Zincul...

Zincul... | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Tratamentul cu zinc se face fara pauza?Eu i-am dat sotului 3 luni si am intrerupt.Dar vitamina A?Am inteles ca este pt reglare hormonala.Tot 3 luni se ia si se face pauza dupa care se reia?

va pup,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Gabi,

Pe al meu sot l-a sfatuit doctorul sa ia SELENIU SI ZINC, asa ca a cumparat produsul Bio Seleniu + Zinc produs de Pharma Nord, mai are si vit. E si altele, si mai ia si Apilarnil. Of course ca l-a sfatuit sa se lase de fumat, sa se relaxeze si sa nu se inerveze...
Asta ar fi posibil doar daca-si da demisia, shi nu ne putem permite asta....
Asa ca fumeaza tigari mai slabe (Kent 1, na ca am facut si reclama la tigari), si ia boabele sus-numite.
De asemenea, urologul i-a spus sa faca pauza de cu 7 zile inainte de ovulatia mea (probabil sa aiba " rezervorul" plin in acel moment...)

Succes,

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Aceeasi problema este si la noi...tratamente naturiste am facut de toate felurile...poate va fi bine si pt noi!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Gabitza,

, Succes pe ramura!!! Eu tocmai am primit testul Maybe baby si ma gandesc sa ma ajut cu el, ca sa determinam momentul propic. Tin pumnii la toata lumea, si sa ne vedem la vara!!!!!
V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Sotul tau are oligoastenospermie sau e bine si e doar stresul la mijloc?Stii cumva daca zincul se ia fara oprire?La noi singura sansa a fost FIV ...asa ca aparatul Maybe baby nu ne trebuie.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Gabi draga,,

Distinsul nu are oligo, dar sunt mai lenesi (nu stiu exactcat/cum, ca nu am analiza aici). Cica n-ar fi prea rau, dar l-am trimis la urolog sa-i dea si lui un tratament. Mai ia si vitamine Centrum de cateva luni (1/zi).
Dupa ce trece Postul trec pe Clostilbegyt (cine a mai luat, ziceti, ati rezolvat ceva?), mi-am luat si Maybe baby, si ma chinui sa gasesc plantele din tratamentul Liviei.

Va tin pumnii tuturor,

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu am luat clostylbegit si nu s-a rezolvat nimic.Poti sa ai sansaa faci si niste chistulete.Tratamentele hormonale se fac sub control ecografic.La mine s-a rezolvat cu puregon.Am fost perfecta dupa.La mine nu se maturizau suficient foliculii.

Te pup,

Gabi.


PS:Tu ai facut analize pt aspirante?Care?Eu am o lista asa de mare care cred ca ma costa o avere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robert spune:

Zincul se ia in cantitate de 15-20 mg/zi timp de 30 de zile si 10 pauza timp timp de 3 luni, sau cat este nevoie pana la eradicarea deficitului de zinc. De asemenea zincul se poate asocia cu alte oligoelemente si vitamine; De un an exista in farmaciile romanesti medicamentul Centrum de la A la Z care cuprinde aproape toate oligoelementele si vitaminele de care un om are nevoie, intr-un raport just echilibrat.
Numai bine,
Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Multumesc mult Robert.Nu stiam ce sa fac asa ca am intrerupt Zincul si bine am facut pt ca sotul meu a luat 3 luni la rand.

Gabi.

Mergi la inceput