Miresele anului 2006 (58)

Miresele anului 2006 (58) | Autor: Freia

Link direct la acest mesaj

... continuati

Freia si Alexa


Intram in legalitate


www.afsolutions.ro/help-ema/despre.php" target="_blank">Sa ajutam la terapia pentru Ema

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Helloooo miresici!!!!

Casa de piatra !!!!
BlueEyes
Magda Raluca
NicoletaB


Chiar daca nu am mai intrat la voi pt ca nu prea am mai facut nimic cu nunta... sa stiti ca v-am citit in fiecare zii...
Insa azi am fost pe la Sofitel sa mai vad odata sala... si soc total... sala era aranjata pt 100 de persoane... si era full nu mai incapea nici o masa ... hai sa zicem maxim 3 ... deci 130-140 de persoane... si pana la 160-170 cat am discutat eu cu respectiva??? ce fac cu restul...

Iubi si mai tare... cica schimbam restaurantul... facem la Hilton ... el are impresia ca se poate asa usor cu 4 luni inainte sa schimbam restaurante... data nunti...
Stiu... io rad acum... da sa vedeti ce o sa rad eu atunci... cand mi-o sta invitatii pe hol ....
Ma rog... sper sa trecem peste... ca luni eu sunt in fata hotelului sa vb cu respectiva

Si saptamana viitoare vroiam sa dam comanda la invitatii... iubi cica nu mai dam luni... asteptam sa vedem ce facem cu restaurantul ....

Offf... cate griji...

la miresici...

P.S. promit ca revin mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Pana baga coana Krelia lista, sa apuc si eu sa spun pentru BlueEyes, Magda Raluca si NicoletaB: CASA DE PIATRA, o nunta asa cum ati visat, ca o zi superba aveti deja!
In alta ordine de idei, am luat costum de mireeee!!De la Dinasty, in final, nu l-am luat pe cel de care spuneam, ca n-au numarul potrivit, am luat un costum negru, simplu, elegant, se mai poate purta si cu alte ocazii fara sa para ridicol(celalat nu se mai putea purta ca parca scria "ginere" pe el). A costat 10 milioane, de fapt 9 ca am avut reducere 10% fiind un magazin nou deschis(Piata Victoriei). Suntem extrem de usurati ca am scapat de aceasta mare problema!
Si azi mi-am facut si proba la machiaj, mi-a placut, asa ca am mai bifat ceva pe lista.
Si sa va mai spun ceva: azi am fost la cununia civila a lui Karamel si a fost frumusica foc, pupa mama pe ea! Poze nu pun fara acordul ei, dar tre sa ma credeti pe cuvant ca mi-a mijit o lacrima!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

andreea, dar nu mai au o posibilitate de extindere, ceva salonase adiacente, care la o adica sa poata fi folosite? Ca la noi asa este: capacitatea este cam de 110, dar mai au doua salonase in care intra in total pana la 160. Nu-mi place mie ca e lumea impartita in mai multe locuri, dar pana la urma decat sa stea claie peste gramada, sau pe hol, mai bine asa!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by dyadya

andreea, dar nu mai au o posibilitate de extindere, ceva salonase adiacente, care la o adica sa poata fi folosite? Ca la noi asa este: capacitatea este cam de 110, dar mai au doua salonase in care intra in total pana la 160. Nu-mi place mie ca e lumea impartita in mai multe locuri, dar pana la urma decat sa stea claie peste gramada, sau pe hol, mai bine asa!

Diverse pentru nunta



Din pacate nu exista un alt loc... ... decat poate sa mut ringul de dans pe hol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciciep spune:

Hello!
Am si eu ceva noutati, dar in primul rand vreau sa le urez CASA DE PIATRA si distractie placuta (acum probabil ca dantuiesc) celor 3 miresici de azi: BlueEyes, Magda Raluca si NicoletaB!! Sa fiti fericite fetelor!
Numarul 2 (doi): am fost azi la Radu Voda sa vedem care e mersul lucrurilor si am vorbit cu un baiat care probabil e dascal. Ne-a zis ca daca avem programare nu e nici o problema si CAIETUL DE PROGRAMARI A APARUT!!! Se pare ca il luase Prea Sfintitul ca sa ii "smereasca" putin, asa s-a exprimat baiatul ala...hmm...nu mai conteaza, totul e bine cand se termina cu bine!
Krelia azi am vazut buchete de nuferi!! Si nu unul doua, ci in vreo 3 locuri, la floraresele din fata magazinului Unirea!! Si erau atat de frumosi, marea majoritate erau si deschisi...m-am hotarat sa-mi iau si eu un asemenea buchet pt civila.
Cam atat deocamdata. Un rest de week-end placut!

Miresica de 1 al lui Cuptor;
Pregatiri de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna fetelor!
Ce ma fac?Am nunta la Moreni,Dambovita..si am inteles ca ar exista o agentie full service la Targoviste care s-ar deplasa si la mie.Stie cineva ceva in acest sens?
Multumesc!


Zambeste..maine poate fi mai rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

buna fetelor!

cred ca m-am hotarat asupra invitatiilor de nunta.. am gasit ceva dragut si ieftin aici: http://www.digitalex.ro/invitatii_nunta_mari.htm

nu ma hotarasc asupra modelului.. toate imi plac..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

Fetelor care ati devenit DUAMNE vechendu asta

CASA DE PIATRA!!!! SA TRAITI FERICITI PANA LA ADANCI BATRANETI!!!!
Va pup pi tati!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ver@ spune:

Buna dimineatza!

CASA DE PIATRA
NicoletaB
BlueEyes
Magda Raluca


Sa fiti fericite si iubite!!!

Sincer va spun ca va citesc tot timpul.Da' oare cine nu va citeste,mai ales cand aici ai toate informatiile de care ai nevoie

Si noi am reusit sa mai cumparam cate ceva,respectiv costumul mirelui si cocardele.Nu am timp de nimic,dar o sa reusesc sa fac poze cu floricelele si o sa pun poze.
A...si pantofii mei Sunt inchisi in fata si deschisi la spate cu bretelutele care se leaga in "x" pe picior.

Nu am vb cu nimeni despre coafat si machiat.

Dyadya cine te machiaza si cam cat te va costa?In ce a constat machiajul?(adika anticearcan,fond de ten...etc?)Nu de alta,dar eu nu ma machiez zi de zi si mi se pare ca am fata asa de incarcata...(edit:cand ma machiez cu de toate)

Eu am profitat de putin timp liber ca sunt la servici dar acum nu mai pot sta.

O zi buna.Va pup.

Vera si Vladutz( 2 ani si 6 luni)http://community.webshots.com/user/vgv_vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Neata!

Eu am fost la calarasi in week-endul acesta si acu am venit sa dau raportul.

Am comandat aranjamentele de masa pentru la restaurant din crizantele olandeze,floarea miresii si verdeata si o lumanarica la mijloc, la 180.000, un aranjament pentru masina miresii cu ventuza si aranjamentul de prezidiu, care va fi pe la 1 mil, dar nu m-am hotarat din ce o sa fie.

Am comandat tort de fructe (crema da senzatia de inghetata)imbracat in martipan alb, pe 3 etaje (17 kg)ornat cu flori naturale.

Am gasit pe cineva sa imi transporte formatia la calarasi la 5 mil.
Am fixat ora la biserica si m-a trecut la caietel - de fapt sunt niste foi - ora 18.00.

Si nu in ultimul rand am fost la hotel si am rezervat tot hotelul, si la restaurant si am fixat meniul, pretul si am vazut cum au aranjat prima nunta in regie proprie. mai am eu de aranjat niste amanunte, dar va iesi bine.

Poze vechi si noi

Mergi la inceput