Mamici de mai-iunie2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:


Iuly, ai grija ce faci. Mai e vreo nebuna ca mine la 38 sapt si 6 zile sa conduca?





Uite-aici o nebuna, dar care n-are decat 37 saptamani ( maine). Chiar acum ma duk la gym, dar o sa conduc foaaarte atent...

Lacry 36+6


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Felicitari noilor mamicisa fiti sanatoase si sa va bucurati de bebei.Mult laptic va doresc .
AMA , incearca cu silicoane de la Avent pt tzatza aia care doare , sunt foarte bune .Se aplica pe tzatza si bebe apuca de ea si nu mai doare asa tare
.

ALIA 38w
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Ama, laptele de mama tine la frigider 24 de ore (dupa unii 48 dar mie mi se pare cam mult) si la congelator 6 luni. Eu nu l-am pus niciodata la congelator, n-am avut ocazia. Il pui la frigider imediat ce il mulgi si il incalzesti imediat ce il scoti. Nu il reincalzesti daca bb nu l-a papat pe tot, arunci resturile ramase. La temperatura camerei e in regula vreo 30-40 de minute. Evident, i-l poti da si proaspat muls.

Lui Serghei i-l dau cu bibele de la Nuk dar Katjei i-l dadeam cu cel de la pompa...nu s-au intzarcat nici unul. Cred ca ai vazut deja cum tzasneste laptele din tzatze prin vreo 5 canale si cum curge de la bibe prin unul singur...nici un bebe nu va prefera biberonul daca mama are lapte suficient, e un nonsens.
Cred ca cel mai bine te mulgi la sanul cu ragade, e dureros dar nu la fel ca suptul, nu se compara!
Mult succes!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Am scris ditamai mesajul si a disparut!!!Alia am incercat si cu mameloane de silicon dar tot ma doare cand suge bebe.Sper sa nu se intarce cu biberonul pana imi trec mie ranile.El mananca la 2h si la mine mulsul dureaza o ora..e adevarat ca scot 140ml care ii ajung pentru 2mese, iar la a doua masa mai cmpletez si cu san sa se sature.Abia mai reusesc sa dorm..si a mai facut si colici.. Acum il tin pe mine sa doarma ca se trezeste si plange de durere..mi-e asa de mila de el cand il vad cum strange piciorusele si se inroseste tot ca il doare burtica..Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Ama , sper ca ai incercat cu silicoane de la Avent , nu altele.
HAI CARMINA, NASTERE USOARA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Am vorbit cu Luana, sunt amandoua forte bine, bebe Hora papa de zor iar Luana "zumzaie" pe holuri. Spera ca maine sa plece acasa!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Ina mersi frumos, asa am facut si eu, l-am pus la frigider imediat ce m-am muls si cand s-a trezit bebe l-am incalzit si i l-am dat.Dar noi am facut colici deja si dupa ce mananca il doare burtica si plange..trebuie sa il tin pe burta mea pana se mai linisteste..abia mai apuc sa dorm.
Asteptam poze cu Serghei sa stii, eu una de abia astept sa-l vad!! Sper sa se mobilizeze mai repede sotul tau cu pozele! Alia nu, nu de la Avent am mameloanele de silicon.Dar nici pe alea nu le suport pe sani, iar cand trage bebe e la fel de dureros..oare in cat timp mi-or trece ranile sa scapam de biberon?
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Salutare.....sunt o viitoare mamica de sept-oct :) si am trecut de curiozitate sa va vizitez. E foarte frumos la voi - fiecare zi aduce o noutate...o viata :) Si eu abia astept sa iasa puiuta mea.
Felicitari mamicilor care au nascut! Si sper ca nu v-am suparat cu mesajul meu dar dupa ce am citit postarile voastre imi vine sa plec de la servici si sa intru in primul magazin cu lucruri pentru bb :)

Va pup si va urez nastere usoara la toate!!!







http://pg.photos.yahoo.com/ph/silvia_pepelea/my_photos


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

CARMINA cred ca deja esti cu bebelul in brate!asa ca iti spun ....felicitari sincere si din toata inima!

RAALUCUTZA38+cuRAUL CELESTIN


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:



Salutare salutare!

Dupa cum va spuneam si noi am tras o spaimaaaa....ca ne-am trezit cu niste pete de sange(maronii de altfel) pe tampon de credeam ca incepem travaliul. Dar se pare ca am facut ceva efort(tot ce e posibil, ca de abia am terminat de montat centrala). Asa ca ieri am facut un drum pana in Bucuresti sa ne vada dr P. din fericire nu e nimic grav, sangerarea s-a oprit!

Am inceput si seria de contractii( din nou) asa ca am trecut la medicatie 'grea'. Joi venim in Bucuresti si ne pregatim de nastere. Probabil ca tot la inceputul lunii iunie o sa fie.

Ieri ne-a primit la clinica de FIv de la Medsana si imi era o rusine...ca erau numai cupluri care doreau copilasi acolo, si intru eu cu imensitatea mea de burta.....

Slava domnului ca suntem toate bine! Si nasterile merg bine! Bebelusi sanatosi, mancaciosi! Tot ce ne puteam dori!!!


Mihaela
35+


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10054;101/st/20060618/k/e328/preg.png

Mergi la inceput