Cat costa nasterea in USA?

Cat costa nasterea in USA? | Autor: mini_me

Link direct la acest mesaj

Buna seara, tuturor.

Am o intrebare pentru fetele din America: as dori sa stiu cat costa nasterea in America , in cazul unei persoane care nu are asigurare medicala. Am auzit de sume cuprinse intre 10.000 - 20.000 $ pentru o nastere normala. Este aceasta informatie corecta?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crism spune:

Pentru o nastere normala(fara peridurala si alte interventii) nu r trebui sa te aduca la mai mult de $5000. Cred ca intre $10-20000 ar fii vorba de cezariana. Eu nu am nascut fara asigurare, asa ca este o estimare. :)

Cristina, mamica lui Connor(5), Elena(3) si a inca unui baietel in Mai. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Cristina, iti multumesc pentru raspuns. Ai ceva sau are cineva informatii despre ceva spitale/ maternitati in zona Boston / Lawrence?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

www.lawrencegeneral.org/birth.html#labor" target="_blank">Lawrence General Hospital


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060513&ctime=213247" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Veve iti multumesc pentru recomandare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mini_me spune:

Am aflat exact cat costa la un spital din Albany, New York: 3000 $ pentru primele 2 zile, la care se adauga cate 1200$ pe zi pentru fiecare zi suplimentara.
Multumesc inca o data pentru ajutor. Puteti inchide subiectul.

Mergi la inceput