Nasterea in Iasi - a nascut cineva cu D.grigore

Nasterea in Iasi - a nascut cineva cu D.grigore | Autor: iulissa

Link direct la acest mesaj

Buna ziua la Mamici si Viitoare Mamici din Iasi!

Va urmaresc de cateva lunishoare bune forumul ..atat pe mirese cat si pe mamici. Ca orice femeie, ma gandesc ca o sa-mi vina si mie degraba randul sa aduc pe lume un bebe...sau mai multi din cate exista sanse mari de gemeni in familia mea.

Am citit articole si articole, despre nasterea normala, despre cezariana, despre nasterea cu epidurala, am vorbit inclusiv cu nasul meu care este medic ginecolog ( nu medicul meu va dati seama ca as muri de rusine..cel putin acum cred asta)....

Fetelor, medicul meu ginecolog este Dna.Grigore din Iasi..va intreb, fac un mic studiu de piatza , ca tot este la moda acum:
Ati nascut cu aceast medic, va asista la nasterea naturala, ca din toate pacientele pe care le-am intalnit la cabinet, numai cezariana am auzit, nici macar una singura cu nastere naturala.

Nu ma dau voinica, cred ca is moarta de frica la dandul durerilor cumplite..dar eu mi-as dori din suflet sa nasc natural cu epidurala ce-i drept..sa-mi mai taie din durere)..si am "auzit" ca nu se prea baga la asha proceduri..si mai grav, ca nici nu ar avea in spital intare pentru interventii de genul asta.

Va rog, dragele mele...daca ati nascut in iasi..la ce spitale/doctori ati mers..iar daca exista paciente de ale dnei Grigore, paciente care au nascut cu dumneaei, sa discutam cu toate despre acest lucru.

Va pup si va astept pe forum!

Iulica Nevestica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulissa spune:

Fetelor,

Am mutat subiectul la Odiseea nasterilor!
La sfatul miresicilor din Iasi!

Rog moderatorii sa inchida acest list de discutii din Nasterea unei stele, si sa ne intalnim cu toate la Odiseea nasterii-Nasterea in Iasi - a nascut cineva cu D.grigore

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77344


Iulica Nevestica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

buna fetelor!!!
tema e nasterea in iasi...eu sunt o mamica de februarie 2006. am nascut pe 12 la Mat Cuza Voda cu dr. Dumitrascu. cezariana din cauza unei miopii. a fost super bine.si refacerea ultra rapida.
daca vreti detalii va stau la dispozitie...de dr. grigore sincer nu am auzit cum ar fi ca medic...

any si ioana catalina

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput