Ai nostri, ca brazii (ianfeb 05) (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

fetelor, fetelor, apasati pe iconita: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74775" target="_blank"> !

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cum am devenit nemuritoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Eu ii dau lui Vlad snitel de pui sau peste pane cu tot cu paneul ala(asta de curand, ca pana acum ii dadeam fara), suc i-am dat si din comert, Pfanner de lamaie(toti suntem fani inraiti, e cel mai bun suc din lume, parerea mea) sau nectar de piersici, caise sau portocale de la Prigat sau Cappy. Ii pun vreo 50-100 ml in canita si bea singur. Cartofi prajiti nu prea vrea, i-am dat cativa o data, si ii dau si crenwusti de pui Fortzoso sau sunca de pui, dar mai rar.

Vlad a avut probleme cu burtica ieri, a facut ll de 8 ori mai moale, cateodata facea doar cat o maslinuta, dar facea si se si iritase putin la fundulet. I-am dat cu bepanthene si i-a trecut si e la regim...inca nu i-am scos laptele sau cerealele cu lapte, iar azi a facut doar de doua ori normal. Si stiu sigur de la ce e: in duminica Pastelui a mancat branzica fagaras cu smatana, iar a doua zi a facut de vreo 3-4 ori moale si a mancat de regim vreo 3 zile, apoi i-am dat sa manance normal si iar l-a apucat burtica...

Invatati-ma si pe mine cum sa introduc alimentele dupa ce s-a stabilizat la burtica! Fetele care ati trecut prin asta, pls!!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Oana Cretu, sanatate multa lui Seb! Vorba Oanei, ce are pana la urma? D-zeu sa o odihneasca pe nepotica lui George!

Crinuta, Amaya, Bubu05, Patri, ma bucur ca nu sunt singura care s-a departat de regulile de alimentatie a prichindeilor! Mi-a fost cam jena sa va scriu - mai ales in urma subiectului deschis de Simona.

Amaya, in privinta bb2, nu pot decat sa-ti doresc succes! Nu dispera, o sa se intample cand te astepti cel mai putin.





albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Dragele mele am si eu o mare bucurie pe care vreau neaparat sa va o impartasesc!

Biencuta mea scumpa si draga, astazi pt prima data, a facut de nenumarate ori pasi singurica de 2 la 6 pasi. Era tare mandra . Totul a inceput asta seara cand am fost in parcul Sebastian si a continuat acasa de nenumarate ori. Doamne iti multumesc! Simteam ca nu se mai apropie acest moment. I-a facut un mare cadou mamaitei ei scumpe si dragi chiar de ziua ei! I s-a parut cel mai de pret cadou!

Oricum mai am emotii, sa vedem maine va mai fii interesata sa mai faca pasi! Noi am mai facut cu vreo 2 luni in urnma dar doar o singura incercare si au fost doar 4 la numar.





albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kris, veeeezi??? Ziceai ca nu mai merge fata! Rabdare, multa rabdare! Felicitari Biencutei!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Anda, foarte dragut gestul tau! Ai admiratia mea!



Cory, si pt tine!

Catiflo, rabdare la impachetat si mutat!

Patri, cum s-a comportat Rebb a doua zi? era nerabdatoare? Apropo, fetele nostre sigur si-am vorbit pe msn! nu crezi? Si-au spus ele:" hai sa nu le mai tinem asa pe jar pe mami ale nostre"


albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bubu 05, saru mana! dar emotiile sunt in floare. Sunt prea exagerata, oricum!

Patri, sa stii ca eu am liste de reprosuri, care deja le-am urcat in pod . Cred ca fiecare din noi intampina asa ceva. "Parca nimeni nu a mai crescut copii!" Eu le dau peste nas la toti. pt mentinerea pe pozitie!

Fetelor, eu ii mai dau Biancai sa mai guste din cele interzise si din cauza faptului sa nu-i fie pofta. Eu sunt extrem de pofticioasa! Mie mi se face chiar rau!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Bravo umblaretele! Bravooo!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cum am devenit nemuritoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Multumesc fetelor!

Seb e bine acum, slava Domnului, dupa o noapte in care febra nu scadea deloc, acum nu mai are (de la pranz) si a inceput sa pape si sa bea, sa se joace, sa fie ca inainte. Va multumesc! A facut insolatie.

Va multumesc si pentru gandurile pentru finuta, e cumplit, suntem distrusi cu totii, nu mai zis de parinti...o fata de milioane, desteapta, cuminte, frumoasa...dar mai putin conteaza asta acum. D-zeu s-o odihneasca!

Va pup!


Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oana, nu am inteles ce e cu finuta ta. Am citit pe fuga dupa amiaza, asa ca te rog mai zi odata.

Fetelor, eu copil mai incapatanat ca al meu nu cred sa fi vazut. Azi m-au lasat nervii. Inutil sa va spun ce face toata ziua.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput