Bebelusi de ianuarie-februarie 2006(44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna seara gagici!

Uitasem sa dau datele de la 5 luni . Irina te rog baga si la noi 7,300kg si 69cm.

Felicitari celor care s-au cantarit, masurat si injectat astazi. Sa treceti usor peste starile adverse si la maraiti.

Silvi inca nu am rezultatul. Il las sa verifice bine si sa puna eventualii microbei la crescut si apoi la tratat... sa stim cu ce actionam si noi sa nu bagam antibiotic pe bajbaite. Asa ca mai spre sf. sapt... daca e cu microbei.

MONI - cauta miscacioasa de vanatai ca si al meu duduie patutul sub el ce tropaie din picioare. Mai nou sta la mine in brate se ridica in fundulet si se da pe spate in balans precum copii strazii.

Fug la nanica, pe maine si noapte buna tuturor!

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anda traiasca SAB SIMPLEXUL si tu, ca mi-ai dat ideea asta!!!
Nu mai am nimic, asa ca sunt la calcat camasi si hainute. pe urma merg sa spal husa caruciorului.
Denisa lasa ca treceti cu bine si peste vaccinul asta.
acum ma uit si eu la ultimele poze ale emmei, ca le-am ratat. Misto bara cu jucarii si palariuta.
Moni bine ca ai adormit-o. Al meu doarme de la 20.45. maine dim. iar se scoala cu noaptea in cap.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Denisa, pupici micutei vaccinate . Sper sa treceti usor peste asta.

Monica, am vazut pozele cu supariciul mic. Ce scumpicaaa !!! (am adaugat si pozele trimise pe mail)

Astery, ce mai faci ?
Noi cand ne mai vedem ?
Pupici Razvanelului .

Eu sunt super chiauna... abia fac fata, dar am ambitie sa dau si cu var si sa vopsesc pana sambata, la botez.
Am reusit sa termin bucataria, iar in seara asta am inceput holul de la intrare.
Asta fiindca invitatii vin mai intai la noi, abia apoi plecam spre biserica si vreau sa nu ne fie rusine.
Cosmin zice ca-s stresata si cred ca-i asa, dar cine sa-mi scoata asta din cap ?

Giova, numai bine !


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA
SURIOARELE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIOVA nu-mi mai aminti ca daca iar imi da desteptarea la 5 fac cu nervii!
DANA mersi! Las c-o sa ias totul ok! Deci luni iar poze de la un botez!

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

GIO, imi pare bine ca ti-a trecut, io am constatat ca Sab Simplex-ul asta functioneaza mai bine pe adulti decat pe bebei.
Ai reusit sa il inscrii pe Marco?
MONI, hai ca trimit PM cu rezumat. Maine il scriu, sa am mintea limpede ca sa imi amintesc tot.
Si al meu bebe a fost marait, cred ca l-a durut burtica, habar nu am de ce. De fapt am eu o banuiala, am schimbat brusc marca de lapte praf si cred ca de aia.
ANA B, sa inteleg ca suntem colege de suferinta si tu tot cu o traducere te chinui?
DANA, spor la treaba, sa termini totul pana la botez.
Acum ma duc sa sufar si eu cu traducerea mea, si cand ma gandesc ca pe 1 iunie am un examen super important, ca nu am invatat nimic pana acum si ca iar o sa ingras porcu' in ajun imi vine sa


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Da, Monica, iar poze de la botez .
Vreau sa va spun ca am niste emotiiiii teribile.
La fel am avut si la Oana, nu credeam ca le repet, dar asta-i treaba.
Sincer va spun ca sunt mai emotionata decat atunci cand m-am casatorit, desi si atunci...

Si parca si Raisa Ursulinei se boteaza tot sambata asta.

Anda si eu mi-s maestra la ingrasat porcu-n ajun la examene. Las' ca trec ele CU BINE.

Spor la traduceri, fetelor !


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA
SURIOARELE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da Ursulica are botezul Raisei parca.Mi-a aratat si pozele de la nunta pe mess si altele super cu Raisa,nu stiu daca le-a pus si album ca nu m-am uitat.

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dana . am pierdut mail-ul tau. dar sa nu te incurc, mai bine trimit pozele dupa botez.
Cred ca ai emotii, eu inainte sa plec de acasa, in timp ce ma machiam, plangeam de mama focului. in biserica prea putin am plans.
Anda spor la traducere.
Nu ma lasa afurisitii aia, si nici nu mi-a raspuns administratorul. sa vezi ce le fac.
Nu a pus Ursoaica nicio poza.si nici n-a intrat sa ne povesteasca.

fete va pe toate.
merg sa ma pregatesc de somn, caci tre' sa apara si Clau.
pe maine.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Salutare!
Zi mai proasta nici ca am avut. Are si parti bune, asadar:

La vaccin Tiberiu nu a plans.
Irina Datele la 4 luni sunt: 8,000 kg si 67 cm.
Diversificam cu orez de la nestle si piure de mere si banane de la humana.

vesti despre tata: Idiotii l-au bagat pe la 17:00 in operatie sa-i scoata apendicul. Iau facut anestezie locala. Dupa ce l-au deschis au observat cu nu e apendicul si are o tumoare. Asa ca i-au facut anestezie generala. Iau scos tumoarea si au indepartat 2 bucatie din intestinul subtire. A iesit din operatie la ora 21:00. Intre timp eu si mama stateam ca proastele in fata blocului operator. Nu ne-a bagat nimeni in seama, Nici cine suntem, nici ce vrem. Nu stiam absolut nimic. Nu va spun cum arata tata cand a iesit din operatie. oricum are tot abdomenul taiat dela stern in jos. Ne-a luat doctorul deoparte ne-a spus ce si cum, ca spera ca tumoarea sa nu fie maligna, si ca daca trece peste noaptea asta o sa fie bine. O sa-l tina 3-4 zile la reanimare. Cand a juns la reanimare si a devenit cat de cat constient a intrebat de Tiberiu. Nu mai pot ca ma apuica din nou plansul.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Si ne mai miram si suparam ca el presidente s-a dus la Viena. Pai bou sa fi sa te operezi aici.

Printre altele fii-miu a mancat azi f. putin, pana in 600 ml, dar a fost foarte vorbaret si vesel. Dupa vaccin nu am mai apucat sa-i punem nici o compresa ca ne-am dus la spital la tata, de unde a vent Alex sa-l ia. Nu a facut nici temperatura si acum doarme dus.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput