Mamici casnice (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

mama da ce liniste e la noi.pe unde suntetzi?

bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ziua buna!
Eu halesc niscai prajitura ca m-a mai lasat maseaua... Deci Fla tot in preumblari se afla.... Danelutza ma omoara cu piscoturile ei...
Si pe Adinellu' n-o lasa lumea-n pace, pai bine dom'le, chestii, desu-uri, fantezii, alea-alea, cred ca tre sa facem o conferenta pe saptamana cu tema "cea mai sexoasa noapte" cu actualizar in materie de descoperiri, trucuri samd. Hai ca-mi dau in pete daca mai vb mult, dar vaz ca Adinellu' tace malc si nu vrea sa ne satisfaca curiozitatea
Mmiha stiu ce-nseamna probl cu netul, pe noi ne-a lasat balta o firma de net... mare atentie mare....
Mihaela, wow sa-ti traiasca sarbatoritii de maine...
Dana, mai cu gripa asta aviara si eu sunt cam stresata dar nu iu masuri, adek ma cam uit de unde vine nenea puu' cand il cumpar si ouale la fel, noroc ca mai am pasaret de la socrella si-n Moldova inca e ok....
Miha, tu de ce nu esti afara sa te cinstesti cu berica in cauza, nu zisesi ca e super vreme?
Svetlana... ploua mai ploua? Vorba fiica-mii azi noapte la 23.30, "mami poua bela", ca m-a pus sa suflu in solutie d'aia de baloane pan-am capiat si ploua cu balone ca altfel un vroiam sa mai adormim.... si are o umbreluta de jucarie cu care s-a culcat....
Bimilit mama acum te vazui, io mi-s aici da' restul cred ca se bucataresc/plimbaresc, dupa caz... Tu ce faci?
Iar am vorbit mult ca moara stricata. Fac un scuuuuuurtissim biliard si merg sa ma spal pe cap ca diseara e aglomeratie mare la baie.Pup dulce!


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ia uite de ce ma banuiti voi pe mine pe nedrept
Care plimbari mandrelor, ca in afara de plimbarea cu pitica in parc, azi am stat la shmotru
Abia acum am prins cateva minute libere, dar ma duc ca mai am de lucru. Am impartit responsabilitatile: soacra mancare, eu curetenie. Si imi convine:)

Va si mai viu sa vad cum va distrati

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

hai ce m-ati facut sa rad, Danielutza, andora si miha....maaaaaaaaaa fete va sta gandul numai la prostioare... eu am zis una si voi ati inteles alta
Pai ma astepta sotul in pat dar nu cu scopul sa avem o noapte fructuoasa... sau cine stie ca nu l-am intrebat ...nu am apucat am adormit ca eu sunt rupta de Andrei, ma solicita f. mult pe zi si sunt singura care se lupta cu el, ca sotul are scapare cu calculatorul si imi inchide repede gura cu chestia asta Asa ca fetelor, nu mai presupuneti ca nu a iesit nimic, poate poate facem ceva prostii dar dupa ce pleaca sora mea ca e in vizita la mine si nu ma simt in largul meu suta la suta cand am musafiri, chiar daca dormim in camere separate...

Ps: ideea Andorei e super, cine se inscrie pentru ea, mai exact cine are curajul sa "povesteasca" asa ceva???

Hai ma Flavia lasa smotruiala, ca iti ajunge si tie... ia o pauza si relaxeaza-te cu noi... te asteptam ca ne e tare dor de tine...
unde-i porumbelul, gegea? va asteptam fetelor!!!
Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Miha azi mi-am adus aminte ce mi-ai zis tu... l-am carat pe Andrei in brate ca am fost la plimbare si a adormit si mi-a fost mila sa il mai trezesc sa il pun in port-bebeu si l-am luat asa in brate... am ajuns rupta acasa... aveam o durere de spate, ceva de speriat...si asa am ramas cu durere de spate dupa nastere, deci iti dai seama... A trebuit sa ma intind ca simteam ca mor!!!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu mi-am dus soacra la tara!
a venit joi si azi a plecat.
Danelutza,tortul cum a iesit? pune reteta daca-i bun.
al meu ala de bezea a iesit urat cu spume ,da' bun la gust.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Ba nu imi place de voi ca nu mai dati pe aici! Cand nu dau eu, sunteti toate... si acum sunt singura...

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu ma duc sa mananc si astept Eurovisionul.
hai Traistariu!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

sa nu dati cu rosii dar eu iar am ramas in urma cu cititu.
stiti ce fac acuma? savurez niste sarmale ca deabia le terminai de fiert si nu rezist sa nu manc chiar daca e ora tarzie.
asatzi am smotruit un pic,am fost in parc iar acum seara ma apucai de gatit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Intrai sa vad ce atzi facut. Slaaaabaaaa activitate.
Dana tortul il savurez miine ca asha mi s-a pus pata, dar tura viitoare cred ca il fac altfel, adica in retzeta de pe forumul cu pricina erau doua rinduri de piscoturi si dupa crema deasupra si banuiesc ca nu s-au insiropat prea bine piscoturile. Dar va zic miine, cind il savurez...
Moammmaaaa, da' Flavia smotruieshte si la ora asta, sau acum odihneshte bucatele gatite de soacra, ca de dupa masa trebuie un pic de odihna.
Adinella iaca si eu pacatuiesc cu gindul, caci cu fapta... dorm noaptea asha ca nu ma inscriu pe lista la povestit. Cine-i prima, ca-s curioasaaaaaa
andreea tx la ora asta sarmale, nu-i prea tirziu, ca uite numai cit ai spus si parca as vrea si eu...
Inainte de a pleca la culcare, ia ieshitzi aici la interval cine care se cheama Elena, Costela, ... ca sa stiu cine da miine de beut
O felie de tort sigur da cuscra mea, ca doar o sarbatoreste pe mamicutzul ei, Mihaela Amalia, cica are 5 sarbautoritzi... eu n-am, dar astept sa fiu servita cu...

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput