Nastere Euroclinic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

draga pitikot, nu stiu daca reuseste sabana sa-ti raspunda; ea a nascut la euroclinic, la fel si amabella si ioana81, de la mamici de iulie-august;poti sa-ti postezi si acolo intrebarea;


anasia 38+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

pana naste pitikot sigur apare si sabana


quote:
Originally posted by anasia

draga pitikot, nu stiu daca reuseste sabana sa-ti raspunda; ea a nascut la euroclinic, la fel si amabella si ioana81, de la mamici de iulie-august;poti sa-ti postezi si acolo intrebarea;


anasia 38+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

draga pitikot
si eu voi naste la euroclinic, in decembrie, si tot cezariana.
tot ce stiu pana in acest moment este ca sunt foarte multumita de ceea ce am vazut, asa ca nu pot decat sa sper ca totul va decurge bine. dr. este foarte atent cu mine, imi raspunde la orice nelamuriri, iar personalului nu am avut nimic de reprosat.
voi mai merge in august si sper sa fie totul ok.
daca intre timp mai auzi ceva, spune-mi si mie, te rog.

quote:
Originally posted by pitikot

SABANA,am incercat sa gasesc daca ai nascut dar cautarea nu functioneaza . Poti sa-mi spui te rog daca ai nascut pana la urma la Euroclinic si cum a fost ?Urmeaza sa nasc la sfarsitul noiembrie acolo,prin cezariana,deocamdata nu am fost sa vizitez nimic,doar mi-am anuntat dr.Decisa sunt cam 70 %,vreau sa stau cu insotitor si tinand cont ca nu vreau sa renunt la dr meu si spitalul nu mi se pare o solutie caci nu am acces cu insotitor permanent,Euroclinicul ar fi cea mai buna solutie.
Mai are cineva experienta unei nasteri la Euroclinic ?
MUlumesc anticipat !




chris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:


Draga Chris80 si eu intentionez sa aleg euroclinic pentru nastere si la fel ca si tine voi naste in decembrie. EU am foat pana acum de 2 ori acolo, la consultatie si ecograf. LA urmatorul ecograf merg saptamana viitoare. Imi place ca e curat si pentru ca sunt destul de fricoasa imi imaginez ca contra sumei de 2000 euro au grija exemplara de tine se bebe.
Am insa unele nelamuriri.....din cate stiu eu medicii sunt colaboratori si sustin consultatii o singura data pe saptamana. AL meu are consultatii lunea doar. Ce se intampla insa cu asistatul la nastere? Vine, te opereaza si pleaca? A doua zi mai trece sa te vada? Ca ei ca medici activeza la diverse spitale unde banuiesc ca sunt super ocupati.
Sper sa imi fac curaj si sa ma lamuresc pana in decembrie intrband-ul direct pe medic.
As vrea sa aud despre experienta altor mamici care au nascut recent acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

Buna Diana! Pai da..cam asa functioneaza,l-am intrebat eu pe dr meu!te duci,nasti,dr tau te opereaza,el pleaca si ramai cu altii. Eu de-asta m-am cam razgandit,am incredere in dr meu si sincer nu-mi convine ca 3-4 zile cat oi sta acolo sa-si bage altii "nasul" Asa la spital,stiu ca-i acolo in fiecare zi,stiu ca are u suflet mare si ma stie cat de speriata si disperata sunt si n-o sa ma lase la greu.Pana la urma sunt destui bani,mai bine ii dau dr meu cat cred eu de cuviinta si as fie si el multumit decat sa merg la Euroclinic doar pt ca vreau sa stau cu taty in rezerva.Taty sa stea cumintel acasa 3-4 zile si sa astepte..pana la urma n-a murit nimeni stand cateva zile in spital.in plus spitalul e curat si decent..Asta zic acum,pana in decembrie ma mai razgandesc de cateva ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Fetelor am aparut cam tarziu. Sorry. Deci am nascut acolo, am avut insotitor, factura a fost de 88 de milioane. Eu am avut dr din cadrul spitalului. Chiar daca ramaneti pe mana altora nu est enici o problema, ei se ocupa foarte bine de tine. In plus fiecare medic mai opereaza cu inca un medic, care de regula e din cadrul spitalului. Parerea mea este ca merita toti banii, toata lumea se poarta super cu tine, nimeni nu iti adreseaza nici o vb urata, nimic. In plus conditiile de spitalizare sunt la standarde foarte ridicate. Pe mine la 6 saptamani de la operatie nu ma mai doare absolut nimic, doar zona este amortita. Asistentele se ocupa foarte bine de tine, te invata cum sa alaptezi, cum sa iti masezi uterul, cum sa te mobilizezi, vin si de 100 de ori daca le chemi, fara sa zica nici pas, din contra vb foarte frumos. Toate au experienta, vin din spitale bune. De bebelusi se pcupa extraordinar dna dr Cobac plus personalul aferent. Nu ai de ce sa iti faci griji, daca medicul tau pleaca. Puteti suna acolo si sa alegeti clinica. In plus vi-o recoamnd cu mare caldura pe dna Dr Emel. Ea este si sefa clinicii. Este un om extraordinar, care inainte de a fi medic este om. Datorita dansei eu azi o tin pe Alexandra in brate. Voi mai intrebati-ma si eu va raspund.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput