FIV - 71

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

ANDICU,MRL,MONILAND si eu va tin pumnii stransi tare de tot !sper sa ne dati curand vesti bune!!!

va pupicesc pe toate.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

11 kg in o luna si 3 saptamani. m-am urcat azi pe cantar si aveam 74... de la 85.
pai, va amintiti cand am scris ca am intrat pe program de dezintoxicare, ca sa pot bea pentru reusita lui luli si a Letitiei? ei, daca ele nu au reusit am ramas pe acelasi program: adica de o luna si 3 saptamani, n-am mai pus strop de alcool in gura, paine, zahar, sare, vegeta, dulciuri, carne de porc, mezeluri, branzeturi sarate si grase, prajeli, paste fainoase, banane, curmale, smochine, alune.
Pap doar salate de cruditati, orez cu legume, supe/ciorbe de legume, lactate la greu dar 0% grasime, cereale, piept de pui, peste, vitzel la gratar sau fiert cu legume, beau o tona de ceai de papadie, soc + lamaie, macese, ceai verde, in rest doar apa plata, iar la mancarurile gatite folosesc LO SALT - sare pentru cardiaci.
Folosesc doar ulei de masline, soia, porumb presat la rece.

M-am obisnuit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna fetelor,

Se pare ca voi intra si eu in hora cat de curand daca imi vor iesi bine toate analizele. Azi am ajuns la Giulesti unde mi s-a dat o lista frumusica cu toate analizele necesare pentru FIV.

Moni, MRL, andicu: va tin pumnii sa mearga bine totul si sa ne dati vesti bune.
Bety: ma bucur tare mult pentru reusita ta.O meriti din plin!
Liana: vad ca ai niste pumni stransi care fac minuni. Ma inscriu si eu pe lista ta. Intre timp iti tin eu pumnii sa reusesti sa ne dai vestea cea mare cat mai repede.
cristinici: am inteles ca vrei sa faci FIV in octombrie.Mult succes!!

O zi cat mai buna,
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Liana daca e vorba de tinut pumnii si la tine ,eu sunt prima care ii tin stransi ,sransi .
Vad ca tu nu ne spui nimic ,aflam din alta parte .



GINA7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Mult noroc fetelor care sunt in pregatiri, tratamente sau asteptari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru sustinere. Maine o sa merg la Giulesti sa imi fac restul analizelor (glicemie etc si un test de sarcina pt siguranta). Sper sa pot sa imi fac singurica injectiile ca daca este sa cada din intamplare duminica ziua 2 de la CM nu o sa fiu in Bucuresti decat spre seara. Cand este bine de facut Dipherelinul, dimineata sau seara? Eu as prefera sa fac seara toate injectiile. Este musai sa fac dimineata Dipherelinul si seara restul sau merg toate odata?
bety, pupicei dulci. Informatia pica bine.
liana, ce bine o sa imi prinda si pumnisorii tai norocosi. Pupicei pe pumnicei. O sa ma alatur si eu fetelor sa iti tinem pumnii si tie.
Veronici, va pup dulce pe toti trei si sper sa te urmez cat de repede la mamici de gemeni.
Monica, andicu, puiramy hai ca intram in linie dreapta iar finalul o sa fie pentru fiecare in parte cate o pereche de gemeni.
Adhnana cat de repede dupa noi, nu te lasam in urma.
Kla, lachioane, ginuta va pup dulce
De acum o sa auziti numai vesti bune despre noi gravidute la orizont.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adibal spune:

Salutari tuturor! Este prima mea postare dupa ce timp de aproape un an sunt oaspete pe acest forum. Si pentru ca de aici am inceput, aici am sa postez prima data, ma simt datoare. Odiseea mea incepe din oct 2003 si se implineste un an de cand am inceput demersurile pentru procedura FIV. La Giulesti cu dr. Dracea. Si azi cele doua gemene, Stefania si Maria sunt doua fetite superbe de 7 saptamani.Pe 17 iulie 205 a fost prima injectie din tratamentul pt FIV si exact dupa 9 luni, pe 17 martie 2006 se nasteau iubitele mele. Am sperat si disperat, am ras si plans alaturi de fiecare dintre voi si pot sa va spun acum ca nimic nu e imposibil! Cu o singura conditie: sa credeti cu toata fiinta voastra ca veti reusi! Va multumesc, urez succes celor care asteapta minunea si felicitari celor ce au izbutit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

MRL, eu stiu ca e bine sa faci dipherelinul dim si restul seara, respectand cat de cat orele. Tu intreaba medicul si fii fetita ascultatoare! Puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol78 spune:

Salutare!
Toate cele care ati facut FIV, sau care urmeaza sa faceti, ati inceput cu anticonceptionale? Eu o sa iau dupa prima menstruatie Microginon.
Biencuta salutare si eu sunt tot pitesteanca poate vb mai mult pe PM .


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

lachioane, o sa fiu fata cuminte si o sa ascult de medic dar si de sfaturile voastre. Cred ca o sa va agasez cu intrebarile.
anibal, pupicei dulci pentru fetitele tale Stefania si Maria. Cred ca sunt scumpe foc. Ai mare dreptate, trebuie sa credem in sansele noastre de reusita. ne prinde foarte bine cand fetele care au reusit ne scriu despre marea lor bucurie.
nicol78 eu de 3 luni am luat cycloproginova dar nu sunt anticonceptionale. Mie una nu mi-a prescris anticonceptionale.
pupici pentru toate fetele

Mergi la inceput