Trusa de epidurala, de unde si cat costa?

Trusa de epidurala, de unde si cat costa? | Autor: Medeea76

Link direct la acest mesaj

Va rog sa-mi spuneti de unde pot cumpara trusa de epidurala si cat costa.
Stiti cumva, exista mai multe tipuri de truse? Cu substante diferite, poate ace diferite? Recomandati ceva anume?

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea 30+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Cred ca cel mai in masura sa iti spuna e medicul tau...eu stiu ca o prietena si-a cumparat de la Sensi blu, ca era mai ieftina decat la farmacia spitalului...despre ace, substante etc n-am nici cea mai vaga idee daca difera

Eliza 28+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Eu voi naste la spitalul Giulesti si am inteles ca nu e nevoie sa mi-o cumpar, pt ca daca e nevoie au ei acolo. Este drept ca va trebui sa o platesc - 250 RON, dar macar nu o iau si risc sa raman cu ea ...poate fac cezariana, eu stiu cum o fi bb pozitionata...

Cel mai bine vb cu medicul tau ginecolog.

Numai bine

Itzy-Bitzy
23+ cu Ana-Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Intreaba doctorul ce trusa trebuie sa-ti iei.
Eu mi-am luat Perifix, care este in jur de 80-90 ron si am luat-o de la Farmacia Doina de la Unirea, din Bucuresti. Nu contine nici o substanta anestezica, doar cele necesare pt. efectuat antestezia. Am impresia ca nici o trusa nu contine anestezicul. Banuiesc ca au cei de la spital. Intreaba-ti dr. si despre asta... poate iti spune ce substanta anestezica sa-ti cumperi, in cazul in care nu au la spital.



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Eu voi naste la Elias, dar dr mi-a spus sa o cumpar eu. Am luat ieri una de la Sensiblu. Sincera sa fiu nu stiu ce nume are. Am dat vreo 700.000 de lei pe ea. Si intr-adevar contine doar instrumentele, nu si anestezicul. Dar ma indoiesc ca are vreuna in dotare asa ceva.

Succes,
Steluta 36s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Multumesc pentru raspunsuri, fetele, eram pe dinafara total...

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

quote:
Originally posted by Steluta

Eu voi naste la Elias, dar dr mi-a spus sa o cumpar eu. Am luat ieri una de la Sensiblu. Sincera sa fiu nu stiu ce nume are. Am dat vreo 700.000 de lei pe ea. Si intr-adevar contine doar instrumentele, nu si anestezicul. Dar ma indoiesc ca are vreuna in dotare asa ceva.

Succes,
Steluta 36s+.



Steluta, cu cine nasti la Elias? Eu urmeaza sa nasc prin cezariana cu dr Vladareanu si am aceeasi pb, daca tb sa imi iau trusa sau nu...

Cristina +34 si Luca

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;87/st/20060708/dt/7/k/28ed/preg.png

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_mistodie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor luati-va trusa neaparat. Pot interveni probleme, sa nu aiba atunci la spital, etc. Uite de ex eu am nascut in dec la Elias si nu aveau nici truse, nici perfuzoare, nici branule, nimic. Noroc ca mi-a spus doctorul inainte ca altfel..dadeam bani grei pe ele sau alergam de nebuna sa-mi iau atunci.
Eu trusa am luat-o de la farmacia din Spitalul Universitar, trusa Bosch, pret 750.000. Fara anestezic bineinteles. Pe ala l-am primit cadou de la o prietena care lucr in domeniu.
Pupici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by Cristina_Ioana

Steluta, cu cine nasti la Elias? Eu urmeaza sa nasc prin cezariana cu dr Vladareanu si am aceeasi pb, daca tb sa imi iau trusa sau nu...




Cristina, eu voi naste cu dr. Tutunaru!!

Madau, deci in principiu ar trebui sa facem rost si de anestezic???

Steluta 36s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu mi-am luat ca sa fiu sigura. Si bine am facut ptr ca in spital nu aveau decat un rahat de anestezic ( dupa spusele anestezistei) care numai ptr epidurala nu e bun. Adica e slab si trebe pus o groaza. Eu am avut Naropin ( e cel mai bun, dar cam scump) si 2 seringi mi-au fost de ajuns de la 9 pana la 18 cand am nascut.
Plus ca in Elias stiu ca erau probleme cu anestezistul noaptea si in we. Adicatelea daca nu e de garda unul care sa stie sa puna epidurale, aleluia si un praz verde ca nu are cine sa-ti faca anestezie. Intrebati inainte, cand am nascut eu asta era situatia. Poate s-o mai fi schimbat, Doamne ajuta!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

am eu o trusa perifix (pentru epidurala) pe care vreau sa o vand. am luat-o cu 681.000 lei de la farmacia doina, dar o dau cu 500.000 lei. eu nu am folosit-o pentru ca nu a mai fost timp. sunt din bucuresti. daca e cineva interesat sa-mi dea un email.

Mergi la inceput