Bebelusi de iulie-august 2005 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Salutare fetele!!!!

Multumesc pentru raspunsuri!

AVEM GATA ALBUMUL DE 9 LUNI!!!!
BB DE IULIE POATE NE TRECI SI PE NOI CU O POZICA IN ALBUMUL COMUN, TE RUGAAAMM FRUMOS

Si daca ne actualizezi si datele, ramanem in continuare recunoscatori:

7 dinti, 8 700g, 74 cm.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Luminita papam supa cu lingurita mica,de prajiura.
Gesi...tare faza cu soacra.
Starchi il pupam pe Matei cel " furacios " e dulcel foc muscand din painea aia mare!
nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada

MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

acusor,
pt mucisori poti sa-i pui picaturi Humex Spray care sunt cu apa de mare si au aplicator special pt bebei. eu o data din greseala i-am dat in gura ca s-a foit si n-am nimerit nasul. si i-a placut asa de mult gustul ca acuma cand ma vede cu sprayul deschide gura. si i-l mai dau sa-l bage pe la masele ca-oi place tare.
a mea a fost mereu mucioasa de la inceput. inainte sa le descopar pe astea ii puneam ser fiziologic in nas cu o seringa mica.

daca nu-l deranjeaza prea tare mucii la mancat si dormit si n-are febra, atunci doar picaturi simple. si aspirat la greu.

mamica de maria, 9 luni si 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

anis,
si a mea de vreo 3 zile a inceput iara sa bea prost laptele de dimineata. de la 200ml a ajuns brusc la 120-150. seara in continuare bea 200ml cu un pic de cereale. eu cred ca nu ii e f foame si ca ar trebui sa-i maresc intervalul intre ultima masa si prima masa. pediatra mi-a recomandat sa-l maresc acuma la de la 8 ore 10 ore. insa n-am apucat inca. dar vreau sa o fac treptat sa vad daca o sa manance mai bine dimineata.
eu ii dau si dupa masa de pranz 100ml lapte pt ca mananca doar 150gr fructe si 150gr legume si 150gr iaurt.

mamica de maria, 9 luni si 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema.nu.ela spune:

fetelor,
am si eu o intrebare legata de spalatul pe dinti (desi a mea inca n-are niciunul :D). eu acuma dupa ce ii fac baie, ii dau bibe si o duc la nani. dar cand o sa aiba dinti o sa trebuiasca sa o spal pe dinti dupa masa de bibe, ca sa stea cu dintii curati noaptea, nu? ca eu stiu ca de la laptic se fac carii. si atunci cum o sa procedez? daca o spal pe dinti nu ii stric somnul? sau poate chiar se enerveaza ca o spal pe dinti si n-o las sa adoarma. voi cele care aveti puiutii cu dinti cum faceti? ca as vrea sa ma pregatesc din timp cu schimbatul programului. sa incep sa-i masez macar gingiile deocamdata.

eu cand o sa inceapa a mea sa mearga o sa-i pun poarta din aia mica cu gratii la usa camerei ei. ca sa nu se apuce sa umble prin toata casa cand dorm eu. mi se par super misto pt ca nici nu-i inchizi usa ca sa se sperie si sa planga dar nici nu poate iesi singur de-acolo daca tu ai alta treaba. iar daca a patit ceva auzi oricum in monitor.
eu mi-am luat si un walkie talkie care merge pe 3 km si care are si functie de baby monitoring si o sa-l folosesc in concediu abia astept.

mamica de maria, 9 luni si 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

postat initial de cryna77

Scuze, sunt tot eu CRYNA77 SI ROBERT ,am uitat sa scriu ceva la evenimente ,de aiurita ce sunt... Daca se pot completa, as vrea sa scriu si urmatoarele:la doua saptamani-... am scapat de buricut si am facut prima mea baita,ajutat de viitoarea mea nanuta;
Iar la mancare am uitat sa scriu ca papa mititelul si... branzica de vaci.
Iar ca si comportament: sunt un bebe cam agitat...
Cred ca asta-i tot... nu stiu cum se pot corecta datele din mesajul trimis deja, dar daca ma puteti ajuta... va multumesc... CIAO.

benchea c.


pentru editare mesaj scris anterior faci asa:

te duci la mesajul postat pe forum si in dreptul numelui, in partea dreapta apare o foaie de hartie cu un creion deasuprta ei. Daca treci cu mousul pe deasupra iconitelor din dreapta numelui vei observa ca apare un mesaj cu "EDIT". Dai click pe iconitza si se deschide mesajul scris de tine anterior. Si apoi faci corecturile de rigoare. Ca sa apara modificarile facute de tine pe forum dai SEND.


Succes

Freia si Alexa


Intram in legalitate


www.afsolutions.ro/help-ema/despre.php[/url]" target="_blank">Sa ajutam la terapia pentru Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Fetelor sunteti foarte amuzante si intelepte. Sunt tare mandra de voi, nu credeam ca pot gasi o comunitate atat de misto pe net.

lulu - ai mare dreptate cu atentia pe care trebuie s-o acordam cuplului.Si noi am trecut prin scurte crize si ne-am dat seama ca daca nu comunicam, conflictul se amplifica, cauzele nu se identifica exact (se stie ca barbatii si femeile rationeaza diferit ) si putem sa pirdem totul la un moment dat.

gesi - povestesti minunat, parca imi citesti gandurile cateodata ...numa' ca tu esti mult mai priceputa la "cuvinte".

mamini - multumesc de raspuns.

simona - sa dea domnu' sa fie cum e mai bine pt toti!

irda - sa te faci bine!!!

La multi ani bb-ilor nascuti astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

ema.nu.ela - desi i-am cumparat periuta si pasta, sincer, nu prea o spal pe dinti. Nu vreau sa creez controverse dar stomatologii cu care am vb si dr lui matei mi-au spus ca nu e f relevant spalatul pe dinti la aceasta varsta.

Iar cand o fac, il spal mai mult ca sa se obisnuiasca cu procedura...la fel si cu olita.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

12.05.2006

SMS-uri catre tata:

Tata, bucură-te! Astăzi! De mâine nimic nu va mai fi la voia intâmplării...toate vor fi la locul lor! Fata noastră a plecat la plimbare prin casă!


http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

Tata, sa sti ca mama de fericire.

http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput