Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:


Tu de fapt ce vrei? Sa termine cu aia si sa fiti din nou o familie fericita? Chiar daca se intampla asa amintirea diminetii in care l-ai asteptat in fata firmei o sa te bantuie mereu, nu cred ca o sa mai poti avea incredere in el. Si fara incredere orice relatie este compromisa.
Eu cred ca meriti mai mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Ce vreau eu?Vreau sa -l am doar ptr.mine,sa aflu adevarul,sa ma convinga ca nu a fost nimic nu doar sa-mi spuna ca bat campi.Sa ma pot baza ca vine acasa in fiecare zi dupa ce termina serviciul si nu se opreste la o bere cu x si y.Dar nu cred ca o sa se intample aceste lucruri niciodata si sincer nu stiu cum voi trece peste toate astea SINGURA ptr.ca el imi reproseaza totul numai mie el ne avand nici o vina.Imi e frica de un divort nici nu ma pot gandi cu adevarat la asa ceva.As vrea ca totul sa fie ca la inceput dar nu prea cred ca se poate.M-am gandit sa-l urmaresc cand pleaca de la serviciu dar imi e frica ca ma vede si nu vreau sa ajung bataia de joc a tipei ptr.ca asa cred eu ca tot ei i-as da satisfactie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Davidutza, crede-ma ca imi pare foarte rau pentru ce ti se intimpla. Dar trebuie sa ai curaj sa rezolvi chestia asta. Pentru asta trebuie sa procedezi altfel decit de obicei. Mult mai ferm vreau sa spun. Asta nu se va intimpla pina nu realizezi tu ca e mai bine sa-i dai de capat. Te minti.
Nu mai prelungi chinul asta, nu e bine nici pentru copil.
Trebuie sa iei masuri RADICALE. Asa sigur pierzi. Chiar daca se incheie chestia asta de acum, probabil ca va fi alta si alta. El trebuie sa vada singur daca mai vrea cu tine. Tu trebuie sa-l pui in situatia sa aleaga. In acelasi timp trebuie sa fii pregatita pentru oricare ar fi raspunsul.
El simte ca te temi si se poarta ca un cocos. Curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Davidutza,

Si eu ma alatur fetelor ce ti-au recomandat o solutie transanta.
Fie il tratezi cu maxima raceala si indiferenta (chit ca-ti vine sa musti din piatra de durere!), fie te muti la parinti sau o ruda, daca se poate. Faza cu parfumatul si plecatul de acasa cu copilul agatat de fusta este pueril, in opinia mea.
Ma gandesc ca prin mutarea ta ii dovedesti ca nu esti la dispozitia lui precum o servitoare si ca nu este de neinlocuit. Stiu ca tu nu vrei sa il inlcouiest, dar macar sperie-l. Trebuie sa ai puterea asta.
Nu este vorba numai de demnitate, dar daca este sa te desparti se va intampla mai devreme sau mai tarziu. Cine a spus "Boala lunga moarte sigura" MARE ADEVAR grait!
Cunosc o fata care 6 ani a tot lungit-o cu un tip, care mai mult era suparat pe viata, avea depresii, si o suna din 3 in 3 luni si o dadea peste cap cu totul. Fata a asteptat cu anii si pana la urma si-a gasit pe cineva care in mai putin de un an i-a si pus pirostriile. Ex-ul nu mai nimerea pe unde sa o sune. Iar tipa evident ca s-a dus dupa tipul care i-a dovedit ca o iubeste nu viseaza la cai verzi pe pereti si nemurirea sufletului.

Cat despre faptul ca sotul tau apare cu o "ea" in fata firmei dupa ce a lipsit o noapte intreaga ...Mai ca nu ti-a dat in scris ori vreo poza, ceva, ce dovada mai vrei, sa-i prinzi asupra faptului ???? Sa ii vezi tinandu-se de mana??? repet, trebuie sa fi mult mai transanta si RECE SLOI cu el!!! Nu ii calca nici macar o batista !!!!!!!!!!! Nu ii pregati nimic de mancare, spune-i ca asta-i respectul pe care il merita!
Na ca m-am aprins, scuze.
Din toata inima sper sa fie doar o ratacire de moment, nu trebuie sa te gandesti la divort imediat, dar macar incearca sa vezi cum stai: te indrepti spre divort sau el isi revizuieste atitudinea si vine spre casa?

Numai bine,

Carolyne si bobocelul Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns furni spune:

quote:
Originally posted by davidutza74

Ce vreau eu?Vreau sa-l am doar ptr.mine,sa aflu adevarul,sa ma convinga ca nu a fost nimic nu doar sa-mi spuna ca bat campi.


Ce vrei tu nu se poate. Ce spui tu se bat cap in cap: ori vrei sa-ti spuna adevarul (care este evident) ori ca nu a fost nimic (pt. care nu are argumente si probabil nici nu vrea sa te convinga de asta, desi tu iti doresti).

Ce sa-ti spuna, ca ce ai vazut nu este adevarat? Esti in faza in care mintea ta refuza sa accepte realitatea. Cred ca va trebui sa o accepti si sa vezi ce poti face de acum incolo.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viermisor spune:

Toate ne dorim asta, chiar daca ne intelegem bine sau mai putin bine cu 'jumatatea' noastra.
Daca ai mai iubit, stii bine ca asa ceva nu se poate . Inceputul unei relatii este totdeauna inaltator, cand fiecare da ce-i mai bun din el si ascunde, voit sau nu, partea intunecata a caracterului sau. Iubirea de inceput tolereaza orice, dar din pacate nu dureaza la nesfarsit, la nimeni.
Ce-ti pot spune, e doar atat, ca nu exista iubire adevarata fara respect. Nu sunt in masura sa dau sfaturi, ce sa faci si ce nu. Iti spun doar ce as face eu.
Eu una nu l-as mai suna, nici daca as avea nevoie de el (nici in cazuri extreme, legate de copil). Daca nu ii pare rau de ce a facut, nu se schimba, inseamna ca nu ma vrea. L-as pune, mai mult ca sigur, sa aleaga intre mine si 'dansa'. Stiu ca mi-ar fi greu, dar in primul rand trebuie sa te gandesti la copil. Crezi ca el nu simte stresul tau, crezi ca pe el daca e mic nu-l afecteaza?
Eu stiu, din proprie experienta, de iertat, ierti cumva, dar nu uiti niciodata. Si daca o iei prin prisma asta, nu o sa fie niciodata la fel ca la inceput.
Ai graija de tine si de micut.



Mari & Bianca(18.07.2004)

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Bravo fetele, aveti perfecta dreptate.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Am fost cat se poate de transanta dar din cate am obs.tot nu am rezolvat nimic si se pare ca cea care ar pierde tot eu as fi(l-as pierde pe el).Daca eu sunt rece el e si mai rece.Nu mai stiu ce sa fac nu am nici o idee daca il las in pace si nu-l mai sun oricum nu il intereseza daca il sun oricum nu e bine sunt total debusolata si nu stiu incotro sa ma indrept....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Da" sex cu el mai faci sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Guestus, citez : asta e intrebare de ora 3 jumatate ?


Mik.

Mergi la inceput