Montignac: ce am mancat azi (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

in sfarsit pot sa raportez si eu 69,5 kg.Ma bucur ca sunt cu 6 in fata. Azi:D cafea si o felie de cas
P supa de legume si gratar porc cu salata
S frute
Pupici la toata lumea, Silvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Spor la pierdut kilutze.
Eu ieri:
D: trei mere si capsuni
P: Oua cu branza
G: doua iaurturi
C: peste gratar cu andive crude




Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

acusor, la raport 56 - daca nu e prea tirziu. daca e, o las pe sapt viitoare.

nu stiu cum naiba, ca de cind am intrat ca vaca in blide de Paste, si am mincat aproape tot ce am poftit, am inceput sa slabesc in ritm mai alert. acum m-am lasat de "mincat prostii", slabesc in continuare, in acelasi ritm in care slabeam daca mincam doar o data pe zi si aia era pizza pe saturate - si asta s-a intimplat acu o sapt. o chestie tare ciudata.
o fi din cauza ca a venit vara si beau la apa de ma sparg ? habar nu am. dar nu e rau deloc. chiar d e l o c.
oricum perioada asta a debutat in dimineata in care am mincat cozonac cu lapte 2 la suta si a2a zi aveam la cintar mai putin decit in ziua precedenta.


va pup !!!

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Nu am ce raporta saptamana asta, cantarul imi arata in plus 1 sau 2 kg, nici el nu este constant, si nu stiu daca sunt de la cele 2 felii de cozonac pe care le-am mancat saptamana trecuta spre sfarsit ( ca de Paste numai 1/2 de felie)+1 felie de tort Monti sau de la rusii care m-au cotropit, in orice caz .

Anda, vreau si eu cozonac de-al tau, ca vad ca este miraculos . Si pizza de care mananci, ca sa fie supliciul pana la capat.

Fanica, vad ca si tu ai slabit ff mult intr-o saptamana. "Plictiseste-ne" si pe noi cu meniurile tale care dau rezultate atat de bune.





Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

mai ica, sigur nu vrei cozonac de-al meu. pen ca anul asta nu mi-au iesit. nu au crescut. asa ca...a2a zi cozonacul avea gust de ziceai ca e de o sapt. o gramada de pe aici si-au luat masina de piine si fac la ea cozonac. iese bestial, dar eu m-am incapatinat ca fraiera sa nu imi iau masina din aia.
iar pizza, culmea ca e din aia ... dai 12cad si maninci cit poti sa duci, de cite feluri vrei.
scuze de off topic...

corina, poate patesti ca mine. dupa atitea zile de "calugarie" dai iama in blide si culmea...slabesti. ideea e ca in zilele in care am calcat pe bec am mincat spre ex, doar la prinz, iar pina sa ma culc spre ex m-am "dres" cu plimbare multa, apa multa iar seara bagat cite un kil de lapte batut 0.1% in loc de cina.

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Anda,din experienta si din ce am citit...foarte multe diete recomanda ca o zi pe saptamana sa mananci ce iti place fara sa te gandesti la dieta.Cand organismul este supus la dieta el are tendinta sa isi faca provizii si sa nu consume din grasimea existenta.Dar daca din cand in cand ii dai mai mult metabolismul incepe din nou sa lucreze in ritm normal si sa slabesti.Nu stiu sincer sa ma exprim foarte bine dar sper ca ai inteles ideea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Anda, am facut si eu cozonac, l-am framantat la masina si l-am copt in cuptor, bunut... dar mai am de lucrat pana cand iese ca al mamei. Ma gandeam ca al tau are vre-un ingredient secret

Referitor la meniu, cu ce inlocuim painea daca vrem sa mancam icre, pasta de branza, salata de vinete sau alte "paste". Folosim legume, dar ce legume? Eu cand mananc pasta de branza inlocuiesc painea cu morcovi.






Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

da jersey, am inteles ideea. s-ar putea sa fie asa, nu zic ba.
tu ziceai ca nu tre sa te gindesti la dieta cind ii incalci regulile. pai tu ce crezi ca m-am gindit eu la monti cind bagam pizza feliuta dupa feliuta ??
ica, eu nu am facut cozo la masina ca nu am masina. vara-mea a facut. zicea ca tre sa pui ingredientele intr-o anumita ordine. ca sa nu sarim aiurea din topic, daca vrei amanunte, da-mi pm. o sun si iti zic ce reteta are ea pt cozo la masina de piine. s-ar putea sa imi iau teapa pentru ca poate tu ai glumit si eu am luat-o in serios...da' ce sa fac, asa sint eu..fata serioasa !
ref la intrebarea ta...aialta..ce sa zic, pasta de brinza cu ardei gras. daca nu pui ulei la salata de vinete, poti sa o maninci cu piine. icrele... cu rosii ?? si masline.... si cam atit. nu as putea sa maninc prea mult ca mi s-ar apleca. multa lamiieeeee !




POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Meniul pt azi:
dimineata: iaurt + lapte 0% + wasa integrala + germ diat
amiaza: muschi + cascaval + branzica de vaci + castraveti + rosii
seara: o fripturica ceva, inca nu stiu


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

salutare!
revin si eu, RAPORT 66.4 KG.

spor la treaba si sa fiti cuminti!
M

Mergi la inceput