ajutati-ma si pe mina

ajutati-ma si pe mina | Autor: sery

Link direct la acest mesaj

buna, am 35 de ani, am fost operata la 21 de ani de un chist pe ovarul stang, am scoasa trompa si ovarul( stang), dupa operatie am ramas insarcinata si l-am pierdut.
nu am ovulatie.
m-ai este cineva ca, mine care a ramas insarcinata si a si nascut?

urmez un tratament de 3 luni.

am prolactina foarte mare si iau -Brocriptin
va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amabella spune:

sery, eu nu sunt in situatia ta, dar stiu un caz (si nu din auzite, e lucru sigur) ca al tau. nasa mea de cununie s-a operat si i s-au scos un ovar si o trompa si, dupa ce a facut un tratament vreun an jumate sau doi, a ramas insarcinata si a nascut o fetita foarte sanatoasa.
asa ca fii increzatoare, ca se poate, si fruntea sus!

luiza 29+ si mic si iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Buna, am fost intr-o situatie similara. Cu o extrauterina care a dus la scoaterea trompei drepte in conditiile in care ovarul stang e atrofiat. Dupa 2 ani de "fara noroc", am gasit un medic homeopat caruia ii datorez sanatatea (ba chiar viata) mea si minunea care s-a intamplat. Aku minunea are 7 luni jumate, e sanatos, dulce, activ ca un titirez.
Se poate eu asa zic, ca se poate.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Buna!Sa-ti povestesc si eu o intamplare cu final fericit.Acum 4 ani cumnata mea a nascut prin cezariana un copilas mort,din pacate(circulara de cordon)Tot ce am stiut in acele momente a fost ca a avut o nastere "dificila"-spusele doctoritei.Dupa un an ramane femeia gravida si merge la Bucuresti pentru a-si urmari sarcina.Toate bune si frumoase pana spre sfarsitul sarcinii cand i s-a pus diagnosticul de placenta praevia.Inainte de nastere hotaraste de comun acord cu doctora sa i se ligatureze trompele.Naste intr-un final la 37 saptamani un baietel sanatos.A doua zi dupa cezariana doctora o ia la rost pe cumnata mea:"bine draga,de ce nu mi-ai spus ca nu ai o trompa si un ovar ca am legat una si cand sa o leg pe a doua nu am gasit-o".Asta a fost "surpriza".Doctora din Pitesti "uitase" sa-i spuna ca a lasat-o fara o trompa si un ovar.Asa ca se poate sa ramai insarcinata si sa duci sarcina la bun sfarsit.TeDENY19+

Mergi la inceput