Gasca de cartier -ZONA TEI ????

Gasca de cartier -ZONA TEI ???? | Autor: iepumic

Link direct la acest mesaj




Tot felul de cluburi pe aici...dar vreau si eu o gasca de cartier, sa am si eu cu cine schimba o vorba cand ma duc sa cumpar rosii sau hartie igienica de la buticul din colt!!!!!!!
Vecini din zona TEI (Bucuresti, Sectorul 2, Blv. Lacul Tei, Teiul Doamnei, Otesani, Grigore Ionescu etc..) va invit aici sa ne cunoastem, sa impartasim impresii din cartier, sa stabilim intalniri la o cafea sambata dimineata si...astept idei.
Eu locuiesc pe str. Arh. Grigore Ionescu. Ar fi multe de spus despre acest cartier. O sa incep eu: strada pe care locuiesc e un fel de parcare supraterana, trebuie sa fii nu mare norocos sa gasesti loc de parcare cand vii de la servici...nu s-a mai asfaltat de peste 2 secole...In schimb, este multa verdeata, am destule magazine in jur si nu trebuie sa alerg 3 km. pt. o paine....Locuiesc aici de un jumatate si pot spune ca imi place cartierul.
Voi ce pareri aveti???
Va astept la sueta din Tei.




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Vin si eu in gasca din Tei!
Eu stau pe Alexandru cel Bun de 11 ani! Merg in parc la Brotacei sau la Circ. Poate ne vedem prin zona.
Pupici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:



FLOR,bun venit in gasca!!!!!
Pai Alexandru cel Bun e strada din spatele blocului meu. Eu stau pe Gr. Ionescu la nr. 73, vis-a-vis de Jerry'S Pizza care se va deschide.
Abia astept sa schimbam impresii!!



Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

Da, eu ma bucur ca se deschide Jerry acolo, o sa gatesc mai putin! o sa-ti povestesc maine ca acum sunt la serv si trebuie sa plec epopeea mea cu aceste 2 strazi: Grigore Ionescu si Alexandru cel Bun.
MAi am o prietena buna tot de aici de pe forum tot pe strada ta sta - Natasa sa-i zic si ei sa intre pe aici!
PA!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Flor, pup!
M-ai facut curioasa cu epopeea.....
Da' sa ti-o spun pe=a mea: intr-un an de zile mi-au spart casa, mi-au desumflat 2 roti la masina, apoi mi-au si furat 2 roti, ne-au furat casetofonul din masina cu toate ca ii luasem fata....

In rest...imi place cartierul ca e multa verdeata. Stau la 4 si am un nuc mare sub balcon...e super. Si vecinii de pe scara sunt ok.




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:



Asa putine vecine am prin Tei?



Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletul spune:

Buna fetelor din zona Tei!
Sunt in cautarea unui apartament in aceasta zona. Am vazut ca va place zona, dar cum ramane cu spargerile de care vorbitzi? Nu va e frica sa stati intr-o zona cu spargeri frecvente? Am vazut anunturi cu apartamente de vanzare pe Grigore ionescu si Otesani, am inteles ca sunt blocuri noi, frumoase. Dar... dupa ce am citit impresiile voastre...sunt im mare dilema. Oare de ce sunt asa multe spargeri in zona? Puteti sa mergeti seara pe strada si sa va stiti in sigurantza? Cum puteti sta linistite cand plecati de acasa?
As vrea sa stiu mai multe despre zona respectiva, ma putei ajuta sa iau o decizie? Sa cumpar un apartament intr-un bloc din '77 dar situat pe b-dul Lacul Tei, stradal? Sau un apartament intr-un bloc nou, pe Otesani sau Grigore Ionescu? Ma ingrozeste gandul ca-mi poate intra cineva in casa sau periodic raman fara rotile de la masina.
Cami

Mergi la inceput