Cand s-a nascut Marina…

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Foarte frumos ai povestit!
Sa-ti traisca galusca, sa fie sanatoasa si sa fiti ferictie!


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

SINZIANA,impresionanta povestea ta,am citit cuvint cu cuvint si mi-au dat lacrimile la partea de sirsit care a fost probabil exact asa cum ne-ai povestit-o...,pentru ca altfel nu puteai sensibiliza atitea fete.Si eu abia astept sa-mi privesc minunea in ochi in ochi si sa ne declaram dragoste vesnica.Felicitari pentru dragalasa de Marina si sa fiti sanatoase amindoua.Numai bine

dandusa 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Multumim tuturor !

Pisoi3, e tare dragut Mark. S-a apucat deja de concursuri de carucioare cu Ayan ?

Gesi, seamana tare bine cea mica cu tati bebe ! Iti urmaresc toate povestirile si imi plac tare mult. Continua.

Iulyp, vai ce dulce e poza in care cea mica il asculta pe bebe din burtica ! Fratele meu mai mare i-a bagat mamei o masinuta sub bluza ca sa am cu ce sa ma joc in burtica ! Dar a fost foarte dezamagit cand a vazut ce brotac au adus de la maternitate.

Mirunaa, are niste ochisori superbi Rares. Sa iti traiasca.

Andira, multumim. Sa stii ca intradevar imi aduce numai zambete.

Bibi, tare dragut e David ca pui de pescar ! Si cand face botic uitandu-se la sticla de bere… Ce zice de bebe din burtica ?

Mada, ce scumpa e Ilinca in rochita de « marinar » impingand caruciorul ! Si Marina a inceput sa fie interesata de papusile « bebe ». E normal, doar sunt colege de generatie.

Dandusa, intalnirea primei priviri a Marinei a fost cu mult mai emotionanta si intensa, dar am redat-o si eu cum am putut. Iti doresc sa te bucuri cel putin a fel de mult de intalnirea cu minunea ta din burtica.

Am scris si continuarea la povestea nasterii, dari mi dau seama ca nu mai e atat de interesanta. Adica e interesanta pentru mine sau pentru Marina cand va fi mare, dar pentru ceilalti !? O sa o pun totusi daca tot am scris-o, poate ca va fi de folos unor viitoare mamici.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Felicitari Sanziana - ai scris foarte frumos: povestea nasterii Marinei este pe prima pagina la www.desprecopii.com





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Sânzi, te pup! Ai povestit superb! Felicitari ca esti pe prima pagina.

Sa-ti traiasca Marina scumpa!

Uitati-o si aici cu fiu-meu, cand am fost noi la cumparaturi



Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Uau, am ajuns pe prima pagina! Ma duc sa salvez pagina sa i-o arat si Marinei cand o fi mai mare ca acum inca nu serveste internet.

Multumim frumos "desprecopii"!!! E o surpriza foarte frumoasa si tocmai buna sa ne binedispuna pentru vacanta (plecam la sfarsitul saptamanii).


Multumim de urari si de poza Adriana (Lorena_Andreianu)! Asteptam povestea nasterii lui Miron Radu!


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Apanda spune:

Felicitari pentru o fetita foarte dulce. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea.

Pupici pitici multi si mici, de la A@A@A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Felicitari SINZIANA! sa-ti traiasaca ingerasul scump si dulce. M-am emotionat profund citind povestea ta! Si cind ma gindesc ca ma asteapta si pe mine in decembrie a doua nastere! Da merita asteptarea!Iti ultumesc si pentru sfaturile pe care le-ai postat! Sanatate si sa cresteti mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Foarte frumoasa povestea. Sa fiti amandoua fericite, sanatoase si voioase o viata intreaga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Felicitari pentru reusita de a fi pe prima pagina!

Mergi la inceput