Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mersi Maraki, toata lumea imi spunea sa nu incep cu diversificarea inainte de 4 luni..dar vedeam ca nu manca suficient si am riscat. Dupa sucul de morcovi isi rodea mainile..asa ca la jumatate de ora i-am bagat 100 ml laptic, s-au dus iute, poate ii face pofta morcovul si am noroc!
Peste 2 sapt incep cu cerealele..pana atunci testam si sucul de mar.
fetelor!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

IRINA, ce mare a crescut Mario! Nu stiu cine a zis ca o sa rupa multe inimi, dar asa e!
CATA, am vazut pozele de la botez. Totul imi place, iar tu si Bia sunteti superbe! Nu mai zice ca esti grasa ca nu te cred!
INGRID, si noi am inceput cu suc, dar de mar si ii place. Ca si MONI iti zic: daca i-ai dat si formula poti sa incepi mai devreme diversificarea.

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA acum am vazut ultimele poze cu Ayan! Ce fain ii sta in rosu! Si pozele din parc sunt superbe! Mai ti minte cate scari ai urcat ca sa-l ai mai devreme pe Ayan???
IRINA ce facusi mai? Ai sters frumusete de poze???? Pai cand imi era dor de Mario, ma mai uitam la ele si daca le-am mai vazut de trei-patru ori ! Si astea ultimele sunt mortale,mai ales aia in care parca-i in acvariu Mama cu ce ginere misto m-am ales! de la Di!
BOMBO am vazut-o si pe scumpetea de JASMINE in ultimele poze,mama ce de instalatii pe acolo! Ar paraliza neuroloaga aia sa le vada!
L-am vazut si pe Andrei a lui Tanti,ce frumusel e! De ce nu mai intri sa ne zici ce face?
Ce sa mai zic de TIBERIU,in sfarsit ANASEBE ai mai pus poze! Pai voinicul tau zici ca are 6 luni pe putin! Si vad ca si el e preocupat de jucarii,ii plce in scaunul ala,nu? Pozele din parc sunt jos palaria si ale voastre!
lA NOI A TRAS O TURA DE PLOAIE ,ASA CA A PICAT PLIMBAREA...POATE MAI TARZIU,PRIN APROPIERE...

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

MONI, asa e! Uitasem de faza cu scarile! Oricum m-am chinuit degeaba cu scarile, tot cand a vrut el a venit pe lume! Vroiam sa nasc inainte de Craciun si am nascut peste termen! Si eu m-am gandit la acvariu cand l-am vazut pe Mario in patut. Sa stii ca o prinde bine portocaliul pe Dienita! Ce bunatati mai faci azi cu robotul?

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Alina am facut doar suc de mere,am mai taiat niste varza,apoi iar piure de cartofi si pentru Dia piure de morcov cu telina,cu cartofi si pastranac...a mancat ca o sparta l-am pus pe Ghita sa-i dea ,meritau filmati dar mi se descarcasera bateriile!
Acum dupa ce se trezeste ii fac tot cu el piure de banana cu putin lapte si cu cereale.Ca nu am in ce pune cereale: supa nu vrea si lapte ii dau tzatza si n-am chef sa ma mulg acum.Lapte praf doar de maine ii da mami iar,cand voi fi la birou.Tu ai inceput si cu sucul de mere la Ayan?
NICO am vazut-o si pe DARIA in echipament de botez,e super-super-super dulce! Si ce-mi place aparatoarea aia de patutz,omdida! Trebuie sa cos si eu alta,ca asta pe care am primit-o e cam mica si subtire...Am un burete mare (saltea subtire) si materiale colorate,doar timp n-avem...eu cu proiectatul ,mami cu cusutul....Sper ca reusim anul asta

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

Da, am inceput sa-i dau lui Ayan suc de mere, ii place mult, de ieri a inceput sa pape mai bine cu lingurita, sa nu mai curga totul pe el. I-am dat cu lingurita ca sa invete sa pape, ca in curand oricum ii dau piure de fructe. Vreau sa-i dau si suc de morcovi, sa vedem cu ce il fac pana luna viitoare cand ne vin accesoriile de la robot.
ANASEBE, super misto tortul! A iesit bun ?

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Ziua buna fetele.
Multumesc pentru urari. Scuze ca am disparut brusc, dar vineri am avut musafiri. In weekend intru mai greu ca suntem toti acasa si nu prea stam pe net.
Ana, trimit linkul de la reteta pe pm, dar deseara. A iesit delicios tortul.
Aseara v-am citit, dar eram prea obosita sa raspund. Acum trebuie sa fac teme cu mandra, deci iar o zi ocupata.
Mersic de ideea cu tetine pe numere. Nu credeam ca poate sa fie mare diferenta intre ele. Si totusi este si baiatul meu a mancat tare bine in dimineata asta si rapid, pana sa il apuce mofturile terminase biberonul.
La multi ani bebelusilor sarbatoriti ieri si azi. Sa fie sanatosi, frumosi si norocosi si sa le aduca parintilor numai bucurii.
Fug sa ma ocup de mandra.

03/02/2006 si 25/04/2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

DIANA, al tau e Peter? Chiar de el am uitat sa zic ca e frumos si mare! Sa va traiasca!

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

M-am mai uitat la ALAIN cel voinic,la pozele de botez,nu-mi iese din minte masa aia intinsa ! Si pe la Dainel,Ioana,Clara am mai intrat dar e cam pauza de poze noi!
Nu mai stiu cine a mai pus poze noi si mi-e lene sa le iau la rand1
La Bia m-am uitat pe sarite ca-s f.multe de la botez,trebuie odata cand am timp mai mult sa le studiez.Oricum am vzut faza cu ursitoarele

Voiam sa va intreb daca mai are cineva bebe cu semne de alergie,adica nas care pufaie de muci, dar muci ioc,stranut de cateva ori pe zi,ochi rosii la care se freaca intruna si culoare usor albastrie sub ochi??? Am citit ca astea sunt semnele si Diana le are pe toate.Acuma o fi de la praf,pene,sau de la polen????

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

MONI, citeste aici http://www.desprecopii.com/info.asp?id=65 de alergii.

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput