Nastere in Alba Iulia?

Nastere in Alba Iulia? | Autor: lakioana

Link direct la acest mesaj

Buna mamici sau viitoare mamici,
Sunt o viitoare mamica din Alba Iulia (DPN - 13 sept.2006), cu o dilema destul de usturatoare: care e treaba cu nasterea in Alba Iulia. Daca cele care au trecut prin asta in acest oras au ceva de spus...va rog sa imi dati si mie ceva indicii. Nu stiu ce sa fac.Imi este cam teama...nu de nasterea propriu-zisa...ci de modul in care suntem ajutati in aducerea pe lume a bebelului mult dorit.(ma refer la conditiile de spital, la modul in care esti tratat de medici si moase/asistente...etc). Sau poate ar fi mai bine ca dupa ce ai fost urmarita in timpul sarcinii de un medic local, sa cauti sa nasti mai apoi cu un Olteanu (de la Sebes) sau la Cluj cu un medic de acolo.

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole25 spune:

buna

sunt si eu o viitoare mamica cu dnp pe 7 iulie si sunt din alba iulia.Referitor la medicii din alba iulia nu poti fi sigura niciodata ca ai ales ce trebuie.De exemplu eu de cand am ramas insarcinata merg si olteanu la sebes o data pe luna dar si la frum in alba tot o data pe luna.In privinta nasterii am preferat sa aleg spitalul din alba si asta pt ca totusi e mult mai dotat decat maternitatea din sebes si conditiile mi se par mai bune.Eu am fost intenata in spital acum 1 saptamana ,am stat in rezerva cu inca o persoana aveam baie proprie si doctorul a parut chiar interesat de starea mea.
Sper ca si la nastere sa se desfasoare totul bine.Oricum la orice spital ai fi daca nu dai ce se cuvine medicilor si asistentelor nu esti bagata in seama.
Referitor la Olteanu este un medic foarte bun si are un egograf mult mai performant decat au cei din alba.Dar si la el depinde in ce toane il prinzi.

34+ nicholas
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20722;32/st/20060710/dt/7/k/1d96/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Buna!
Si eu sunt din Alba Iulia dar am preferat sa nasc la Cluj, la clinica privata Hipocrate, cu dr. Nanu, tocmai pt. ca am vrut sa scap de spagile din spitalele de stat, de indiferenta asistentelor si chiar a medicilor. Eu am fost ffff multumita de clinica din Cluj si o sa nasc urmatorul copil tot acolo.

Anamaria si Iulia (23.03.2006)

Pozele mele

Mergi la inceput