Smecherashi de iulie-august 2004 (181)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helou! Mai intai, sa ma laud: copilul meu spune "bomboane"! A inceput intai sa ceara "bombom", apoi "bomboagne" si a ajuns in final la "bomboane" si eu sunt asa de mandra de realizarea lui!!Alaltaieri i-a adus mama mea jeleuri si tot se uita la dulapul pe care erau puse si cerea , mai intai in chineza lui, apoi corect.

Then, Cori, mama, plaja, soare! Vrem si noi!!!
Liliana, drum bun si sa ne povestesti cum a fost revederea!
Ina, copilul meu se sperie de muste si anul trecut, cat a stat o perioada scurta la tara, cred ca soacra-mea i-a accentuat frica asta ca sa-l adoarma mai usor, pentru ca, atunci cand a revenit acasa se speria foarte tare de orice insecta si a ramas cu frica asta, oricat as incerca eu sa-l "imprietensc" cu musculitzele. Si tot ea i-a spus intr-o seara la noi ca afara e noapte si bau-bau si Matei a inceput sa planga tare, asa ca am facut scandal si sper sa o fi linistit cu chestiile astea. Asa ca, ia bona de gat!

Cam atat, deja am scris mult, avand in vedere ca mi-a intrat o aschie in aratatorul de la mana dreapta si s-a infectat, asa ca-s pansata si ma doare groaznic, de nu pot tasta!
Pupici!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Salutare
Suntem bine numai ca nu imi mai ramane timp de internet...si asa imi doresc...
Andreea de ceva vreme are scaun la 2-3 zile si e tare...cateodata se chinuie asa de tare saracutza.I-am luat de la farmacie laculoza dar greu o pacalesc sa inghita un paharel din ala.Nu vrea sa manance nici pic de fructe...numai banana o prefera, atat....nu stiu ce sa ma fac cu ea.
In rest...creste...e si obraznica, e si simpatica...cand vrea sa danseze ne ia pe amandoi de mana si ne pune sa dansam si noi...hehe, ce mai radem unul de altul.

pup pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pako - si noi papam banana zilnic, dau ii dau suc de morcov cu portocale, efect sigur, cel putin la noi.

la gasca ! Ne-a ajuns si pe noi ploaia


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua!
Tirziu intru ca nu-mi mai vad capul de treburi pe aici, pe la birou...
Suntem bine - nasucul lui Stefan e ceva mai bine, a facut ditamai coaja, sper sa nu-i ramina semn! Cu buza cred ca sta mai bine decit cu nasul - acum e mai putin tumefiata, doar are un fel de coaja alba.
Aseara am primit invitatia oficiala la botezul Alexandrei, piticuta prietenei mele de care v-am tot dat vesti aici: are acum 4 kg si ceva, dar e tot miniona, zici ca e o papusa vie! Asa ca duminica suntem invitati la botez, la restaurant fitos, la Provence (asta pentru bucurestence), noroc ca inchei dieta mea tocmai simbata...!
Pako - la noi constipatia e problema veche - vad insa ca in ultima vreme s-a reglat de la sine si are scaun in fiecare zi - problema mea este ca il apuca kaki chiar la baie - cred ca se relaxeaza de la apa calda... asa ca in ultima vreme ne-am tot umplut de "noroc"!
Va las, poate mai intru mai tirziu...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Leeloo....hai ca am ras de "norocul" vostru.Distractie placuta la botez!
Daria, cum ii faci sucul de morcovi? asa cum il facei cand era Giulia bebeu? Sau ii dai tedy?Ca io nu ma mai apuc sa fac sucul cu tifon si cu toate alea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pako - asa ma stiti voi, io iau din comert Tedy sau Ciao Giulia baga 300 ml fara sa rasufle ... cred ca daca i-as da 1 l ar bea tot-tot


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Felicia, din pacate si noi ne luptam cu constipatia in continuare. Lactuloza eu o pun in ceai, cred ca poti sa o pui si in lapte. Si Stefaniei ii plac foarte mult bananele, dar de cel putin 2 saptamani nu i-am mai dat deloc pentru ca o constipa. In schimb ii dau (si mananca) para si struguri. Si eternul suc de dimineata (mar, portocala, para) la care a cam inceput sa strambe din nas, dar ii dau cand se intoarce de la plimbare si ii este sete si il bea. In meniul zilnic are iaurt si supa/bors si ii dau rar branza de vaci, iar orez nu mananca. Incerc sa rezolv problema cu constipatia din alimentatie, dar nu reusesc mereu si atunci apelez la lactuloza.

Roberta nu ajungi la un dr. cu degetul tau?
Carmen, multa putere bunicii si familiei, si bunica mea este acum in Iasi, are o fisura la umar (nimic grav), dar sta groaznic de rau cu moralul si tare imi mai plange inima.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

PAKO, eu ii dau Tedy lui Matei , si pentru ca altceva nu mai bea, il diuluez cu apa plata, cam 50%.Si a rezolvat problemele cu scaunul.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andreea, ar trebui sa ajung la un medic dar nu pot cu Matei de gat, asa ca am stors si eu cat am putut si am pus comprese cu alcool iodat, sa vad cum evolueaza.Dar nu stiu cum am eu bafta asta, de 8 luni ma chinui cu un panaritiu micotic tot la mana dreapta, acum aschii...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

marcelle - coryzalia nu ii dau alexandrei, nici nu stiu ce este... uleiul de catina ni l-a recomandat pediatra, impreuna cu dozajul pentru varsta ei.


cele mai frumoase

Mergi la inceput