Targoviste (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Am pus poze noi cu Ana la sedinta foto. Tare ma bucur ca acum sta sa o pozez, vine sa vada poza si se duce unde ii spun eu. Din pacate decorul cam lasa de dorit, mi-ar fi placut mai mult sa fi fost facute in gradina, dar am ajuns prea tarziu acasa. Incet se invatza si tata sa fie bona, sa o schimbe, spele dupa kk si sa-i dea mancare, el care acasa nu facea nimic asemanator.

Sali, avem fetitele cam de aceeasi varsta, nu ai semnatura cu data nasterii fetitei, este Capricoarna ca mine ?
Nana, cum este vremea in Islanda, la noi astazi a fost foarte frumos, 22 de grade si placut, o placere sa stai in gradina, chiar si seara. Ai botezat fetita prietenei de facuse apendicita, ma bucur mult ca s-a terminat cu bine.
Mihaser, ce mare a crescut Cristian. Astept filmuletze facand prostioare si spunand lucruri traznite !
Rena, cum se face ca ati plecat de atatia ani. V-ati dorit sa emigrati sau asa s-a intamplat?


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut fetele!

Intru putin sa va spun ca ne-a iesit primul dintisor si suntem fericiti.
Aveti nite posturi minunate, le citesc asa...ca pe o carte. Se vede ca ati revenit in forta si intr-o formula imbunatatita!Pupici tuturor!


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Buna dimineata!
Chiar ma gandeam la voi si imi pare bine sa vad ca ati mai intrat si ati mai scris.
Asadar:
Mihaser , bravo pt primul dintisor, se pare ca nu a fost cu probleme de genul febra, diaree.Nici eu nu am avut probleme cu Briana nici macar o data, nici macar la maselute.Cred ca esti ocupata cu bebe, altfel probabil ca ai scrie mai mult.Dar e bine si asa, macar stim ca sunteti bine.
Otilia, m-am uitat la album si-ti spun doar ca Ana ta parca e un copil din spoturile publicitare.Briana e nascuta pe 09.01.2005, capricorn ca si tine.Cat despre tati care invata sa fie bona, crede-ma ca barbatii pot fi cele mai bune bone, unii chiar au vocatie, o rabdare de fier, plus ca pot fi foarte inventivi atunci cand se joaca cu un copil.Iar copiii simt si vad si ii adora.Oricum, acum, cand tati a prins gustul, nu-l scuti de nimic, ca doar a fost si el acasa cand l-ati facut pe bebe, nu?
Nana, tu ce faci? Tot in secretariat? Dar cat naiba au secretarele concediu in Islanda aia? Spune-i sefului sa-i faca rechemare din concediu, ca tu esti ceruta pe DC.Roxana a venit? Dar de unde trebuia sa vina? Imi cer scuze, poate ar fi trebui sa stiu, dar eu am intrat la sectiunea asta din mers, motiv pt care nu stiu tot ce s-a scris inainte.Dar imi fac timp si o sa recuperez, adica o sa citesc arhiva.A, chiar, la inceput( atunci doar citeam) mai era o fata, Gabriela Tutuianu, ea de ce nu mai intra?
Va astept si nu admit postari scurte-scurte, n-aveti scuza, ca doar a fost weekend si aveti ce povesti! Sper ca v-am facut pofta de DC, asa, de luni dimineata!Vorbim si ne imprietenim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare!
Iata cum au intrat sefii mei intr-o sedinta care va mai dura aproximativ o ora, e liniste de mori in jur, asa ca m-am apucat de treaba. Daca ma prinde Mihai al meu ma cearta, noroc ca el are biroul cu mult in spte fata de mine ::)).
Sali, Ester secretara are concediu acum 2 saptamani, vine abia miercurea viitoare la servici si e plecata in Marmaris, iar in martie a mai avut concediu 5 saptamani, 2 a fost in Austria si 3 in Tenerife. Si cand ma gandesc ca are 56 de ani..... La ei e ca si la noi cu concediul. Ai drept la concediu platit dar poti sa iti iei lejer si neplatit si ei asta practica. Nu mai spun ca ai dreptul pe luna la 2 zile libere, zile care sunt platite, in afara de sambata si duminica, cand suntem liberi. Avem o condica de prezenta online pusa la receptie, cand intri te semnezi in ea, fiecare are parola, si de fiecare data cand pleci, treci pe la receptie si scrii ca pleci, evident minutele, orele sunt scazute automat de sistem atunci cand se face pntajul si esti platit atat cat ai muncit. Nimeni nu e invidios pe nimeni ca pleaca sau chiuleste, fecare o face pe barba lui. Super din punctul asta de vedere.
Roxana venea din Romania, Targoviste ::)), a fost aici 3 luni, a stat acasa 3 luni si acum a venit iar. Logodnicul ei este aici si o sa ramana si ea, deja si-a depus actele ptr rezidenta.
Pe Beatrice, caci asa o cheama pe finutza mea, am botezat-o pe 16 iulie, a fost tare cumintica.
Otilia, inca o data spun, Ana este dementiala. Imi place la nebunie, iar in poze a iesit super. Pana la urma Nina n-a mai facut nici oapendicita nimic, nu se stie ce s-a intamplat atunci, bine ca n-a vrut nici ea si nici ginecologul sa se opereze de apendicita ca cine stie ce s-ar fi intamplat. Acum sunt bine merci amandoua, si ea si Beatrice, Beea creste mare si e o mancacioasa.
Miha, sa stapaniti sanatosi dintzisorul, ca sa zic asa. Cred ca esti tare mandra de dinztisorul lui Cristian. Hi hi hi. Super.

