Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

CATA - solutia in care poti sa sterilizezi morcovul Biei este solutia de sterilizat la rece de la Chicco. Eu cu asta sterilizez si biberoane, lingurite de plastic si alte obiecte de ros. Eu i-am dat lui Nicolas sa roada niste inele de cauciuc cu miros de vanilie de la K's Kids. Sunt usor de prins si de tinut in manuta numai ca nu nimereste el gurita de fiecare data si se enerveaza si plange.


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Penelopa scrie un mesaj aici cu toate datele despre bebele tau si despre tine, ca in lista de mai sus si te vor adauga fetele care se ocupa de deschiderea capitolelor.
Bun venit!

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

TEOLINDA mai zi-mi si mie ce meniuri ii dai lui Nicolas! Ce piureuri? Si cu ce le faci? Si tu ii dai si cereale? Si lapte praf ca stiu ca tu inca alaptezi! Hai ca te-am ametit!
Ma pregatesc de nani,dar am lalait-o ca tre sa iau antibioticul la 12!
Noapte buna!

MONI care DIANA (01.01.2006)
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Teolinda multumesc pentru sfaturi, ma gandesc ac nu sesatura pentru ca dupa 2,5 ore, maxim trei i se afce fomedin nou si mananca 170 ml la o masa. La randul meu te sfatuies sa-i dai 1/2 fiola de vit C in ceai in fiecare zi, vreo trei zile. Mie asa mi-a zis pediatra mea, si i-am dat cand am avut impresia ca ceva nu e ok, e f buna pt imunitae si ajuta si la raceala si la cresterea dintisorilor. Pupici lui Nicolas e un scump.

Pupici, Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni...e "grasutza" Diana ta pe langa a mea..am cantarit-o azi si mi-a scos o greutate de vis, 4560 gr, inseamna ca a pus 130 de sapt trecuta. Are 59 cm, sa ne treceti si pe noi la lista, please!. In ritmul asta, prevad ca la 4 luni va avea 5000 gr si asta cu putin noroc!
Ralu, daca pediatra imi spune marti sa-i repet urocultura, asta o sa fac. Mi se pare cam ciudat ca e sterila...dar are leucocite in ea, mie verisoara mea care e medic mi-a spus ca poate nu e diluata, ar trebui sa ii dau mai mult ceai. Dar cum ea nu e de specialitate pediatrie...inclin sa cred ca totusi are o infectie.
Am inceput sa-i dau iar Vitamul ala kkacios, iar papa mai putin..cik sa astept vreo 5 zile pana isi face efectul, pai in astea 5 zile pierde ce pus pana acum in ritmul asta, daca papa la 4 ore 80-90 ml ca azi m-am scos!
Silvi, nu e normala culoarea asta verde...azi insa am observat si un pic de galben cu seminte pe langa ea, dar o sa-i fac si coprocultura ca sa dorm eu linistita. Si dupa ar trebui sa-i repet si hemograma sa vedem cum sta cu fierul si uite asa imi petrec eu timpul intre spitale!
Am noroc ca doarme linistita noaptea, acuma am facut o partida lunga de remi...nici macar n-a scancit, e o dulceatza in privintza asta.
Maine o sa pun si eu niste poze, ca am cam lasat-o mai moale cu aparatul foto zilele astea.
Va fetelor si ma duc la nani ca e tarziu!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Penelopa15 spune:

multumesc frumos, Teolinda.
Mihnea Paul Florin, nascut la 17.01.06, 3.720kg, 54cm, apgar 9, la maternitatea Titan, cezariana, doctor Racu Silvia.



Hipopotamita&Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor..noi tocmai ne-am "batut" juma de ora ca sa pape 60 ml...acum se uita la mine si se gindeste daca sa maraie sau nu!
La multi ani pentru Diana, Anastasia, Maia, Daria...sa cresteti toate sanatoase, mindre si norocoase!
Am uitat sa va zic ca ieri am invatat sa zic de deochi!
Teolida multam fain pentru informatii...vad ca si papanasul face nazuri la mincare cind vrea muschiul lui!
Azi nu stiu incotro sa o apucam...Dan e plecat la peste de la 4 dimineata si a zis ca ne ia la prinz, dar acum sa vedem si vremea asta cam ce are de gind!
Pup si o sapt. f buna!

mamicuta de ciresica -poze nou noute

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

'Neatza,gagici...
Noi ne-am dat la fund..ca ba nu mi-a mers Dc-ul...ba am avut-o pe mami..care a stat cu Daria si eu m-am agitat pt botez...
Am intrat pe ultima suta..duminica e ziua cea mare.....Dariei i-am luat toale..o sa le pun sa le vedeti..dar putin mai incolo..sa se incarce bateriile la aparat...Lui tati..i-am luat toale...eu..not yet....Poate trag azi o tura in unirea..sa vad...
Daria mai nou doarme de la 22 la 6...De doua nopti...
Cu papa...nu excelam..dar nici nu o mai alerg cu bibe...cind cere..ii dau...de cintarit, miine vedem cum stam..si dam si datele pt trei luni....
Va pe toate...


Nicole si Daria Sofia
Dariuca

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata gagici!
M-am evacuat din dormitor sa ami doarma Diana si Ghita ca eu am tras niste partide de tuse de parca imi ieseau plamanii din mine,de era sa si vomit asa m-am sufocat Asa ca am venit la DC,in pozitie verticala e mai bine Si in rest parca e mi bine,un pic mai e nasul infundat,dar tusea asta...
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi
Si mersi de urari!

MONI care DIANA (01.01.2006)
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Moni.....sanatate maximaaaaaaaaa...Imi pare rau ca nu ti-a
trecut tusea..Ceai de ceapa si nuci e super eficient...
pentru DI..ANASTASIA...MAIA....si DARIUCA mea.....
SA FIE SANATOASE..NOROCOASE....SI SA NE BUCURAM DE ELE....
Fimea doarme cu tati...Aluat-o in brate..si nu-i place deloc....

Nicole si Daria Sofia
Dariuca

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput