Bebelusi de sept-oct 2005 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

carmi, am citit si io ZZ. desi stiam deznodamantul de la tine.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Buna seara, Zane! Astazi ne-am intors si noi din golaneala (cu o zi mai devreme decat era prevazut ca trebe sa-si faca soptu' lectzii pt luni). Zilele la mare ne-au cam priit, am inceput sa ne cam innegrim (toti). Din superstitie nu va spun in seara asta cum a evoluat bebela.. Am facut poze si sper sa vi le arat in curand.
Pupici la toata lumea si sanatate la bebei.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Mimsi, bine ai revenit, baga dovada ! (adica poze)





Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Salutare fetelor!
Postez si eu , o data pe capitol, ca nu reusesc sa tin altfel pasul cu voi...
Luca-Mihnea a facut febra dupa vaccin( la cele anterioare nu a avut nici o reactie adversa), si colac peste pupaza cred ca-i ies si incisivii superiori exact acum...
Sta destul de bine in fundic si de 2 zile zice: ta-ta-ta, da-da-da, ama,etc...Taica-sau e topit, nu alta

Ce sa ma mai fac cu el ca nu vrea LEGUME???Am incercat sa schimb temperatura, consistenta,sa pun plante aromatice,ulei de masline/porumb, etc..si nu am avut succes..Azi, in disperare de cauza i-am dat dovlecelul cu mar si apoi daca am vazut ca merge i-am dat dalbenusul cu suc de morcov si cu ...mar.Nu mi se pare tare logic sa-i amestec asa, dar..daca altfel nu maninca...Voi ce ziceti, pot sa-i amestec linistita legumele cu fructe macar pina le prinde gustul)
Miine mergem la Cluj la baby Expo...abia astept!!!

Va pup pe toate, mamicilor, si pe puiutii vostrii

IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

de la noi. Uram "La multi ani!" bebeilor care mai implinesc azi o lunita!

In rest totul f.bine cu noi, Alberto e tot activ si mincacios.

Sa aveti o duminica placuta,

Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna fetelor
va trimit un mare de la mine si vreau sa va multumesc ca sunti aici.
Kristinutza, multumesc, si ma bucur pentru tine ca ai asa o familie de faina. Acelasi lucru pot spune si eu despre a mea. Sa-mi dea Dumnezeu putere sa ii iubesc si sa fiu alaturi de ei mult timp de-acum in colo. Asta iti doresc si tie
De azi am trecut pe amoxicilina ca nu se vedea nici o imbunatatire. numai ce i-am dar siropul si deja doarme. Eu stiu ca daca un copil doarme mai mult atunci cind e bolnavior inseamna ca isi revine. Sper sa fie asa si cu Maia, ca pe miercuri o sa fiu in Bucuresti sa imi iau sotul de la aeroport. o sa merg cu o fam de prieteni si ei spuneu sa raminem peste noapte si sa mergem si in Parc in Herastrau, asa ca, vreau sa vad ce fete se anunta ca vor fi la impins de carucioare pe acolo si pe la ce ora sa le vad si eu. cred ca eu o sa fiu undeva pe la ora 4-5 dupamasa. Deci???/ Credeti ca o sa fie vreo-una pe acolo? Nu o sa fie si Maia, ea ramine acasa cu matusa ei. vreau sa fiu si eu putin cu sotu
Si eu va doresc o duminica foarte frumoasa, indiferent de vreme

aaaa. si "La multi ani!" sarbatoritilor de azi.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna fetelor! Azi a avut loc a 4-a intilnire intre printesele Maria si Miruna. A fost foarte bine, Maria Ramonei a facut progrese remarcabile de saptamina trecuta, merge bine tinuta de miini, si se aseaza in 4 labe; inca putin si o ia la patrulat. Fetele au invatat ce e ala protocol de comunicare, si si-au pasat o lingurita de la una la alta de cel putin 6 ori.

Si Miruna a facut progrese, a coborit din patul nostru de citeva ori cu picioarele inainte (se duce pina la marginea patului, vede ca e gol si se intoarce pe o parte). SI a reusit sa se suie singura in pat (nu e f inalt) si pe un fotoliu. Catzaratoare o facem, ca oricum cort are deja, la chitara cinta ... mai trebuie sa invete sa manince brinza cu salam.

Simona, sanatate Maiei, si intilnire placuta cu sotul.
Carmi, m-am vorbit cu Anto, multumesc de raspuns. E bine, dar nu are timp, numa si numa vizite. Multumesc de pontul cu zizi, citesc si eu diseara.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna ziua,

Noi suntem bine, vrem sa mergem un pic d ela 4 pe strand, in parc la plimbare. Seara avem musafiri: vin nasii nostri de la nunta si parintii mei. Am facut Diplomat numai cu capsuni, am sa va pun poze maine.
In rest Stefan e ok, parca numai e asa de marait, doarme bine, papa ziua tot si titi e la fel de solicitata de el.

Va doresc o zi placuta in familie si fara stres.



Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna fetele!!!
Am iesit pe locul 2 la concursul de mers de-a busilea . Sunt tare fericita si mandra de ea (daca ma orientam eu bine, poate lua locul 1-dar l-a luat un baietel care deja mergea in picioruse si era mai mare cu 2 luni decat noi). Am sa pun si poze (dar poate nu azi, ca sunt obosita-franta).
Diplodocus, pacat ca nu ne-am intalnit.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput