...stiam totul despre nastere...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase.

Sanziana72 ma bucur sa te "revad"
Amironeanu si Monet multumesc. Pupici ca sa sterg lacrimile!
Bonsai multumesc de incurajari. Nu mi-am asternut niciodata gandurile pana acum, cand minunea mea cu ochisorii ca cerul, mi-a dat aceasta inspiratie izvorata din seninatatea si frumusetea ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Multumesc si tuturor celor care ne vor citi povestea de acum in colo. Nu am sa mai pot face lucrul acesta deoarece am facut cerere sa mi se inchida contul.
Asa ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Sa-ti traiasca fetita, si voi pe langa ea! Ce poveste frumoasa! Emotionant...da, si eu am plans!...Cred ca te-ai saturat sa ti se spuna asta

Da, si eu am recunoscut imediat Giulestiul, inainte de a-i mentiona tu numele

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Aaaa!! Abia acum am citit si a doua poveste...La fel de emotionanta...Iarasi am plans! Ce frumos povestesti!
Si Matei a implinit 1 an, sunt si eu o mamica de iulie 2005, insa n-am mai scris acolo cam de mult...Nu stiu cand a trecut 1 an...mai ales ca la mine e al doilea copil...si timpul ZBOARA, nu alta! Nici nu apuc sa ma dezmeticesc bine...ca trece ziua, trece luna...trece...anu'!

Hai sa ne traiasca! Iar noi - mamicile- sa avem multa rabdare, sanatate si putere, ca sa-i facem mari!



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Aoleu, stai o clipa, ca acum vad . DE CE SA TI SE INCHIDA CONTUL??? De ce pleci??

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Draga Gesi,

imi pare sincer rau ca nu vom mai avea ocazia sa-ti citim povestile si filele de jurnal de acum inainte. Mi-a facut multa placere sa citesc tot ce ai scris, chiar daca nu m-am exteriorizat mereu. Sper ca intr-o buna zi sa-mi pice in mana o carticica de-a ta, mult succes de-acum inainte si da-i bataie cu condeiul ca tare frumos vorbesc cuvintele tale!!! Multa sanatate si Doamne Doamne sa fie cu voi!!!



Irina si Ioana

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://www.dropshots.com/irinabungau
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Gesi- am citit si eu abia acum povestea ta si m-a emotionat f tare!!!! De fiecare data cand iti citesc povestile imi reprosez ca nu sunt o mama suficien de buna pt baiatul meu si ma duc la el, il strang in brate si il pupacesc de zor!!! Felicitari pt modul in care vb despre "minunea ta cu ochii albastri" si pt felul in care deschizi inimile tuturor! Cu siguranta ca fafa ta va fi f incantata citind povestile tale!!! Iti doresc viata ta sa fie la fel de frumoasa cum iti sunt povestile si sa ai parte de multa fericire si noroc!!!!! Sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume!!!! Insa nu inteleg un lucru! De ce vrei sa te retragi? De ce asa deodata? Ce s-a intamplat? Astept un mesaj de la tine, daca nu aici, pe mail macar!!!! Imi esti tare draga si mi-ar parea tare rau sa nu mai aud nimic de la tine! In plus, povestea ta mi-a amintit de nasterea mea, prin cezariana dar la fel de usoara si frumoasa! Si tot la Giulesti, unde eu m-am internat vineri in sapt in care voi ati plecat acasa.... si mi-ai readus zambetul pe buze dupa tristetea mea.... Nu are rost sa-ti mai spun ca si eu am plans....Te pup cu mult drag pe tine si pe fetita ta frumoasa si astept cu multa speranta un semn de la tine!!!! Pupici multi!!!

Mergi la inceput