La noi la Galati sa veniti ( 26 )

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Revin cu un mesaj mai deosebit: Krissa are probleme mari cu puiul ei. Din ce am inteles este la spital la Tg. Mures si Andrei e operat la ambele picioare, trebuia sa-i fie montat un cateter la inima, cateter care pana la urma nu a mai fost pus, nu stiu din ce motiv, si ei sunt intro situatie disperata, nu mai au bani si niciun fel de resurse materiale. Am inteles ca(,) colegii ei de la scoala unde e profesor au strans o anumita suma de bani care e deja epuizata in urma operatiilor facute si in momentul de fata ei traiesc o mare drama. Toate acestea le-am aflat de la Mihaela Beldimanescu, ele vorbesc la telefon, si ea m-a rugat sa va comunic( are probleme cu calculatorul si nu poate ea sa intre). Nu stiu cum se procedeaza in situatiile de genul acesta, dar daca cineva stie, si daca sunteti de acord, haideti sa ne mobilizam putin si sa incercam sa-i ajutam. E adevarat ca fiecare dintre noi are probleme mai mici sau mai mari, insa toate avem copii si , chiar daca nu stim cum e, ne putem inchipui ce inseamna sa sufere puiul si parintii sa nu-l poata ajuta...
Vilma esti moderator, poate stii cum trebuie procedat...
Am inteles ca Andrei e operat la ambele picioare, ceva legat de arterele femurale...
Eu acum plec la serviciu si am sa mai intru pe DC abia dupa ora 19, probabil ca pana atunci am sa mai am vesti...
va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

La multi ani pentru Sebi, Delphin sa creasca mare baiatul, caci aveti cu ce va mandri!

Eliza, daca nu e vorba de sume fabuloase, poate ca putem sa ne mobilizam noi, aici. Daca insa vrei sprijinul intregii comunitati, trebuie respectata o procedura care necesita mai mult timp.
Cam care sunt necesitatile familiei in acest moment? Ma refer la cele urgente.

Vilma, Anca (5 ani) si Tudor (2,4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Eliza bineinteles ca ne vom mobiliza si vom strange ceva banuti. Sanatate multa puiului si multa putere parinilor.

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Din ce am inteles orice suma le-ar fi de folos. Ei sunt profesori, bunicii copilului tot cadre didactice, deci bugetele sunt relativ limitate, au facut niste credite, dar au fost prea mici pentru necesitatile lor; ma gandesc sa incercam noi cu cat putem sa-i ajutam.Daca vb azi, maine am putea strange o suma pe care sa o trimitem la Tg. Mures...

Sunt asa de intoarsa pe dos de asta...Va rog, haideti sa incercam...oricare dintre noi ar putea fi in situatia lor...e atat de greu sa nu poti sa-ti ajuti copilul cand il doare, nici nu pot sa-mi imaginez ce e in sufletul lor...
Daca nu reusim intro zi, poate pana luni facem ceva, o mana intinsa cand ai nevoie conteaza enorm....
O suta, doua, un milion, cat poate fiecare, se aduna ceva...
Mihaela deja a vb cu colegele de la reanimare si cu medicii de acolo si se vor mai aduna niste bani...sper...
Acum plec, pana diseara sper sa mai aflu cate ceva si mai sper sa primesc de la voi raspunsurile pe care le astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Fetele, sunt galateanca, dar recunosc cu rusine ca nu prea intru pe aici, totusi va citesc din cand in cand din umbra.
Va rog sa contati si pe mine cu niste banuti pentru baietelul Krissei.
O sa citesc in continuare sa vad cine si cand strange banii.
Eliza, tu stii de unde sa ma iei. Iti las pe PM si nr. meu de telefon suna-ma oricand daca mai pot ajuta cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

Eliza vreau sa-mi anunt si eu participarea.cu bani sau obiecte.astept vesti noi.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

Eliza vreau sa-mi anunt si eu participarea.cu bani sau obiecte.astept vesti noi.imi pare rau pt Crissa! sper ca o sa fie bine.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Eliza, cum facem, stabilim o intalnire, ceva, pentru maine?
Poate pana diseara reusim sa ne mobilizam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

As vrea sa pot trimite ceva si eu,dar nu stiu cum. Are cineva din voi un cont disponibil pe care sa trimit ceva?Sau daca cineva are alta solutie sa-mi spuna.

Eliza,daca vrei pune acelasi mesaj si la "Copii cu SD",un subiect de aici de pe forum. Cryssa are si acolo amice,care ar putea-o ajuta.




http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna fetele!
Si eu intru doar pt a ma inscrie..dar hotarativa repede ce si cum si cine strange ca eu maine dupaamiaza plec din gl si nu stiu cand revin.
Cookie feliciari pt permis. Esti tare. La mine pb inca sunt, viata mea e un kkt de aia lipsesc de pe net si de pe oriunde :D .
va pup si sper sa vad cine strange sa las si eu cat pot.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii

Mergi la inceput