Smecherashi de iulie-august 2004 (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Cristalina, deci nici acum nu-i sigur cu sarcina? dar unde e totusi bebe? sau ce s-a intamplat cu el??

Roberta, La multi ani !sorei tale si sa aiba mai mult noroc de acum inainte!
Tie mult succes cu proiectele.
De la vitamine am auzit si eu chestii din astea, dar eu nu exagerez , ii dau doar cateodata cand e jale. Si acum e mare jale in zona. Cu poediatrul ma gandesc acum daca nu am du-o cand era cu febra de 4 zile, acum cand nu e chiar rau, cand de fapt e sppre bine, medicii aici vor zice ca-i unh moft de-a meu si in plus dau o gramada de bani( asta nu ar fi problema), numai ca aici nu-s ca la noi, copii tre sa fie rau bolnavi ca sa le dea medicaemte si cum ea e spre bine, nu stiu daca as rezolva mare lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

asa imi placede voi...la raport!
Cristal atitudinea doctorului mi se pare ok....si mai ales te protejeaza. sa fie bine! oricum....dar sa fie bine. ia niste paracetamol, ceva vitamina C si niste anti-mucizante....si sanatate!
Marcelle parerea mea e sa lasi copilul in pace cu vitaminele. nu are pofta de mancare de la muci, e normal. da-i ce vrea sa manance, tine-o hidratata. ia-i niste ambroxol/acetilcisteina 100mg de la farmacie, se da fara reteta si e ff buna. sanatate multa! si tie bineinteles.
Robi wow, bafta multa la lucrari! si la multi ani pentru sora ta...intotdeauna rasare soarele, asa sa stii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Roxi, eu sunt In Franta acum mama, ai vazut??

Cupilu saracu e disperat, si se mainifesta prin nemancat.
face greva la toate produsele, pe langa muci.
si mananca rau deja de o luna. Tot nu crezi ca-i cazul cu vitamine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

roberta, la multi ani surorii tale, cit mai multi si fericiti! scoate-o in oras, iesiti cumva din cotidian...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata zic si eu cu intarziere.
Rox se pare ca am fost gand la gand azi... si eu am fost chitita sa ma pun din nou pe pilates, dar... domnul meu m-a sabotat, a facut nustiuce inginerie cu monitorul si nu megea sonorul Asa ca am renuntat si am trecut la chestii mai domestice... curatenie mare ca maine vine musafira mea
ca sa revin, toata stima pt cele 60 buc abdomene, eu mai mult de 40 nu prestez, poate daca ma mai antrenez
Marcela, bine ai revenit la noi!
Lia sper ca te-ai linistit cu cantarul, sa stii ca m-am mai uitat o data in prospect pt mai multa siguranta... scrie ca nu trebuie functia aia care masoara grasimea de anumita categorii (copii, batrani, persoane cu tratament pt circulatie, gravide, sportivi) Se pare ca are legatura cu pulsul, care stii ca se modifica in sarcina si de aceea apar erori. Deci bebe e ok, nu i-a facut cantarul nimik.
Fugim afara in ploaie un pic, pana nu distruge Eva bruma de curatenie pe care am reusit sa o fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Marcelle, bebe sau e ascuns (acel indulgent 5% in care speram cu toti), sau nu s-a format ori intr-un stadiu precoce s-a oprit din evolutie din varii motive.
Eu si nenea doctorul nu suntem speriati de asteptare (m-am suparat, am plans, m-am obisnuit oarecum cu ideea ca asta e viata si mergem inainte cu bune si cu rele) dar omul meu este foarte stresat ca sa nu cumva sa imi puna mie sanatatea in pericol asteptarea....

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Gagici, am terminat lucrarile!!!! Si cui sa ma laud, daca nu voua? asa ca fug sa le listez undeva ca n-am imprimanta acasa, apoi la sorela mea si voi urma sfatul tau, Carmen, o iau pe sus si-o duc in targ, pe seara apare si al meu barbat la mancat diverse la ea, asa ca vreo 2 ore tot prindem, de un shopping!
Ah...am vorbit cu copilul meu si stiti ce mi-a spus? "Mami, baby pui buba, mami pa!". Adica, in traducere libera, el e puiul bunicii, mama e plecata, asa ca.... Dar nu ma supar, el e acolo in culmea fericirii, vremea e superba, asa ca sunt multumita ca-i e bine, desi mi-e tare greu fara el.

Va pupicesc si va rog sa-mi tineti pumnii maine dimineata, cand ducem lucrarile la profesor!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roberta, tinem pumnii bine si ii inapoiem maine cand spui ce ai facut la profesor...:))))
Bafta maxima!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Marcelle bineinteles ca stiu ca esti in franta acum, care e problema? ca nu inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Roxi,problema era ca ma trimiteai la farmacie, dupa ambroxol, acc, am crezut ca nu stii unde sunt.

Din astea am aici, i-am dat Eurespal. Crezi ca ACCul e mai bun decat Eurespalul? I-am dst deja 10 zile Eurespal.


Mergi la inceput