu 188.000. Booon, k la farmacie e 240-230.000
L-AU FCT 253.000 !!!!!! Noroc cu Carefour k am gasit la 199.000. La fel shi borcanelele de fructe HIPP, la Cora au fost 31.500, le-au fct. 47.000, la Carefour 38.000...Hmmm, ma mut la astia cu aprovizionarea.

Va las k s-a trezit teroristu si tr sa prestez la papa, azi ii bag ficatzel...mie nu-mi place dar poate lui....

Inca ceva rapid, luat masuta papa de la carefour la 1.6 mil, mistocuta, pliabila....nush ce marca pt k e in garaj, mie nu-mi merge liftu shi stau la et. 9, nu am avut cum sa o mai car si pe aia sus....



Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Am uitat sa va povestesc episodul: intorducerea iaurtului. Aseara, in parc, i-am dat prima data iaurt Milli + jumate de banana si 2 caise mici, rase pe razatoarea de sticla. Le-am amestecat si a papat, spre maaarea ma surprindere ceva, asa, in jur de 50, as zice. E drept ca ei ii plac gusturile mai acrisoare, deci io am fost relativ multumita. Numai ca idioata de ma-sa - adica io - am uitat laptele praf acasa, deci dupa aia nu am mai avut ce sa-i dau...decat rabdari prajite. N-a fost insa bai, ca nou a nu ne este foamete niciodata, s-a culcat frumusel si a papat la cealalat masa, cea de sear...in loc de 240ml de lapte...220!

Bref: daca si la masa de 18 io va trebui de acuma sa-i dau papa diversificat, io o sa mor de inima rea! Deci, pe moment, noi spunem pas! la masa de iaurt, si o sa-i dau tot lapte atuncea, mai ales ca suntm slabutze...O sa-i bag iaurtul dimineatza, alternativ pe zile cu branza de vaci si outul fiert. Ce ziceti? E ok? Lavi, fetele cu 2 copii?

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am cumparat borcanel cu legume. Pana acum nu i-am mai dat. Ii dau doar o lingurita? Restul pentru cat timp pot sa-l pastrez in frigider? Sau arunc? Pe borcanel nu scrie in romaneste decat ce contine.
Noki, of, of.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEGARA-DACA ESTE DE LA HIPP SE TINE 48 DE ORE

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

M-am intalnit astazi cu mama unei fetite de 2 ani si 8 luni si mi-a zis ca ea a evitat perele pe motiv ca favorizeaza piatra la rinichi (din cauza chestiilor alea grunjoase). Daca e asa, atunci eu ma impusc, ca doar asa o mai fac si eu pe a mea sa pape branzica... Voi ce spuneti? Sa-mi cumpar pusca?

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mai CRISTINA (negara), dupa cum ai vazut si pe forum, sunt o gramada de sfaturi bune si o gramada de ineptii! Nu trebuie sa ne luam dupa toate povestile, ca unde ajungem...hranim copiii cu pastilutze, ca sunt igienice si nu au efecte adverse? Nu mi-o lua in nume de rau, dar si pe mine ma dispera anumite mamici prin parcul pe unde ma plimb care apar cu tot felul de teorii din astea cu mancarea. Oare aia de la Hipp sau Nestle sunt atat de prosti de baga perele Williams in borcanele pt 4 luni+? Sa fim seriosi, experienta de a fi avut un copil care are acum 2 ani nu te face brusc expert nutritionist, sa avem pardon! Asa ca nu te impusca, dimpotriva, tine glontul pentru alte emitatoare de astfel de pareri!

Nota be(b)e[:D}: Dr. lui Stefan mi-a interzis categoric sa-i dau morcov pana la 6 luni, pe motiv ca ar contine oua de paraziti . Si ea are un baietel de 3 ani si-mi spunea ca ea a spalat morcovul cu detergent de vase si apoi cu detergent chirurgical si l-a dus la analize si tot a gasit oua de paraziti. No, ce crezi, eu am ascultat-o? Stefan rontaie morcovi de la 4 luni, mai ales ca-i sugea cu placere si-i freca de gingii, iar pe forum, uite cate fete dau morcovi ...fara consecinte apocaliptice. Vb aia, zici ca ei si faci ca tine.

Hai, te

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ela, borcanelul e de la Nestle.
Tania, eu oricum ii dadeam in continuare... Dar oare o fi adevarat? Cat despre morcov, o vecina de la Barlad mi-a zis ca ea nu i-a dat deloc copilului pentru ca aveau o cunostinta careia ii murise baietelul din cauza toxinelor de la ingrasamant si alte chestii. Insa Elise bea suculet de morcov in continuare...

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete

Mergi la inceput