din Botosani????

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Fetelor ce e obon?

Eu sunt binisor, mi-e din ce in ce mai greu, dar banuiesc ca asa e in fiecare sarcina, picioare umflate, dureri de pelvis, arsuri, mai contractii... eh , dar or trece ele si vine si bebelina mea curand .

Abia astept sa vina mama, o sa va dau eu vesti din Botosani cand vine ea .

Pupici

Oana 34+ cu Lisa Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Fetele din Japonia, voi va cunoasteti personal? Eu m-am intalnit cu o tipa din Ro pe care am cunoscut-o aici pe site si sta intr-un orasel apropiat. Foarte draguta fata.
Sunt multi romani in Japonia? Mai povestiti si voi cum e cu traditiile pe acolo .

La noi se pare ca va ajunge primul uragan pe anul asta, dar nu e foarte mare ca intensitate, e de gradul 1, deci nu o sa fie mare chestie, o sa ajunga pe la inceputul saptamanii viitoare. Il chema Chris (pe uragan), la voi se dau nume la tsunami?

Hai ca v-am innebunit cu intrebarile, pupici .

Oana 34+ cu Lisa Maria







Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna gagicutedar ce se da cu chiulul aici
-oanacn hihi eu cu nanami personal nu ne cunoastem (deocamdata)
insa si eu mam intalnit cu cateva fete care locuesc aici si ne-am cunoscut LA dc
eu zic ca sunt ceva romani aici ..eu am multe cunostinte si cateva prietene (cam in jur de 10 prietene )am 4 fete romance chiar foarte aproape de mine (una din ele la 2 minute)
despre OBON ..este ca si un fel de festival..au un mic concediu si toti se duc la distracti ....
despre traditi ce ai vrea sa stii ?...
-NANAMI cum te duci de obon la ambasada??si cei de la ambasada crezi ca vor fi acolo??
-noi mergem in kyushu...hihihi cred ca am scris binela niste amici si vom sta cateva zile pe capul la oameni...cred ca va fi super fain..geturi ..vaporase..huhuhu banzai
ma inspaimanta gandul ca vor sa ne cazeze la nu stiu ce casa foarte veche unde a locuit strabunici lor...ma gandesc sa nu vina obakele peste noi(adica fatomele)ca si mor cu ele de gat
hai va pup si va las si pe voi sa mai povestiti una alta
o seara buna tuturor


pozici MALAYSIA
malaysia2006


irina &emilica2005.01.06
POZICI NOIEMILY zana noastra poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:



hanako OBON-ul nu e mami un festival ,
hai spunele fetelor pe sleau ,ce e , sau tie frica ca vor rade
nu-i nimic , eu rad in fiecare an , ai grija cu fantomele ca sunt langa noi atunci

oana in perioada de 13-16 cica se intorc spiritele acasa , si mergi la cimitir (pe 13) aprinzi un buchet din paie de orez sii chemi pe fumul resp. , dupa aia te duci acasa , aprinzi betisoare la butsudan (un fel de templu,caun dulap , f. frumos ) pui mancare si apa , iar apoi un fel de praznic in familie . pe 16 te duci iar la mormant si la fel , cu paie , foc etc.... ii trimiti inapoi

eu am soacra moarta si iar.........


hanako pai astia de la ambasada asa s-au laudat ca lucreaza asa ca profit de libere .... distractie placuta si

de data asta ce faci cu emilica ? o iei cu tine ? de fapt ea sta cu soacra ta????? ce fain...... eu nu am pe nimeni decat socrul dar e mai in varsta si.........


fetele si haideti cu vesti

G.K.R


poze carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

nanami eu nam avut noroc nici de soacra nici de socru..(sau stins din viata )dar o am pe mama de aproape doi ani la minesi ma mai ajuta cu fatainsa de aceasta data vor merge si ele cu noi nu le mai lasam singurele ...
si noi vom merge la cimitir la parinti lui al meu..vom pune in castronase orez si bere(ca cica le-a placut berea la amandoi)...si al meu nui va chema se ocupa cumnatamea cu chematul ca lui al meu ii este frica
cu cei de la ambasada ai norc mare ca lucra ...eu nui gaseam in zilele normale nu mai zic de sarbatori
va pupsi va asteptam sa veniti la barfa cu noi



pozici MALAYSIA
malaysia2006


irina &emilica2005.01.06
POZICI NOIEMILY zana noastra poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

salutare gagici

ce ziceti ca mai faceti???

hanako unde te distrezi azi????/ cum o ai pe mama ta la tine ? de asa mult timp????? ce misto , super fain ,,,,ma bucur pt tine

G.K.R


poze carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna
nanami ..mama e la noi ,am chemato inca de cand eram insarcinata cu emilica..si a ramas cu noi
ieri am vrut sa facem putin relax..si nu ne-am mai dus nicaieri,doar asa la cumparaturi,cu emilica in parc si ne-am dus in vizita la cumatica mea..cam atateram prea obositi sa mai mergem la asobihihihi
restul fetelor unde sunt???
e pustiu rau aici
va pupsi mai veniti si voi la barfa
o zi buna


pozici MALAYSIA
malaysia2006


irina &emilica2005.01.06
POZICI NOIEMILY zana noastra poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Buna fetelor,

sper ca ati avut un weekend placut. Cam slaba miscarea pe aici, mai ales fetele din Romania, cred ca sunt plecate in concediu.

Eu cresc pe zi ce trece, ieri mi-au facut prietenele o surpriza si au organizat baby shower-ul, a fost foarte dragut, am primit o multime de cadouri. Ne-am distrat de minune . O sa pun poze in curand si pe site.

Cam atat nou p'aici, va pupic si va doresc o saptamana buna.

Oana 35+ cu Lisa Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

buna gagici

da, chiar mai fetelor , ce se intampla cu voi ??? ati plecat in afara , ati ramas fara net , ce-i cu voi fetelor

sper sa fiti in concediu , sa va distrati ,

nu as vrea sa aud de probleme

si chiar daca asa , dar nu va apuca pe toate odata

in

G.K.R


poze carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

nanami,

m-am uitat la pozele tale de la carnaval. Zi-mi si mie te imbraci si tu in chestiile alea stramte stramte, am uitat cum se cheama . Cat de comfortabil e sa mergi cu ele ca par ca mai mult te impiedica?.

Dragut carnavalul.

Pupici

Oana 35+ cu Lisa Maria

Poze

Mergi la inceput