Nasterea in Iasi - a nascut cineva cu D.Grigore

Nasterea in Iasi - a nascut cineva cu D.Grigore | Autor: iulissa

Link direct la acest mesaj

Buna ziua la Mamici si Viitoare Mamici din Iasi!

Va urmaresc de cateva lunishoare bune forumul ..atat pe mirese cat si pe mamici. Ca orice femeie, ma gandesc ca o sa-mi vina si mie degraba randul sa aduc pe lume un bebe...sau mai multi din cate exista sanse mari de gemeni in familia mea.

Am citit articole si articole, despre nasterea normala, despre cezariana, despre nasterea cu epidurala, am vorbit inclusiv cu nasul meu care este medic ginecolog ( nu medicul meu va dati seama ca as muri de rusine..cel putin acum cred asta)....

Fetelor, medicul meu ginecolog este Dna.Grigore din Iasi..va intreb, fac un mic studiu de piatza , ca tot este la moda acum:
Ati nascut cu aceast medic, va asista la nasterea naturala, ca din toate pacientele pe care le-am intalnit la cabinet, numai cezariana am auzit, nici macar una singura cu nastere naturala.

Nu ma dau voinica, cred ca is moarta de frica la dandul durerilor cumplite..dar eu mi-as dori din suflet sa nasc natural cu epidurala ce-i drept..sa-mi mai taie din durere)..si am "auzit" ca nu se prea baga la asha proceduri..si mai grav, ca nici nu ar avea in spital intare pentru interventii de genul asta.

Va rog, dragele mele...daca ati nascut in iasi..la ce spitale/doctori ati mers..iar daca exista paciente de ale dnei Grigore, paciente care au nascut cu dumneaei, sa discutam cu toate despre acest lucru.

Va pup si va astept pe forum!

Iulica Nevestica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

buna fetelor!!!
tema e nasterea in iasi...eu sunt o mamica de februarie 2006. am nascut pe 12 la Mat Cuza Voda cu dr. Dumitrascu. cezariana din cauza unei miopii. a fost super bine.si refacerea ultra rapida.
daca vreti detalii va stau la dispozitie...de dr. grigore sincer nu am auzit cum ar fi ca medic...

any si ioana-catalina

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

spuneai de anestezia epidurala..intr-adevar nu pre se baga ai nostri la asa ceva. e un singur anestezist care face asta in iasi la nasteri. eu nu am vrut sub nici o forma anestez generala, asa ca am optat de comun acord cu medicul pentru rahianestezie si a fost foarte bine...mi-am auzit si mi-am vazut puiul imediat si dupa m-am simtit excelent.


poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

iulica dr grigore e una din cele mai bune dr din iasi (parerea mea) darria de la noi din iasi a nascut cu ea eu merg la ea si sunt tare multumita de ea ,lorym mai merge la ea am aflat azi tot pe forum ca si aime tot din iasi a nascut tot cu ea si datorita ei dupa lungi asteptari si tratamente
eu am auzit numai lucruri bune despre ea
si eu ma bucur ca apeleaza des la cezariana ca eu asa vreau
sarcina usoara si un bb sanatos

Nushulica 5+ si finutza Ingrid(11.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by anymony

spuneai de anestezia epidurala..intr-adevar nu pre se baga ai nostri la asa ceva. e un singur anestezist care face asta in iasi la nasteri. eu nu am vrut sub nici o forma anestez generala, asa ca am optat de comun acord cu medicul pentru rahianestezie si a fost foarte bine...mi-am auzit si mi-am vazut puiul imediat si dupa m-am simtit excelent.


poze Ioana-Catalina



Buna! Si eu am nascut la Iasi prin cezariana, cu doc. Dumitrascu, rahianestezie.A fost f. bine. Am deja o cicatrice care abia se mai vede, o dungutza mai rosie un pic. Si la mine a fost o urgenta cezariana,deoarece fata intrase in suferinta fetala.

De doc. Grigore nu am auzit nimic.

Bafta!

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre

Filmulete cu shtrumphi


Atat suntem de mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Acum pe scurt dar sper ca in curand sa am timp sa iti raspund la toate intrebarile.

Epidurala nu se face la Iasi din cate stiu dar poate nu stiu eu bine.
Sa nasti natural cu dr. Grigore nu e greu, te ajuta mult si poti suporta durerile daca o ascult - ma asteptam sa fie muuult mai greu.
Am scris un pic si la fetele din Iasi de la Prieteni dintotdeauna - citeste si acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Buna fetelor si eu am sa nasc la iasi am venit cat de curand aici si nu prea sunt la curent cu doctorii de aici, va urmaresc de ceva timp ca sa aflu mai multe detalii de doctorii si spitale. Eu am o experienta nu prea placuta in ceea ce priveste spitalele prima nastere am avut-o la Bucuresti in spitalul Universitar si sau purat foarte urat plus sotul a dat peste tot cu bani el ma si asistat la nastere si inca un piculet si creca o batea pe doctorita asa naspa se comporta plus la toate amintirea e groaznica dupa 12 ore nea murit fetita care pina in ziua de azi nu nea dat nici o explicatie in fine asta a fost ceva groaznic, acum sunt insarcinata in 33 sapramani si inca nu am un doctor cu care sa nasc si mii frica de mor. Va rog din suflet dati-mi si mie vre-o adresa telefon ceva unde pot merge la un doctor normal pe care sa ma bazez ca ma asista la nastere va rog din tot sufletul. Va pup pe toate

stela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete28 spune:

saluti
sunt noua ``in scripte``,dar hoinaresc pe forum de mai multa vreme.
Ma cheama Oana si am bebe in burtica de 36 saptamani.Sunt din Bt dar lucrez in Iasi si de noi are grija d-na dr.Grigore.Pana acu totul a fost ok si bine ar fi daca s-ar pastra aceeasi tendinta.Am ajuns la dr. Grigore la recomandarea unei colege, dar as vrea sa stiu mai multe de la fetele care au nascut cu ea.

Mergi la inceput