FIV - 71

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Cristinici si fata de anul trecut cu biopsia testiculara a reusit? Si de asteptat eu astept sa apara gigeii ca nu vreau inca sa-l taie. Noi nu avem decat o spermograma facuta la Medsana si vrem sa facem una mai detaliata ca poate o gasi ceva pt care sa faca un tratam. Merci pt impuls! Cristinica.
Andicule iti urez si eu de acum succes la Szeged. Te admir pt perseverenta ta si pt faptul ca tb sa strabati atatia km pana acolo.
Lucia 13 felicitari si tie pt val BHCG.
Bety felicitari si tie.

Miki

Lasati barca la apa ! Undeva, in larg, un om se ineaca.EDWARD SMITH UFFORD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!
Lucia13 felicitari pentru sarcina!
Teli ma bucur ca ti-ai mai revenit si ai inceput sa scrii din nou aici... bafta multa in octombrie!
Fetelor la mine nimic nou, in afara ca am slabit 10 kg.... si ma simt super bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Fetele care v-ati procurat tratamentul de la Giulesti as vrea sa imi spuneti si mie preturile orientative la Diphereline, Menogon, Puregon. Pana vineri ar trebui sa ajung sa imi procur si eu Dipherelinul 0,1 10 fiole si as vrea sa fiu cat de cat pregatita cu bani la mine. Eu de obicei nu umblu cu multi bani in portofel si nu cred ca voi gasi la farmacia spitalului POS sa pot plati cu cardul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Lachione, cum ai reusit sa slabesti atit de mult si in cit timp , poate imi zici si mie ca si io as avea nevoie sa dau jos tot 10 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MRL nu stiu pretul la Giulesti, dar uita-te aici http://www.msf-dgf.ro/ si vezi preturile cu care trebuie sa se vanda medicamentele.

Eu am luat diphereline 0,1 mg de la clinica din Cluj in decembrie anul trecut si o cutie cu 7 fiole era 2.050.000 lei. Acum ar trebui sa fie mai ieftine.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MRL m-am uitat eu pe site-ul Ministerului Sanatatii si ei au trecut in lista de medicamente preturile: diphereline 0,1 mg 182,79 lei (o cutie cu 7 fiole), puregon 100 ui= 214,62 ron, puregon 50 ui = 107,32 ron, si menogon 344,87 ron.
Nu ar trebui sa aiba alte preturi cei de la Giulesti dar cine stie ce afaceri fac
Cand incepi?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

MRL anul trecut dipherelin de 0.1 era 270 000, iar menogonul 300000.Pretul este pt fiola.
Lachi cum ai reusit sa slabesti asa sau e secret?
Teli ma bucur ca te-ai hotarat si poate vom face o gasca pe cinste.
Avaloane ce mai astepti sau facem o invitatie spaciala?
Miki nu stiu ce a facut fata cu biopsia testiculara, scuze.
Andicu tu cand pleci?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Lucia felicitari pt reusita .
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Moniland, . Nu cred sa difere preturile foarte mult. Abia sunt in ziua 22 de la CM. Cred ca la sfarsitul saptamanii o sa imi vina CM iar din ziua 2 trebuie sa incep injectiile.
Cristinici, sarumana mult de tot.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MRL eu le voi incepe de marti, sper. Asadar vom fi pe aproape cu tratamentul. Vei face si puregon si menogon, caci diphereline am inteles ca vei lua de 0,1 . Spune-mi apoi cat costa dipherelinul la Giulesti.

Mult succes!!!

Monica


Mergi la inceput