Preturi la Cantacuzino?

Preturi la Cantacuzino? | Autor: Crinutz

Link direct la acest mesaj

salutare!!!

Cele care sunteti paciente la spitalul Cantacuzino mi-ati putea spune cam ce preturi se practica atat pt medici cat si la asistente? E vorba in primul rand de consultatiile din timpul sarcinii, cam cat trebuie sa cotizezi ca sa fie dr multumit si sa fii sigura ca te tine minte si poate vine si la nastere. In al doilea rand cam cat costa o nastere la acest spital? Orice alte informatii sunt binevenite.
Merci frumos!

Pa pa


Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Eu am nascut(cezariana cu anestezie generala)) si prima data la Cantacuzino si acum tot acolo merg la dr.Irimia Vasile. In Iunie 2004 am dat 150 $ la medic, 1 milion dr neonatolog, 1 milion anestezist.
Acum merg deocamdata 1 data pe luna la control si dau 500.000. Dar de fiecare data ma catareste, imi ia tensiunea, control pe masa si eco. Bine aparatul pt eco e cam vechi. De data asta cred ca am sa dau 200 $, nu prea am mai mult. In general am auzit ca cezariana ar fi cam 200 euro.
Conditiile in spital sunt bune, e foarte curat si la mamici si la bebei.
Daca te-ar mai interesa si alte informati iti raspund cu drag.

Cornelia, de Eduard(1 an si 10 luni) si 28+ Eric
EDUARD & MAMI & TATI & ECOGRAFII BB2 & TRUSOU BB 2 & INTALNIRE MAMICI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu nu am dat nimic la consultatii, doar la ecografii cite 200.000 (alea facute la ecograful nou). In rest, cind am nascut am dat 150euro medicului (cezariana, dar oricum nasteam tot atit ii dadeam, ca ii merita), 20 de euro la anestezist si cite 50.000 asistentelor de la mamici de cite ori imi faceau toaleta. La cele de la copii, am mai zis, am cotizat la inceput, dar cind am vazut cit de urit se poarta si ce ifose isi dau, nu le-am mai dat nimic si m-am intors cu banii acasa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Multumesc frumos fetelor. Ne-ati fost de ajutor mie si prietenei mele care e graviduta.

Multi si sarcini si nasteri usoare si cu amintiri placute.

Crinutz codita de maimutz


"What a piece of work is a man! How noble in reason, how infinite in faculties, in form and moving, how express and admirable in action...the beauty of the world" (W. Shakespeare)

Mergi la inceput