stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Alina eu iti recomand sa faci analiza antibiograma la urocultura pt. a stii exact ce antibiotic iti trebuie pt. infectia respectiva Si apoi sa incepi stimularea. Oricum nu te grabi. Daca iei antibiotic aiurea si nu sunt pt infectia respectiva iti dai organismul peste cap si nici nu-ti trece Succes

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Alina eu iti recomand sa faci analiza antibiograma la urocultura pt. a stii exact ce antibiotic iti trebuie pt. infectia respectiva Si apoi sa incepi stimularea. Oricum nu te grabi. Daca iei antibiotic aiurea si nu sunt pt infectia respectiva iti dai organismul peste cap si nici nu-ti trece Succes

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

E lena merci mult, nu e vorba ca nu am incredere dinpotriva am mai luat tratamente naturiste, dar totusi am inrebat, azi am fost la posta sa vad daca au ajuns dar se pare ca nu mai trec si maine.
Ariana, tu stii despre ce infectie e vorba? Sora mea a avut Candida din cate am inteles si medicul i-a prescris, Poliginax si ceva pt.a-si face irigatii in fiecare seara, ea e plecata din tara si dupa doua saptamani de tratament s-a vindecat complet, mai intreaba medicul.Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana1005 spune:

Elena si Manuela multumesc frumos de raspuns

Am antibiograma la urocultura facuta ... deci am antibioticele la care e sensibila infectia cu bacteria E.Coli.

Problema este ca sunt deja dupa 10 zile de antibiotic Nolicin exact pentru infectia asta ... si faza nasoala e ca nu a trecut ... iar acum apare ca e rezistenta la Nolicin ... si medicul de familie vrea sa-mi dea antibiotice injectabile ... dar eu vreau stimulare ... si BB

Azi ma duc la ginecolog sa-si dea cu parerea ca el a zis ca e ciudat ca nu a trecut ... dar eu stiu ca asta e cea mai greu de vindecat infectie urinara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

ARIANA, scuza-ma ca ma bag. Dar pana nu rezolvi infectia pe care o ai parerea mea este sa nu incepi stimularea. Stii ca de regula infectiile astea netratate pot duce la pierderea sarcinii. Din cate stiu eu infectia cu E Coli se rezolva mai greu si dupa fiecare tratament trebuie refacuta analiza. Mai ai putina rabdare. Ai ajuns pana aici si stii cat de greu este, dar nu trebuie sa te joci cu sananatea ta din cauza nerabdarii de a incepe stimularea.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana1005 spune:

quote:
Originally posted by catty

ARIANA, scuza-ma ca ma bag. Dar pana nu rezolvi infectia pe care o ai parerea mea este sa nu incepi stimularea. Stii ca de regula infectiile astea netratate pot duce la pierderea sarcinii. Din cate stiu eu infectia cu E Coli se rezolva mai greu si dupa fiecare tratament trebuie refacuta analiza. Mai ai putina rabdare. Ai ajuns pana aici si stii cat de greu este, dar nu trebuie sa te joci cu sananatea ta din cauza nerabdarii de a incepe stimularea.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"





Off Catty stiu ca ai dreptate ... dar ce ma fac daca nici luna asta nu trece .

Mai rau e ca nu am simptome ... si eram convinsa ca mi-a trecut ... pana ieri cand am ridicat analiza de la laborator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Ariana nu te grabi Eu luna asta am facut stimulare cu eco transvaginala , cu clostybegit si pregnil de 10000 in ziua 14 + 10 zile utogestan Ovulatie a fost pt ca am avut dureri de burta Am toate org. intacte si totusi nu s-a intamplat minunea. Asa ca haideti fetelor sa incercam sa fim cum eram in tinerete pe la 20 de ani fara sa ne stresam si va veni de la sine ceea ce ne dorim. Voi PROMITETI? Eu una promit.Voi evada si la munte 2-3 zile si va fi altceva Asta imi propun. Sunt dezamagita si de stimulare Voi fi puternica si voi scoate gandurile astea care au ajuns sa ma obsedeze

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

Mersi Elena pt sfaturi! ieri mi-a iesit testul de ovulatie pozitiv si azi ma duc la dr sa-mi faca ecografia. Imi simt ovarele ca lucreaza sau fac ceva pe acolo. Chiar si ovarul drept care aproape ca uitasem de el.
Peste o ora merg la dr si vad ce zice.

mai scriu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Cu multa placere Break Sa ne ti la curent.

Manuela tu ce mai faci n-ai mai intrat pe forum!!!!!!

Mi-am facut testul si nu este rusii peste sarcina ca a iesit o liniuta

Am inceput sa iau vital women de la Cali Vita Acum o sa vedem ce rezultate vor da, ca de stimulare m-am lecuit.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Break daca ai avut ovulatie sper ca l-ai muncit pe sotul tau? Ca degeaba te duci la doctor daca nu si prestezi

Elena

Mergi la inceput