Targoviste (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

am fost gripati si eu si bebe

Nana imi pare tare rau . Ce nasol cu tratamentele astea...e greu cu diagnosticul la noi...si nu numai din cauza medicilor, insa ori nu au aparatura ptr efectuarea unor analize concludente, ori au aparatura dar nu e utilizabila, etc...si multi mai sunt si pe langa ce-i drept! Si sotiorul meu a facut o entorsa marti la picior...a fost destul de nasol!

Sali distractie placuta! venim si noi la bucuresti in noiembrie la o nunta si stau o saptamana pe la mama...poate punem de o intalnleala cu bebeii!

Pupici

Ps Nucile cam acum in octombrie se culeg!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare, fetelor!
Uite ca incepe o noua saptamana de lucru si mai raman 10 saptamani pana vin acasa. Uraaaaaaaaaaa. Deja am cumparat biletele de avion, o sa venim pe 23 dec prin Amsterdam si o sa stam pana pe 6 ianuarie. Cam scurt ce-i drept, dar avand in vedere ca in vara am stat 5 saptamani, tot sunt bune si astea 2 decat deloc. Abia astept.
Tata se simte mai bine, vineri a fost externat, i s-a schimbat tratamentul radical, nu mai are decat o singura pstiluta din vehciul tratament, restul au fost inlocuite. Ma rog la Dumnezeu sa mearga bine si sa fie totul ok.
Deocamdata atat, va astept si pe voi la povesti.
Pupici.

Cu mult drag, Nana.


Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Nana ce ma bucur ca o sa veniti acasa! E bine sa fiti alaturi de parinti si rude acum cat mai sunt, mai ales de Craciun, Paste,etc. Multa sanatate tatalui tau! Mai dar nu ne-ai povestit despre luna de miere!?

Noi am fost ocupati sa ne dam gripa de la unul la altul...intai bebe, apoi io, apoi tati si tot asa. Acum suntem bine toti trei si asteptam sa treaca 2 saptamani si sa venim si noi pe la Tgv sa ne vada strabunicii, bunica, nasii, tot familionu`
Eu am inceput un aerobic si masterul asa ca sunt mai ocupata, insa in noiembrie vine mama si ma mai ajuta!

Ma tot intreb ce mai fac Gabriela, Motanik, try?

Oti ce mai face Anuta?

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rena spune:

Salut fetelor ma bucur ca mai scrieti la un moment dat nu mai scria nimeni,eu sunt ocupata cu printi mei dar un ochi tot aruncam sa va citesc.Mihaser aveti grija cu gripa ca este pacatoasa,iar Nanei multa sanatate tatalui tau cred ca o sa se bucure mult ptr vizita de CrACIUN ESTE MAI MULT DECAT ORICE CADOU ptr cei de acasa si aveti grija de voi.Oty ce se mai aude cu voi nu ne mai scrii.Va sarut pe toate si sanatate multa si mai povestiti cate ceva .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Fetele am facut oitita! E asa naspa! Aproape ca nu aud nimic.

Va pup si sper sa revin cu vesti bune!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Copiez un mesaj de ieri:

Am aparut si noi, si ca sa ne justificam punem Poze de la o aniversare si Poze de ieri iar bonus Poze de la concurs.
Si noi citim si ne bucuram cand mai scrie cineva. Am fost si se pare ca tot voi fi ocupata, poate asa scap de cele 1-2 kg care le pun de obicei la inceputul sezonului rece .

Mihaser, multa sanatate. Otita am facut in luna a 9-a de sarcina si am luat Augmentin si Bioparox si anul acesta in primavara si m-am tratat cu Bioparox si Otalgin. Si de atunci tot ma dor urechile dupa ce imi spal parul , am prins o sensibilitate. Cel mai teribil a fost cand m-am intors cu avionul si simteam ca imi explodeaza urechile de la diferentza de presiune plus ca la iesire in aeroport m-au intrebat de ce am atatea medicamente la mine, cred ca le-au vazut la X-ray .
Nucile se culeg in Septembrie la sfarsit dar mai depinde si de soi, mi-a trimis si mie mama o punga cu miez de nuca si a oprit-o vama de la Bucuresti adica fratele, pe motiv ca nu mai avea loc in bagaj .
Nana, si eu numar saptamanile, mai avem mai putin de 9 saptamani !
Rena, important este ca suntetzi bine!


Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rena spune:

saSalut la toate fetele OTYsa-ti traiasca prinesa ca tare dulce mai este (apropo cati anisori are?)si sa auzim numai de bine.Mihaser,ai grija sa nu mai tragi curent ca e vai si amar de urechile tale o stiu pe propria mea piele ,multa sanatate si insanatosire grabnica.Nanape unde ne umbli nu ne mai scri ce se intampla cu Dambovita se plafoneaza?Haideti la povesti fetelor ,ia sa vedem cine da startul.VA pup si va astept sa scrieti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Multam fetele! Medicul de fam spune ca nu ar fi otita, insa mi-a dat antibiotic. Rena am stat in curent la sala...apoi asta imi mai trebuia....dupa ce ca abia tin pasul. Io nu-s plecata nicari dar tot numar saptamnile pana la sarbatori...poate mai uit si eu de toate cele!
Pupici tuturor prichindeilor!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Rena

saNanape unde ne umbli nu ne mai scri ce se intampla cu Dambovita se plafoneaza?





Pai eu nu sunt acasa!!!!!
Noi suntem bine, azi am fost la un control ca se pare am capatat o raceala la rinichi, sa speram ca nu e nimic grav. Mi-au luat secretie si maine duc proba de urina, iar vineri am rezultatul. Astia aici nu dau nici un fel de reteta sau altceva pana nu duc la laborator sa vada exact ce si cum.
Maine am program de dentist, asa ca sunt numai pe alergaturi.
Sambata o sa fim plecati din Reykjavik, undeva intr-o zona de munte, organizeaza firma petrecerea de Craciun ptr angajati. O sa fim cazati la hotel iar receptia va avea loc la restaurantul hotelului. Abia astept. Sper sa fie fun. E super ca pot comenta si nu ma intelege nici draq :))!
Aici vremea s-a racit, dimineata erau 0 grade si m-am intristat tare. Nu imi place deloc cand este frig. Off Doamne, noroc ca avem atat de cald in casa iar masinutza cea noua are incalzire in scaune. Mare inventie incalzirea asta in scaune!!!
Va las ca am ceva de lucru si trebuie sa termin pana plec.
Pupici.


P.S. Am omis sa va informez ca ieri romanii au fost iar in ziarele islandezilor. Sunt 2 tigani care canta cu acordeoane si stau la cersit in fata unor supermarketuri, si au scris islandezii ca fac parte din mafia tiganilor din Romania. De toata jena a fost cand am ajuns la birou si pe Mihai l-a instiintat de asta un coleg, care venise cu ziarul sa-i arate. Ne-a crapat obrazul de rusine. Dar asta este. Fiecare padure cu uscaciunile ei.


Cu mult drag, Nana.



Pentru Barbye-una dintre noi, Trebuie sa ajuti!!!
"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rena spune:

Buna la toate fetele,fetelor m-ati molipsit am racit iar vremea de afara e tare naspa ptr sinuzita mea ,dar ce sa-i faci asta este toamna cu pricinile ei.NANA ,ai dreptate in privinta (mafiei )mai bine spus a tiganilor sunt pretutindeni si nu numai ei ne fac de ras si alti ,nu toate degetele de la maini sunt la fel asa si cu noi oameni,dar mai rau este ca noi suntem printre staini si se uita de sus la noi si la orice miscare.SA fim noi sanatosi si sa ne mearga bine in viata ca de dastea nu o sa fie nici prima oara nici ultima oara cind o sa ne impiedicam de ele,oricum noi romani suntem mai destepti decat ei pe orice plan.Eu va las acum si aveti grija de voi ca tare pacatoasa este vremea asta si mai ales cand este asa urat parca mai punem si 2-3 kg pe noi .Numai bine si salutari la toata fetele,va pup.

Mergi la inceput