Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Crisu, mare mai e Bucurestiul asta! La mine n-a plouat o picatura (eu stau in centru). Fata mea a stat 3 ore azi afara si mai iesim.
Deea, pai tocmai ca nu slabesti daca te infometezi! Tb sa mananci echilibrat. Tie nu pot sa-ti recomand Monti ca esti vegetariana si nu prea merge! Si eu mi-am promis ca daca ajung sa mai dau 6 kg jos, nu mai pun carne in gura ca m-am saturat. Tu mananci si lactate sau esti chiar exclusiv vegetariana? Ana mea nu face ca delfinul, ea mai mult ma striga daca nu sunt cu ea! Protesteaza nonstop. Si eu sper sa nu ajungi cu Dariuca ta pe mana niciunui pediatru!
Irinel, vad ca dodoloata ta s-a rostogolit! Si tu care o credeai lenesa! Eu n-o scap deloc din ochi. La WC fug doar daca e in misjocul patului din dormitor si atunci cu grija si in fuga. Sau daca e ancorata in bouncer.
Giova, tot voiam sa te necajesc cu ceva si tot uit! Are Mario niste ochia albastrii (ca soacra ta cum spuneai) de va rupe multe inimi! Si subscriu la cele cateva fete de la noi care au spus ca itzi seamana leit! Cat depsre greutate, chiar radeam cu mama mea cand ii spuneam ca eu la 50 kg cat aveam de obicei tot eram necajita si deprimata (pasarelele stoluri in capshorul meu de fata tanara), iar acum la 64 ma simt frumoasa si minunata! (). DAr cine mai are fata ca mine (aici nu ma refeream la voi dragi mame de fete minunate, ci la cunoscutele mele slabe si fara bebei).
Mai nou eu sincer ma deprim rau de stagnarea mea profesionala pe motiv de bebel! . SI ma gandesc sa ma apuc de ceva, ca altfel eu dau in boala. SI trebuie musai sa ma reprofilez, ca daca o continui pe filiera "inginer tehnolog" cu aviarele astea ma baga astia la pushcarie. Ufffffffff, de ce nu m-a batut mama la timp, inainte sa fac POlitehnica?
Hai ca azi sunt intr-o dispozitie aberant de ciudata, asa ca va rog sa ma scuzati pt prostii si abureli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Bee, mananc si lactate. Mancam si oua pana de curand ... dar mi-a cam trecut. Acum mananc vegetale si brazica numai de la o tanti din piata care imi place mie. Daca intram in UE si interzic astia branza din piete...raman vegetariana goala, caci nu imi place alta branza. Sau poate ii cer telefonul lui tanti si imi vinde "branza neagra"

Intr-adevar, nu sunt retete de slabit fara carne. Cred ca se presupune ca cine nu papa carnita moare de inanitie. Tre sa ma vada pe mine sa vada ca nu

Fug ... ca scartaie patul intr-un mod ciudat dincolo ... parca vad ca ia si Daria prima tranta.



, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:



Am lasat-o pe Daria pe canapea si la picioarele ei un material din care planuiesc sa fac un proiect pentru la scoala. Si cand m-am dus adineauri la ea...Daria acoperita toata de material. Si-l punea pe fata....apoi se descoperea...si tot asa. Il pipaie si il smotoceste in mana .. ca ii place cum se aud gherutele ei pe material Ce jucarii???? alea n-au farmec

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Giova, cu ochii voiam sa te necajesc, nu cu numele lui Marcolino! DAr ma gandeam la Mario al Irinei si la MArian care se opereaza aazi (sanatate sotului Irina).
Maraki si eu am aceasi idee. N-am tinut regim in viata mea si nici n-am fost la sala. Dar ar cam fi cazul sa le fac pe ambele.
Offfffff, ce supica i-am facut eu fetei! SI tot n-a mancat mai mult decat o gaza! La noi 10 lingurite e record. Si nu pare sa-i fie chiar sila de ce-i dau eu, doar ca nu vrea sa manance si la un momentdat protesteaza si ma cearta in gura mare daca-i mai dau. Az nu i-am dat fructe ca ieri cred ca s-a marait de la piureul cu banana si piersici!. Ce ma fac? Vad ca numai de la legume n-o doare burtica. Cu cereale si fructe nu merge deloc treaba. Face gaze si colici.
Crisu, am uitat sa intreb daca Alexandra si-a revenit cu mancarea.
Moni,, vad ca Diana ta se ia de mana cu Mario si Angelos la preferinta pentru lingurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bee ai incercat sa-i dai suculetul cu biberonul?Alain asa a baut azi suc de morcov si altfel nu mi l-a baut niciodata.
Cata multumim de apreciari, pupicei lui Bia care e u fotomodel in toate pozele. Si Alain lasa hainele in urma saptamanal.
Ingrid, Diana e o scumpa, cum priveste ea expresiv piticii.
Monica, Dienuta ta cea certareata e f draguta, mai ales cand e preocupata de jucarii. Iar cand sta pe burta e super simpatica, la fel si in echipamentul sportiv.
Ioana, am vazut pozele cu Razvan cel smecherel la iarba verde, pupicei si sa va faceti bine ca sunteti niste simpatici.
Giova, vad ca si marco e campion la stat pe burtica cu capul sus
Pupicei si lui Nicolas, o dulceata de baiat care se joaca f frumos cu jucariile.
Anasebe, pozele cu Tiberiu sunt grozave, mai ales cele cu verdeata in spete si cele de pe salteluta colorata, cu jucarii, de unde ati luat-o?. Cat despre tortul de la 4 luni, ce sa mai zic, mi-a amintit ce hipoglicemica sunt...
Cam atat am apucat sa vad, pupicei, ca s-a trezit Alain si cred ca il scot la plimbarica ca s-a mai inseninat, ne vedem mai tarziu.
Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Deea. gand la gand cu bucurie! Tocmai ma pregateam sa va zic fetelor ca noi toti ne dam peste cap sa le luam copiilor centre de activitate si jucarii care mai de care mai scumpe si mai complexe si cei mai multi daca nu ne prefera pe noi isi gasesc de lucru cu te miri ce! Sa va zic ce prefera Ana: pachetul de servetele umede Huggies (albastru), pachete de servetele )fosnesc rau), cutia verde de plastic de la servetele Pampers (pe care am golit-o si-o smotoceste de numa'), si un balon mare albastru (pe ala il primisem de la ceva firmna de asigurari- e ceva publicitar). Cu balonul e teroare ca-l iubeste la nebunie: se arunca dupa el, vrea sa-l muste, e innebunica. Mi-e frica sa nu se sparga ca vom auzi niste urlete.......
Nicole, ai invatat cutiuta? Sau ma chemi sa-ti dau lectii! Eu si in parc ma ascund "intre tufisuri" si dai si canta fetei s-o calmez is eu cumva! Ce sa fac daca gazei mele ii place spectacolul prestat de ma-sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

BEE - ce sa zic.. fontanela e cam cat o nuca cum spui tu..Nu o nuca f mare.. o nucusoara

GIO - e super ce ai descris tu.

Irinel multam de link, intru in cont sa il vad ca sunt super curioasa.

Papanasul meu e ofticat azi, cred ca de la vreme. A mancat f putin si e cam marait.

Fug sa vad link-ul si revin.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Deea si mie imi lipseste mult branza luata din piata de la taran Fetelor acum cand ma "uit" in urma( pe vremea cand eram gravi ) mi se pare cam caraghios cum anuntam de fiecare data cand cumparam hainute pt. bebei si le puneam si poza

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina23 spune:

Da, aveti dreptate schema este orientativa pentru ca am auzit ca multi medici recomanda banana dupa 8 luni iar in aceasta schema este inclusa pt prima etapa. Apropo de banana, am o cunostinta care pe timpul studentiei a lucrat in vacante la un depozit de banane care stiti cum se coceau? prin gazare, ele vin din tara de origine verzi f crude iar apoi le gazau si se coceau in 24 ore, asa ca probabil si din motivul asta medici nu recomanda imediat banana in alimentatie.Eu am zic ca o introduc mai tarziu ca sunt obsedata sa nu fie garsana Anuka, La 3 luni avea 5780gr si doar 59 cm ca si kg nu este mult dar raportat la inaltime......

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Tina dar piureul de banane de la Hipp si Nestle? Scrie pe borcanase ca sant pt. 4 luni. Cum se coceau bananele prin gazare? Poate se bagau intr-o camera cu multa caldura dar prin gazare nu pot sa inteleg cum....

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput