metode naturale de grabire a nasterii?!

metode naturale de grabire a nasterii?! | Autor: mirela_furtuna

Link direct la acest mesaj

fetelor, ajutati-ma, va rog!!!39 de saptamani , fara pic de rabdare!
Am fost diagnosticata cu toxoplasmoza cand sarcina avea 20 de sapt. Ecografiile arata perfect dar nu pot sti daca bebe e bine pana se naste. In primul minut de viata trebuie sa faca niste teste si apoi pot sta linistita ca fetita mea e bine si ca a scapat de malformatii.
Intelegeti de ce nu mai am randare! Bebe are deja peste 3 Kg, dr spune ca e gata de nastere dar ea nu vrea sa se grabeasca.
Eu vreau sa nasc natural, ca sa evit orice alt risc dar mi-ar placea sa nasc mai repede. In afara de mers mult, ce alte lucruri inofensive pentru bebe pot sa mai fac sa o conving sa iasa mai repede la lumina?!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Mirela, shtiu ca fetele ziceau de: sex, urcat/coborit scari, mutat mobila, etc...dar totushi mai e numai putzin, ai nitzica rabdare, ca bebe vine shi-o sa fie sanatos

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daca tot vrei sa nasti natural...atunci lasa pitica sa vina cand vrea ea. o saptamana in plus sau in minus nu schimba nimic, crede-ma. exista lucrurile insirate de Iren....dar ai grija sa nu provoci mai mult rau decat bine. parerea mea...sper sa nu te superi pe mine.
stai fara grija, totul va fi bine!
nastere usoara si bebelusa sa fie sanatoasa!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_furtuna spune:

da, nu prea am ce sa fac... o sa astept sa se hotarasca bebelina sa iasa la lumina.Nu vreau sa fac prostii! Oricum, multumesc fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_florea spune:

eu am umplut cada cu apa destul de calda si am stat 30min , aveam 36 de sapt si am zis ca cine stie cand o sa mai am ocazia sa stau linistita in cada si noaptea pe la 1.30 s-au rupt membranele si dimineata am nascut o fetita superba si sanatoasa.se spune ca apa ajuta nasterea chiar si la noi am auzit ca se poate naste in apa.
nastere rapida si usoara si bebe sanatos iti doresc din tot sufletul

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Si eu sunt de parere sa lasi copilul sa decida singur cand e pregatit sa iasa.

Insa si eu am patit precum cristina_floarea. Pe la 36 saptamani si 3 zile am facut o baie calda de relaxare de vreo doua ore de nu imi mai venea sa ies. Peste noapte mi s-au rupt membranele si a doua zi dimineata am nascut.






Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyboy spune:

lasa natura sa-si urmeze cursul!
si totul va fi bine!
multa sanatate si o nastere usoara!

Mergi la inceput