Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

MULTUMESC mult de raspunsuri ,capul si-l tine de cind l-am nascut ,chiar si a doua zi la spital il tinea pt citeva secunde dar se cam balangane citeodata .Se ridica in fund daca-l apuc de minutze din pozitia culcat dar nu sta ,vine in nas ,credeam ca-i defect dar vad ca e normAL!





Va pup!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Catuztza, frumoasa dolofana!Noi aratam
asa

Mandutza, si noi picam in nas, dar azi am strigat-o si si-a indreptat spatele privind lateral , eu fiind in spatele ei.

Eu in premergator o voi pune sigur de la 7 luni, mai ales ca-l si avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Pana la urma, de ce bb din Iasi sau Vaslui a paralizat?De la Vpo???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mara, mama ce paroasa e Flavia! Si Bianca a avut par mai mult cand era micuta,dar a cazut si acum nu mai e asa mult si nici asa negru nu mai e cum era cand era micuta!

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

joy poate sa treaca maine doru sa-ti lase laptele? Vb maine pe mobil.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Ripley, cum ai descoperit ca avea Ana dop in urechi? Ai fost cu ea la control sau ai observat tu? Pupici multi de la Bianca pentru Anutache ca sa nu mai suspine .

Ma duc sa-i fac baita Biancai dar nu am nici un chef....as vrea sa zac putin la tv sau sa citesc o carete buna...dar ma cheama datoria. Maine vreau sa-i fac compot de mere,(cand am fost in spital doctorita mi-a zis ca cel mai bine e sa bea cat mai multe lichide,adica ea are 8 kg=8 00ml de lichide trebuie sa bea pe zi), si lapticul si ceiutul nu cred eu ca sunt suficiente...fug, noapte buna!

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Catuza, Flavia a avut mult par de la nastere si nu i-a cazut sau n-am vazut pe caciulita nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am vazut aseara din nou la Observatorul de la 11 stirea cu copilul de la vaslui: parintii acuzau asistentele ca nu i-au administrat ca lumea vaccinul, se pare ca antirujeolicul ar fi fost de vina, asistentele ziceau ca totul era ok cand a facut vaccinul. Ancheta e in derulare. Micutul are acum 2 ani, e paralizat de juma de an (paralizia nu a survenit chiar dupa vaccin). Sansele de recuperare sunt minime. Asta e ce a prezentat antena1. Cat o fi de impartiala si de corect redata stirea, cine stie?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ripley, am o mare rugaminte la tine. Cand mai vorbesti cu mama ta, intreab-o, te rog, de urmatoarea problema: am observat ca la Elise, diametrul pupilei ochiului stang e mai mare decat la dreptul. As vrea sa stiu daca o sa aiba probleme cu ochii. Eu am mai intrebat o dr. ofta (dar era cam tinerica...) insa nu mi-ar strica o a doua parere. Dr-ita la care am fost mi-a zis ca, dupa ce implineste fata 6 luni sa o aduc la consult, ca o oarecare diferenta este fiziologica...
Iar despre statul tzeapan: din cauza ca e slabuta, Elise se indoaie pe parti cand o tin in brate, dar nu intotdeauna ci doar atunci cand e somnoroasa; iar daca o las singura sa stea in fund se face covrig si vine in nas.
Cat despre legatura intre uitatul peste cap si fontanela... ce sa zic? Elise se intoarce in fiecare zi, de cateva ori pe zi dupa jucarii; inainte de a se intoarce pe burta face miscarea asta! Sper sa fie alarma falsa, la fel cum sper sa fie si cea cu fontanela pulsatila.... Apropo, a intrebat careva pediatrul despre asta?
Olitza? Hmmmm, cred ca o sa-i cumpar una de cum vad ca se poate tine singurica in fund si, la inceput, o s-o folosim pe post de jucarie. Apoi, pe la 9-10 luni... cine stie?
Si, ca sa fiu si eu in rand cu voi, ca tot puneti intrebari, am si io o intrebare: puiutii vostri mai regurgiteaza? Elise da, insa foarte rar (fata de acum 1-2 luni).

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Lavi, Kriszti haraie in piept, respiratia nu e suieratoare-nu stiu cum sa iti explic.Nu mi se pare ca l-ar deranja la respirat. In schimb tuseste zemos...de scuipat inca nimic.

Ca am mai citit din urma, noi folosim cu succes sacul de dormit si noaptea si ziua cand doarme. Are si paturica dar se dezvelea continuu sau si-o tragea pe cap sau o baga in gura.
Progrese: stat bine in fundic dar nu are rabdare si se rostogoleste dupa jucarii daca le vede. Se ridica singur in fund- na, nu va imaginati ca din pozitia culcat, dar daca il tin intins pe bratele mele, cand ii dau bibe e sus in 2 secunde. Apoi se taraste bine cu tendinte de umblat in patru labe. Limbajul...f. variat, l-a descoperit pe L si zice BÜ BÜ BÜ deh, el vorbeste maghiara Nu stie insa sa se intoarca de pe burta pe spate.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput