endometru subtire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:

Miki-Miki, vroiam sa te intreb daca tinctura de marar se poate lua in timp ca fac si stimulare cu hormoni?


Petit_ange tincura de marar contine estrogen si nu merge si cu hormonalele alopate . Atentie! Excesul de estrogeni poate duce la formarea fibroamelor. Trebuie sa alegi intre ele. Estrogenul din tinctura de marar se asimileaza mai bine de organism deoarece este natural si organismul il recunoaste ca aliment. Impreuna cu hormonalele date de dr ar merge Maca deoarece ac nu contine hormoni (contine aminoacizi parca si vitamine). Maca are rolul de a regla hormonii in organism (inclusiv cei tiroidieni).


Miki

Lasati barca la apa ! Undeva, in larg, un om se ineaca.EDWARD SMITH UFFORD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micam spune:

Azi eu sunt ziua 1 (aseara a fost doar o pata mica - deci nu consider ziua 1???). Pot sa incep de azi sa iau Maca (Mishulina si eu tot de la firma aia am luat in ianuarie dar le-am intrerupt ptr ca am avut o dereglare de CM ) si sa renunt la stimulare cu Ova- Mit ?
Multumesc fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

micam, zi 1 este prima zi cu sange viu colorat, deci nu ieri
tu-ti faci singura stimulari? sper ca nu pt ca ar fi o grava greseala; trebuie monitorizat cu eco altfel dai in altele, chisturi pe ovare, hiperstimulari, te dereglezi de tot; bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micam spune:

dj_mama multumesc !!! nuuu - nu fac stimulari de capul meu!!! cu monitorizari, cu echo, cu tot tacamul !!!...Am tot facut stimulari din septembrie anul trecut si acum sunt dupa 1 luna de pauza iar dr mi-a zis ca daca vreau sa incerc de luna asta sa iau iar Ova-mit si sa vin la echo. Ovulatie am dar se pare ca de la ova-mit endometrul s-a subtiat. Luna trecuta , natural am avut in ziua 12 E = 5,8 si 1 folicul de 14,5. Cand faceam stimulare erau de obicei 2 sau 3 foliculi (dar nu mai mari). Iaar acum nu prea situ ce si cum - ptr ca vad ca nu prea merge sa iau si maca si Ova-mIT ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatriskiki spune:

Buna fetele , eu sunt lory si sunt noua pe aiic, eu am o fetita de 7 ani si vreau al 2lea bebe dar incerc de 2 ani fara succes sunt la stimulare si eu cu clostilbegyt z5-9 si duphaston, am prestat zilele 13 si 14 si de maine iau duphaston. poate luna asta am noroc , medical cica n-am nimic si nici sotul, dar totusi nu se intampla
va urez succes poate am si eu noroc luna asta sa fiu
cu drag,

lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Petit_ange, si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine.Estradiolul inainte de stimulare era sub limita.
Am facut si eu pana acum 2 luni de stimulare si endometrul e f mic si din cate am citit conteaza sa-l ai in regula de la inceput de ciclu.Foliculii ai fost in regula dar degeaba, nu s-a intamplat nimic.Dr mi-a dat sa i-au estrofen -2 pastilute/zi impreuna cu progesteron.
Sunt curioasa luna asta ce va fi.
Am cautat astazi si maca sa-mi cumpar.Vom vedea.
Poate tinem legatura pe PM sa vedem ce solutii ne gasesc doctorii nostri.
Sunt in ziua a patra a ciclului.
Succes!


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Buna Ali,
Am fost si azi la medic si endometru nu a crescut deloc, e tot in jur de 5, pe cand foliculii sunt ok, e unul chiar de 20.Si eu iau estrofem si de maine iau si duphaston. Tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Acum am gasit raspunsul la ceea ce te intrebam la celalalt subiect... deci ai luat duphaston inainte sa se vada ca foliculii s-au spart. O atitudine neprofesionista a medicului. Parerea mea
Corect ar fi fost sa-ti dea pregnyl atunci cand a vazut ca foliculii au ajuns la maturitate si duphaston dupa ce vdea la ecografie ca foliculii au eclatat.
Acum risti sa ai niste chisturi de toata frumusetea, si asta numai pt ca ti-a dat progesteron prea devreme...

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput