Mamici casnice (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

cami, LMA colegului. sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi si fericiti o mie de ani!!!
vai de mine ce imagini!!! super mey cami!!! vreau in canadaaaaaa

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Wwwwooooooooooooowwwww ce "fetita" mare si frumoasa are mama...cred ca nici nu-ti dai seama cand a trecut timpul ......... Camiiiiiiiiiiii vreau si eu emotiile alea

Sa va traiasca si sa va bucurati de ei

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

salutare gasca!!!!!!!!!!


ange am vazut pozele.sssuperbeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!vreau si eu la patinoar.

matei al meu are haina exact ca Robert al tau ( cea cu spiderman).


Bianca - soacra cu DOUA nurori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

revin cami, nu cred ca erai uda, ERAI FLEASCA!!!
deci am ghicit cu virsta lu' colegu'!?

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Un lord, trecand pe langa un cersetor, ii arunca 5 lire si ii spune: - Ia, omule, si bea un whisky in sanatatea mea! - Sir, dar eu nu obisnuiesc sa beau!, ii raspunde cersetorul, cam tafnos. - In acest caz, poftim 10 lire sa-ti cumperi tigari. - Sir, dar eu nu sunt fumator! - In regula, am inteles! Uite 50 de lire, du-te la un bordel si alege-ti cea mai frumoasa femeie! - Sir, nu va suparati, dar prefer sa nu am de-a face cu asemenea femei! - Ei, omule, in cazul acesta, ia 100 de lire si du-te la sotia mea, sa vada si ea in ce hal ajunge un barbat care nu bea, nu fumeaza si nu merge la femei!




Iaca-ta ca a venit toamna si badea Gheorghe se duce la nunta, la o ruda apropiata. Se duce in sat cu femei-sa, totul bine si frumos, si cand sa anunte darul pentru insuratei, se ridica si zice: - Din partea mea, pun 300 de lei si o oaie. Intorcandu-se spre femeia sa, zice cu mandrie: Scoala, fa, de pe scaun, sa te vada lumea!

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

aha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

mmiha, super!!!

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

fetele,multumesc
stau si ma intreb cum o fi oare sa ai intr-adevar copilul campion la vre-un sport ceva sau vedeta ceva!Moamaaaa cred ca eu as muriii de emotii,pe bune!
Va dati seama parintii aia care au copii "staruri" prin cate emotii si batai accelerate de inimi trec?!

mmiha,super.de unde le scoti?

poze spectacol patinaj:
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=549158423&ran=16363

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

alina am s-o invatz si eu pe Isa sa spuna ca vrea la culcare, poate pleaca musafirii, dar pina atunci trebuie sa spun eu... , ca ea este abia la capitolul parole incrucishate romano-italiene, nu pricepe nimeni nimic.
Cami mama dar ce emotzionata erai, eu as emigra, dar deja... am... de mult timp... Adica miine dai de beut de ziua soatzei ?


Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Feteleeeee, am un banc super marfaaaaaaa
, sper sa aveti rabdare sa-l savurati :

Un tinar preot trebuia sa tina prima lui slujba la oras, in Catedrala, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazindu-l atit de stresat l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon (balcon) pentru predica, sa puna un pic de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar a doua zi a gasit pe birou o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
" Draga Parinte, Fiule.
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sint 10 nu 12.
6. Iar apostolii sint 12 nu 10.
7. Cind vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cind vorbesti despre I isus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
10. Cind vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "b---ngiu".
11. Tatal, Fiul si Sfintul Duh nu sint Batrinul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa " Nasul".
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p...a ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
16. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
17. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Evghenia sa faca striptease.
18. Apa sfinta se foloseste pentru a binecuvinta, nu pt. a- ti racori ceafa.
19. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta
20. Pasticul se distribuie crestinilor fara nutella.

21. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra
22. Pacatosii, cind mor, se duc in infern, nu la dracu' .
23. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald sau tragi aere, evita sa .....
Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat linga tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu.... In rest, a fost bine. . . Dar de maine vei incepe lucrul la o bisericuta retrasa dintr- un sat de munte fara apa, fara curent "

mmiha

Mergi la inceput