Bebelusi de iulie-august 2005 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Irina-mie dr. mi-a zis asa: Doar 2 supozitoare cu paracetamol in 24h sau de 3 ori 2,5 ml Nurofen tot in 24 h.
Eu i-am bagat prima data paracetamol(asta scade febra mai greu) si ciorapi cu otet in picioare,i-a scazut un pic si a inceput din nou sa creasca,ajunsese la 39,2.I-am dat 5 picaturi de algocamin si i-am facut o impaturire,dupa 10 min. a fost ca nou,i-a revenit si pofta de mancare,si nici nu a mai facut febra dupa aceea!Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Irina-tot eu,fii tare nu claca,are nevoie maxima de tine acum! Sper sa nu ajungeti la impaturire ca e groaznic,dar chiar daca trebuie ,gandeste-te ca este spre binele ei,ca si la spital i-ar face acelasi lucru in caz de febra fff mare.Dar ea cat are febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

pupici de la edutz, mamica si taticu pentru toti puii mici bolnaviori, multa sanatate si multa rabdare, veti vedea ca trece...

Emaaimee...ma bucur ca sunteti bine, rezolva problema cu Pc-ul si intra mai repede...

Mamini, cum s-a obisnuit veverita mica?

Simona, ce mai faceti voi doi?

Albinutzo, spor la treaba si pupam pe Luctuza bondarici smecher si dulce


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Anda, face 38,5-39,1... Ma tin tare inca... Multumesc mult pentru raspuns

Va pupam

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://www.dropshots.com/irinabungau
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:


CUSCRAAA...pe unde esti?Ce mai face nora mica si frumoasa?

Irina, mult curaj, suntem toate alaturi de voi...sa aveti grija...nu uita ca trebuie sa fii tu calma si linistita ca sa nu ii transmiti ei starea

Pe mine m-a vizitat soacra...


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

fetelor, dragelor, multumim ca va ginditi la noi! suntem ok, azi Sofia a plins cind am plecat la serviciu si am plins si eu in autobuz... dar se simte bine cu tati, papa bine, face nani, se joaca, e in regula.
iar ies niste dinti si e cam nervoasa, dar e ok.
cu greutatea abia acum si-a revenit dupa boala, in rest n-am mai avut probleme.

dorim sanatate multa tuturor bebeilor cu probleme, mari si mici si mamicilor cite-o bataie pe umar, incurajare!

Irina, novocalmin-supozitor e mai eficient la febra decit paracetamolul. eu cind a avut a mea febra mare, fiindca nu faceam fata cu paracetamolul(ii puneam 3 de 100 mg/24 h) i-am mai intercalat si cite un novocalmin cind era febra mare. sper sa scapati repede, si sper sa va bucurati sanatosi de restul de luna de miere.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

am uitat sa felicit "umblaretii", "vorbaretii" si "dintosii"!

mult inainte celor care rotunjesc virsta(mici si mari)!

Nicoll_mada felicitari pt planurile de viitor, sa fie intr-un ceas bun!

nu stiu ce sa mai zic, sa va prind pe toate, va citesc dar nu apuc sa stau sa scriu si cind scriu, sunt pe fuga, asa ca precis am uitat cite ceva.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Irina si noi suntem la fel. Oscilam intre 37,8 si 39. E groaznic . Soi eu simt la fel ca nu mai pot si clachez.

Eu ii fac frectie cu otet de menta. si ii dau nurofen. Cred ca o s aii bag si novocalmin si inainte d eculcare il impachetez in otet.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

pe aci si eu cuscra! multam de intrebare!ca doar tu ce-ti mai amintesti de mine taman am raspuns la sf cap trecut ca e ff bine nora ta! cautam oferte ptr vacanta ... sa ma dusc si io la o ... umbra de palma ( a se citi palmier ) cu bucii ( a se citi ... la soare...
aceasta a fost una dintre perlele scoase de colega mea de alta natie, dar scumpa foc! si a mai zis ca " a fugit firea de la ciorap" ... ce mi-a venit mie asta in cap?! sa-ti iau pe socrela in concediu? salutam gashca!

trecand la lucruri serioase:
Irina, novocalmin de 2 ori pe zi dim si seara! pupam toate bubitzele sa se retraga cat mai repede!multumim de vestile despre Emmaaime! o salutam si asteptam sa revina!

Monica, multa rabdarica si sa auzim ca sunteti bine! nu ar ajunge numai la picioare sa-i pui comprese? ma bag si eu?!

LA MULTI ANI,Gesi si Svety!

va las ca ma cheama datoria!

ela2000 si printesele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

quote:
Originally posted by irinabungau

Gagici, am o intrebare arzatoare:
la cate ore pot sa-i bag din nou supozitor cu paracetamol si cate am voie /zi???
Daca nu scade febra dupa 1/2 de ora dupa ce i-am bagat paracetamolul ce-i mai pot da??????


multumesc mult, sper sa fie cineva prin zona sa-mi raspunda!!!!

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

http://www.dropshots.com/irinabungau
poze




Mie mi-a spus pediatra ca paracetamol ii pot da din nou numai dupa 8 ore, dar daca nu scade febra la 4 ore sa ii dau 2,5 ml nurofen si apoi dupa alte 4 ore iar paracetamol. Adica sa le intercalez. Sper ca m-am facut inteleasa. Multa sanatate frumoasei Ioana!

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
www.tickercentral.com/view/5l62/5" target="_blank">varsta Anei

Mergi la inceput