Greata de la ora 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu aveam greturile astea la ora 6, m-au tinut doar pana am nascut
Deci curaj si sa fie cu ochi !


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriella spune:

Mcrissa, nu stiu exact cand am avut ovulatia dar in general o aveam in zilele de 13-14-15-sigur, iar pe prospectul testul de sarcina Barza scrie ca poate sa iasa pozitiv din a 7-a zi de sarcina si se poate face la ori ce ora din zi sau noapte...nu neaparat la urina de dimineata.
In legatura cu sanii nu stiu ce sa zic, eu nu am sezizat nici o schimbare la mine, nu m-au durut si nici nu mi s-au umflat. Port acelasi nr. de sutien 70B ca si inainte de sarcina.

Adriella 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

adriella merci mult pentru raspuns.eu imi doresc atat de mult sa fie bebe ca am inceput sa caut simptomele cu lumanarea.
mamagiuliei ai fost atat de draguta cu greata care a tinut "doar" pana ai nascut.dar daca greata asta e cu bebe la purtator nici ca mai conteaza.bebe sa fie si sa fie sanatos ca in rest trec toate.

Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Si eu tot o aspiranta optimista...dar cateva lucruri imi dau de gandit de la o vreme: UM a avut intarziere vreo 4 zile, dar totusi a venit (stiu fete carora le-a venit peste sarcina...), sanii mi s-au marit destul de evident,m-am ingrasat putin, am oarece pofta de mancare mai mare decat de obicei, si ma apuca un fel de lesin de la stomac asa, de-a lungul unei zile....ar putea fi ?




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Mi-am amintit ca am avut si dureri abdominale, cam ca cele de la menstra, dar fara absolut nici o legatura cu aceasta....m-au tinut cam o saptamana...




Iepumic

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

EU ITI TIN PUMNII SA FIE CU OCHII!dar parerea mea este ca e prea devreme pt simptome......eu la 2 luni adica 9 sapt...am avut ceva greturi...care nu erau greturi ci ceva........mai asteapta un pic si fa un test!pana atunci ma rog sa fie bebelush!la tine!pupici!

RAALUCUTZA37+cuRAUL CELESTIN http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mie mi-a fost greata de la bun inceput, ca nici la eco nenea zicea ca nu vede nimic, insa eu aveam greata "neobisnuita". Apoi s-a vazut si la eco... si inca mie greata: uneori doar seara, uneori doar dimineata, uneori non-stop, alteori dimineata si seara... Asa ca fiece organism cu ritmul lui... La mine era si sindromul oboselii la inceput!
Va tin pumnii sa fie
P.S. acum sintin sapt.13 si tot nu mai scap de greata

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Gretzuri, gretzuri... sunt in sapt.37 si inca ma confrunt cu ele.Cand au aparut? La cca 3 zile dupa data la care ar fi trebuit sa apara "madam menstruatie"... pana atunci, nici greatza nici test n-au relevat vreo sarcina. Si am folosit un test bun!
Greatza asta e mai neobisnuita, e ALTFEL! Iar in trim. 1 ma tinea cat era ziua de lunga. La unele femei se manifesta, intr-adevar, in special dimineata.

Lacri 36+


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Si eu ca si Lyly am greturi de la 7 saptamani, greturi care nu mi-au trecut pana in prezent. Nu conteaza ora. In primele 4 luni mi-a fost greata toata ziua, vomitam si de 2-3 ori pe zi. Dupa 4 luni mi-e greata mai rar, dar tot imi este...

Monica 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

din pacate au navalit rusii peste mine.
dar las' ca trec ei si sper ca luna viitoare sa fie bebe.
acum nu-mi explic de la ce sa fii fost greturile alea, ca odata cu CM mi-a trecut orice urma de greata...eu am luat si utrogestan din Z16 in Z25.poate de la el sa-mi fi fost asa de greata.

Mcrissa

Mergi la inceput