Cam atat deocamdata, ma apuc de treaba, dar sunt cu ochii pe voi
Pupici.

Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut fetele!

Intru scurt ca trebuie sa spel vasele!

Sali ai intuit bine...Cristian ar vrea sa ii dedic tot timpul...vrea o mama dedicata ca sa zic asa!
Am auzit si eu ca daca nu au fost probleme la primul dintisor nici la celalalt nu o sa fie!
Maine mergem la vaccin ca a implinit azi 6 luni! Ia uitati aici:

Cristian Nazdravan

Asa e taticii pot fi bone grozave...cel putin in cazul nostru se aplica teoria asta!

Nana sa iti traiasca si tie finuta Beatrice...si eu vreau sa botez bebelusi..se spune ca mare pomana iti faci astfel! Ce fain cu zilele alea libere...aici si concediile fara plata se iau greu!

Ce fain ca vine si Roxana acolo...inseamna ca se mareste gasca...sa ma vine si pe la noi!

Pupici!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristian, ce baiat mare si felicitari si pentru primul dintisor. Anei i-au aparut mai tarziu dintisorii, pe la 8 luni, sper sa ii tina mai mult . Bafta maine la vaccin sa fie totul usor si repede. Am vazut poze si am de numai pot. Cristian iti seamana bine de tot , pari o liceeanca in poza cu el.
Sali, ne faci sa , cand pui poze cu printesa ta Briana?
Era vorba de tatal meu care are grija de Ana, nu de sot, ca el este la Bucuresti se tot chinuie sa termine facultatea. Are un chef de scoala ...
Nana, ma bucur ca totul s-a terminat asa frumos, sa iti traiasca finutza Beatrice.

Am pus poze cu Ana tunsulici, din fatza ca de la spate inca nu am curaj, am cam caprit-o dar asta este, macar nu ii mai intra parul in ochi, si nu m-am indurat sa-i tai toti carliontzii .

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rena spune:

Buna fetelor,si o zi buuuuuuna la toata lumea,ma bucur ca suntem active (mai putin eu) dar va citesc promit.Otilia am sa-ti raspund la intrebare nu am plecat ca sa emigram pur si simplu ca tot romanul am vrut ca copii nostri sa aiba de toate .Am stat 6 ani in Grecia dupa care am fost nevoita sa vin acasa deoarece tatal meu era f .bolnav -la 2 luni dupa ce am stat prin Moreni tatal meu a decedat eu fiind singurul lui copil asa ca am decis sa ne mutam in Anglia unde erau nasi baiatului meu si tot odata prieteni nosti si uite asa avem 4 ani de Londra si o fetita de 20 de luni .Am mai fost asta iarna acasica tot cu un necaz,ne-a murit cineva f. drag noua si uita=e asa ne-am hotarat sa raminem definitiv aici.Tu cum ai ajuns pe acolo ,in Irlanda parca ,scuze pina imi intra in memorie toate detaliile.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare fetelor.
Minunat Cristian si frumusica Ana. Doamne ce copii frumosi. Sa va traiasca sis a va bucurati de ei.
Eu stau la rand, anul urmator mi-am propus sa devin si eu mamica, sa fiu poseoarea unei minuniasa cum sunteti voi.

Azi e innorat afara, nu ploua deocamdata desi au anuntat ploaie.
Vremea asta imi place la nebunie desi ma trage la somn. Cam peste o luna incepe sa se micsoreze ziua si incet incet sa fie cat mai putin lumina. E super, abia astept, tu Otilia stii cum e a si la voi e la fel.
Aveti idee cand se trece la ora de iarna? Ma intereseaza ca atunci ramane diferenta intre mine si Romania de 2 ore, ca aici nu se modifica niciodata.

Pupici si va astept la povesti.

Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Sal`tare!

Am scapat si noi de vaccin pana peste o lua cand ii face Egerix...contra hepatitei. Nici nu a simtit puiul meu! Tuca-l mama pe el ca e tare scump!

Sali chiar vrei sa ne-o arati pe printesa Briana?

Otilia Ana tunsulica e tare frumusica...parca e Heidi

Nana poate nimerim la aceeasi odisee ca si eu mai vreau o fetitaaaaaaaaaaa la anu`!

Fetele mai stiti ceva de Adrian si Andra? Oti ne mai spui si noua noutatile?

Rena imi pare rau ca ati pierdut atatea fiinte dragi! Cred ca va e bine la Londra...poate o sa reventi in Ro atunci cand o sa fie mai bine si o sa aveti o pensie babana in lire
Oricum ptr copii e super ca pot studia acolo. Aici nu prea se mai face carte!

Pupici!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miha, poate cine stie, chiar ne nimerim amandoua cu bebelusii, ar fi super.
Felicitari pentru vaccin si tin pumnii in continuare sa fie totul bine. Stiu ca dupa vaccin pot aparea tot felul de reactii adverse. Doamne ajuta sa nu fie cazul la voi.
Try si bebe Adrian sunt bine, chiar ia in greutate Adrian, dragutul de el. Eu urmaresc postarile Andrei la Copilasi de nov-dec 2004.
Deocamdata atat pe ziua de azi.

Pupici si Cristian, sa fii barbatel cuminte si sa nu o superi pe mami acum dupa vaccin.

Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput