cine a nascut cu Dr.Rusa Ion??

cine a nascut cu Dr.Rusa Ion?? | Autor: babyyy

Link direct la acest mesaj

Buna burtici & mamici , sunt insarcinata in 4 luni si pacienta a domnului dr. Rusa Ion (cel tanar ), se poarta foarte bine cu mine si ma simt in siguranta cu el pe aceasta perioada a sarcinii insa as vrea sa aflu de la doamnele care au nascut deja cu acest doctor experientele lor: te lasa sa alegi cum vei naste , vine cand il chemi sa te asiste la nastere , oricare ar fi modul: normal,cezariana si la orice ora din zi si din noapte?Am inteles ca nu prea e de acord cu vitaminele prenatale,,, voi l-ati ascultat si nu ati mai luat sau ati luat pe tot parcursul sarcinii vitamine?Este obligatoriu la el de cate ori te duci , pe langa consultatie sa faci si echo lunar ?Cat este o nastere normala si cat este o cezariana la el?Imi este rusine si nu cred ca se cade sa intreb asa ceva insa vreau sa fie multumit cand ii voi da $. Scuze pentru atatea intrebari :) va pup

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

din ce oras esti?
exista un Rusa in Constanta. ai detalii despre el in lista de medici ginecologi/obstetricieni: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65883
acolo intalnesti parerile fetelor carora le-a supravegheat sarcina.
numai bine si sarcina usoara!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

mersi pt raspuns , da despre acels dr este vb , sunt din constanta.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

am intrat la lista de medici genecologi insa nu scrie mai nimic despre acest doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Buna burtik! Rusa Ion a fost si medicul meu in perioada sarcinii, am fost f multumita si nu sunt singura, am multe prietene care au nascut cu el si au fost incantate de alegerea facuta. Intr-adevar, la fiecare control te trimite si la eco, dar pe mine nu ma deranja deloc, ptr ca eram taaare nerabdatoare sa-mi vad printzsa. Totul a decurs ok cu sarcina, de fiecaredata masuratorile erau bune (intre timp mai mergeam si la alt eco si aveam termen de comparatie). Nu este adeptul vitaminelor si am vazut pe propria-mi piede dc. Am luat la recomandarea dr de fam Materna si am pus rapid 6 kg pe mine. Iti recomanda mai degraba sa mananci sanatos.
referitor la nastere- iti recomanda, daca nu sunt contraindicatii, sa nasti normal, poti discuta cu el despre epidurala. dar dc vrei, poti naste si prin cezariana, nu are nimik impotriva, dar aspectul asta se discuta in ultimele luni. Cezariana o face atunci cand bb este pregatit si corpul este pregatit de nastere.
Din cate stiu eu, vine la orice ora daca este urgenta. Mie mi-a dat nr lui de tel, atunci cand au inceput contractiile l-am sunat, m-a trimis sa ma internez (se intampla pe la 9 seara), asistentele ma asteptau, m-au tinut sub observatie si dim a venit sa-mi declanseze nasterea. Daca era cazul, venea si in timpul noptii ptr nastere. La mine bb nu a vrut sa iasa, a intrat in suferinta fetala si m-a operat de urgenta. Am f multumita de promtitudinea si profesionalismul lui (si nu-mi da bani de reclama).
puncte in plus - are saloanele lui, curate si personalul mai dragutz decat in alte sectii.
puncte in minus- trebuie sa cam stai la coada la cabinet (eu mergeam de obicei la sf programului), si nici dotarile nu sunt extraordinare.
despre "tarife" - asta dc vrei o discutam pe Pm, chiar am o prietena carea nascut sapt trecuta prin cezariana, ma pot informa deste ultimele preturi
Sarcina usoara in continuare!

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

MYGIRL ti-am trimis un msg privat.pupici

Mergi la inceput