Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

lia_c, dar cine te-a suparat asa tare??? ce ai patit de esti asa suparici?


quote:
Originally posted by lia_c

RUXMAX, sa stii ca nu sint mai cu mot si ca datele mele sint f corecte si daca citeai primele mele mesaje postate in acest subiect - intelegeai mai multe!
Imi pare rau, dar nu vreau sa mai stau intr-un subiect unde birfa e ca la ea acasa! Scoteti-ma va rog din lista!


lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Eu speram sa gasesc niste prietene aici...

quote:
Originally posted by RUXMAX

Hai sa bag si o o carcoteala; cred ca la Lia C din capul listei nosatre, DPN-ul e eronat, ca doar nu e mai cu mot si naste la 10 luni, nu?
RUXmax 11+


quote:
Originally posted by Mirona


RUXMAX hi hi hi si eu am observat dar daca fata a scris asa ... eu dau copy paste la ce date imi dati voi si astea le trec in lista. daca nu mai apare ... asta e. Poate ca a avut o ovulatie tarzie tarzie ... tu ce te bagi??? Ai??? Carcotesti?




lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

lia_c....acum vorbind la modul cel mai serios....suntem aici cu bune si cu rele...sincer nu cred ca a facut-o cu rautate...a facut doar o gluma. noi suntem aici sa ne descarcam, sa ne sfatuim, sa ne plangem una pe umarul celeilalte si tot asa.....intr-o relatie, in general mai exista si mici tensiuni...dar asta nu inseamna ca acel cineva are ceva personal cu tine.mai facem uneori haz de necaz. hai te rog s atreci peste acest mic incident...eu zic ca e mult prea frumos ca sa pleci asa doar pentru atata lucru.
hai mami lia....nu-l supara si pe bebe mic.... nimeni nu are nevoie si sunt convinsa ca nu se face nimic cu rea intentie...pur si simplu.

uite un pentru tine si unul pentru bebitza , de fapt doi pupi pentru bebe ca e mai cu motz, na....hai te rog....sper doar ca e o zi mai putin buna cand orice da nasol....

quote:
Originally posted by lia_c

Eu speram sa gasesc niste prietene aici...
quote:
Originally posted by RUXMAX

Hai sa bag si o o carcoteala; cred ca la Lia C din capul listei nosatre, DPN-ul e eronat, ca doar nu e mai cu mot si naste la 10 luni, nu?
RUXmax 11+


quote:
Originally posted by Mirona


RUXMAX hi hi hi si eu am observat dar daca fata a scris asa ... eu dau copy paste la ce date imi dati voi si astea le trec in lista. daca nu mai apare ... asta e. Poate ca a avut o ovulatie tarzie tarzie ... tu ce te bagi??? Ai??? Carcotesti?




lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

LA MULTI ANI COPILASILOR VOSTRI, MAMICI DRAGUTE!

Alexsa triplul test depisteaza trei anomalii: spina bifida (sau defectul de tub neural), sindromul Down si sindromul Edwards. Insa, atentie, acest test nu este litera de lege fiind mai mult orientativ. In fine, nu stiu sa-ti explic cum anume fac dr. astia de isi dau seama dar trebuie sa-i credem pe bune.

Amniocenteza este procedura in urma careia se stabileste cu o precizie de 99% eventualele probleme genetice ale fatului cat si sexul acestuia. In general, dr. nu o recomanda decat in cazuri in care este strict necesar, fiind o metoda invaziva de investigare, riscul de avort spontan fiind de aprox. 2%. Eu am vazut forum ca anul trecut fetele au dat pe amniocenteza destul de multisor ...11 milioane. Asta nu conteaza atunci cand vrei sa fii sigura ca BB este bine sanatos iar viata ta va fi mai usoara daca vei avea siguranta asta.

Si eu am crampe care se localizeaza aiurea prin burtik, dar ma mai supara ceva... carceii care se pun la degetele picioarelor. Asta ce-o mai fi, ce fel de lipsa??

Astept sa-mi spuneti si mie ceva despre rezultatele mele la triplu test, daca stiti cate ceva despre asta. Merci beaucoup.

Ramona [grabi] 17+

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna fetelor,

ieri am fost la tibco.
la targul pt. copii (kidex) erau lucruri interesante pentru copii, de la nou nascuti pana la copii mari. oferta de haine pt. gravide era slaba, doar 2 raioane.

eu mi-am cumparat din pavilionul central un compleu de in (pantaloni si bluza) care merge si de gravida.

11+
http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Vroiam sa va spun si eu ce ma facut azi la eco si ce lucru dragut mi-a zis dr ...dar am vazut mesajul Liei si...m-am desumflat.

Scuze ...a fost o gafa, promit sa nu mai fac...


ruxmax azi 12 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

si totusi spune-ne ce ai facut la eco..hai va rog sa incetati...nu trebuie sa existe asa ceva pe forumul asta si nu intr-o perioada asa frumoasa a vietii noastre



quote:
Originally posted by RUXMAX

Vroiam sa va spun si eu ce ma facut azi la eco si ce lucru dragut mi-a zis dr ...dar am vazut mesajul Liei si...m-am desumflat.

Scuze ...a fost o gafa, promit sa nu mai fac...


ruxmax azi 12 fix



dolores 13+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ruxmax, m-ai facut curioasa!!

11+
http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexsa spune:

multzam pt raspuns,ramsan! stiu ca aceste analize sunt doar orientative si doar dak ceva nu e bine se ajunge la amniocenteza, care e si f dureroasa si periculoasa, dar vroiam sa stiu dak ti le-a facut dr de fam(pt ca sunt analize din sange) sau le-a recomandat dr ginecolog.... pe mine m-a speriat ffffffffff tare o prietena care mi-a zis ca o colega de-a ei de munca a nascut in apr o fetita cu sindromul Down....si ea,mama, nu are peste 30 ani!!!(stii ca se zice ca femeile peste 30 ani ar fii predispuse la asta)Asa ca mai bine fac toate analizele posibile si imposibile sa fiu sigura ca totul e O.K. P.s:poti sa-mi zici cum se numeste analiza,... medical vorbind!? merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Pai a zis ca cica are 13 sapt si 4 zile da cum sa aiba atat ca ar insemna ca e facut cu un macaronar, eu fiind atunci plecata in Italia...
Si zau ca nu am calcat strimb, never in my life.

Acu eu sustin ca am 12 sapt. si ciclul normal, adica ceas! si de 26 de zile...
De masurat nu a putut ca se dadea tumba mereu, ceva LF si DBP tot mi-a dat ; a zis oricum ca e ok.
Bataile inimii- 122- nu-s cam rare? ca eu stiu ca tb sa aiba cam 160?
Am si pozica, da nu am scaner...

Poate ecograful sa greseasca?

ruxmax 12 sapt fix fix

Mergi la inceput