Mamici de iulie - august 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

Spitalul judetean Galati

28+, Codrin

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;33/st/20060819/dt/7/k/17b3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Sabana si eu sunt ca tine desi nu am dormit nu-mi vine sa stau in pat Dar macar pe mine nu ma doare burta decat se intareste aiurea.

Ce-au spus medicii de puls le-ai zis? La mine toata dim iar a fost mare dar s-a potolit. Acum o sa merg un pic in oras, sper sa duc la bun sfarsit ce am de facut azi.

Monica si 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

Iti tin pumnii Monica (de fapt mi-i tin si mie).

28+, Codrin

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;33/st/20060819/dt/7/k/17b3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Larissa cam acelasi lucru mi l-a spus si mie dr aseara. ca nu trebuie sa se nasca acum si sa mai astepte macar 2 saptamani. O sa mai stau in pat. Maine ma duc la eco sunt tare curioasa ce o sa fie.

Map abia sambata am programare la cardiolog. Dr mea nu e prea incantata de puls. Ce ma enerveaza ca oscileaza. Cand e 85-90 cand e 120. ia grija in oras, nu te agita prea tare.

Va tin la curent. Am facut si injectia cea scarboasa. Noroc cu Silviu, ca altfel nu stiu ce faceam. Cred ca ajungeam sa ma internez.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Mama mia cat ati scris de ieri seara ma chinui sa recuperez!
Amiss_zip La Multi Ani sa fii cat mai fericita!
Sanziana pai ce zici tu este groaznic daca asa curata ele instrumentele! Brrr ma trec fiorii...
Bulinutza ce bine e ca intri si ne mai zici ce faci! Chiar ti-am dus lipsa dar Cristina_Ioana ne-a mai tinut la curent cu starea ta. Pupici multi de tot si tin pumnii sa fie bine pana la sf!
Fetelor am vazut ca ziceati de ceaiul de zmeura si eu am citit pe net pararei impartite unii zic ca e indincat unii zic ca nu s-a dem inca stiintific ca are vreun efect. Eu am zis ca am sa intreb moasa sau medicul data viitoare sa vad ce zic. Aici prin carti ei zic ca e indicat cate 2 1/2 - 3 cani pe zi in trim 3.
Legat de soti si haine la noi e ciudata situatia , Flo ii place sa isi ia haine si toate le alege sa fie pe placul lui dar ce ma dispera este ca nu vrea sa probeze ca el stie ca m ii vine si gata nu probeaza, si cand ajunge acasa vede ca ba nu se aseaza cum trebuie ba ceva nu e ok. Si tot timpul ne certam de la asta. Plus ca in ultimul timp s-a ingrasat si are burtica si nu ii mai vin hainele alea toate m pe care le cumpara care mai de care mai scumpe. Si cand mergem la cump tot el se enerveaza pe mine ca ce nu imi gasesc ceva sa imi placa, eu sunt mai mofturoasa la mine daca nu se aseaza perfect nu imi cumpar, asa ca la noi mersul la cump impreuna e un stres ca tot timpul ne certam de la ceva. Iar acum nici nu are rost sa merg prin magazine ca vad tot felul de chestii faine de vara si etc si stiu ca anul asta tre sa sar peste moda de vara si abia la anul voi putea incapea in ele, asa ca mai bine merg in parc decat sa ma enervez singura. Si nu ma intelegeti gresit il iubesc pe baby si ni l-am dorit si vrem sa vian mai repede sa fim si noi o familie dar cand ma vad in vitrine cat sunt de rotunda mi se pare tare naspa. Si mai am o problema alte gravidutze mi se par asa frumoase si gratioase si simpatice dar eu cand ma vad in oglinda mi se pare ca arat grasa si se vede ca am gusa si celulita si etc.

------------------------
29+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Buna ziua, burticutzelor avansate. Evident...apar si io ...la cersit de sfaturi. Ce trebuie sa intreb la prima vizita la doctor...cea, in care practic, imi confirma sarcina?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bluellullaby/album?.dir=/c4dere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

care este ideea cu statul in pat???
apasa bebe pe col si d,aia?
de ce nu avem contractii si cand stam jos?
cel putin eu una nu am decat cand stau in picioare
31+


quote:
Originally posted by cristina_ana

Sabana, stai linistita, nu te mai da jos din pat, si ai sa vezi ca nu nasti asa repede. Dar de ce nu incerci sa iei niste gynipral? Este mult mai bun decit no-spa-ul, nici nu se compara. Noi toate care avem probleme cu contractiile asta luam, si mai reusim sa le pacalim un pic.

Fetelor, cunoaste cineva vreo femeie pentru curatenie disponibila si care sa stea relativ aproape de Cora Lujerului? Ca femeia care vine la mine sta foarte departe, mereu se plange ca face doua ore de la ea de acasa pana la mine, si as vrea sa gasesc pe altcineva.


Cristina, 35+ si bebe Eric Andrei

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_miloiu/album?.dir=/98e2re2&urlhint=actn,ren%3as,1%3af,0



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

nu pot sa cred ce spui sanziana
citind mesajul tau ma gandeam ca acele instrrumente le trimit la sterilizat.... dar ai scris ca luau trusa cand intra o alta femeie
intreaba si tu dr, poate ca daca ii atragi atentia ia ceva masuri, desi ma cam indoiesc
mi-e groaza de ceea ce spui tu
trist, tare rist
si aici in bucuresti daca te uiti dupa asistenta sa vezi ce ac foloseste se si supara ca ele folosesc nmai de unicafolosinta
cred ca daca intrebi si de instrumentar la fel, e sterilizat
nu contest dar daca tu ai vazut cu ochii tai mi se pare strigator la cer
31+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

sabana si map dar cum ati ajuns la cardiolog? v-ati simtit rau sau este o analiza recomandata in sarcina?
pentru ca mie n u mi s-a recomandat si nici nu am auzit de mersul la cardiolog in timpul sarcinii
dar poate sunt eu mai zapacita
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

adela eu am pulsul cam mare 120 si tensiune oscilanta. si cateodata palpitatii aiurea. asa ca de comun acord cu dr mea am hotarat sa merg s ama vada un cardiolog. in ceea ce priveste statul in pat cred ca uterul este mai relaxat. cand stai jos pe scaun se creeaza presiune asupra colului. eu de aceea a trebuit sa intrerup serviciul.

oana in primul rand sa iti faci tot setul de analize: mai importante toxoplasma, listeria, hepatita, streptococ clasa b. oricum si dr o sa te puna la curent cu ce ai voie si nu ai voie, cat sa te ingrasi si chestii din astea.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

Mergi la inceput